Zakazane życzenie

Wydawnictwo: SQN
The Forbidden Wish
Angelika

Inne wydania

Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy. Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu...

Opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy.

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia. Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka, w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie.

Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem – zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory. Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Villiana | 2017-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Kiedy tylko dowiedziałam się o „Zakazanym życzeniu” przed oczami stanęła mi Saga Księżycowa Marissy Meyer, którą uwielbiam i z chęcią zabrałam się za kolejną przerabianą baśń, tym razem autorstwa kogoś mi zupełnie obcego. Było… fajnie (ostatnio o wielu książkach mogłabym tak powiedzieć), do poziomu pani Meyer dużo jeszcze brakuje, ale też nie twierdzę, że całość nie była interesująca.

Zahra jest dżinem uwięzionym od tysięcy lat w lampie. Miała przez ten czas wielu panów, spełniła wiele życzeń, ale od pięciuset lat nie widziała światła dziennego, czekając w zgliszczach Neruby na kolejnego lampodzierżcę. Kiedy lampę odnajduje złodziejaszek Aladyn, rozpoczyna się największa przygoda jej życia.

Sądzę, że kluczem do polubienia tej powieści musi być nie tyle sama historia, co klimat i sceneria w jakim została osadzona. Dżiny, magia, mężczyźni w turbanach (latających dywanów tylko zabrakło), mnie osobiście takie klimaty nie pociągają jakoś specjalnie, chociaż też mi nie przeszkadzają,...

Ta książka jest cudowna. Po prosty magiczna. Ma wszystko to co powinna mieć dobra książka: przygodę, romans, magię i epicką bitwę. Nie można się od niej oderwać. Wciąga czytelnika w swój baśniowy świat dżinnów i zakazanej miłości. Zapewne jeszcze nie raz do niej wrócę. Polecam i zachęcam do poznania przygód Aladyna w nowej wersji.

„- Każde życzenie ma swoją cenę, panie. Zwykle dowiadujesz się o niej, kiedy już ją płacisz. Jeżeli zażyczysz sobie bogactw, pewnego dnia zabiorą ci je zbójcy. Jeżeli zażyczysz sobie potężnego smoka, który będzie nosił cię na swym grzbiecie, bacz, aby cię nie pożarł. Pytanie brzmi: czy odważysz się podjąć ryzyko? Ile gotów jesteś utracić? Czy jest coś, dla czego gotów byłbyś poświęcić wszystko?” – fragment książki.

Dawno, dawno temu, kiedy Domi była małą dziewczynką fascynowała się polskim serialem „Siedem życzeń”, którego bohaterem był chłopiec i spełniający życzenia kot – Rademenes, zaklęty w postać czarnego kocura Egipcjanin. Pamiętacie tę historię? Minęło wiele lat, a tu proszę – nic się nie zmieniło i z wielką przyjemnością dałam się porwać pasjonującej opowieści z pogranicza baśni, fantasy i przygody pt. „Zakazane życzenie”, odkurzając w sobie wewnętrzne dziecko.

Jessica Khoury zaczarowała mnie swoją opowieścią, której pierwowzorem jest baśń 1001 nocy o magicznej lampie...

Pokrecona | 2017-03-18
Przeczytana: 17 marca 2017

Do tej pory czytałam baśnie o Alladynie jako przyjaznym dżinie, spełniającym trzy życzenia, i o księżniczce Jaśminie. Tym razem jest inaczej. To Alladyn jest właścicielem lampy i ma swojego dżina, jest również i zadziorna księżniczka. Wszystko w tej książce jest inne, ale może i bardziej niezwykłe. Jak dla mnie to istny majstersztyk fantastyki.
"Zakazane życzenie" to wciągająca niczym wir i czarująca swoim klimatem czytelnika baśń, która porywa w magiczny świat dżinów. Oczywiście nie zabrakło tutaj jak w każdej baśni, czarnych charakterów -- odwiecznej walki dobra ze złem...
Powieść ta ma również swoje przesłanie. Pokazane jest w bardzo ciekawy sposób, że spełnianie życzeń niesie za sobą konsekwencje, gdyż w życiu nie ma niczego za darmo.Postacie wyśmienicie wykreowane, a świat przedstawiony jest tu genialnie magiczny, tak jak styl narracji, który prowadzi autorka. Zaskakujące zwroty akcji oraz subtelny wątek miłosny sprawiają, że jest to historia godna polecenia. I to właśnie...

Tulipce | 2017-03-29
Przeczytana: 28 marca 2017

Daleko tej książce do oryginalnej wersji Przygód Aladyna. Niewątpliwie jest to jednak interesująca interpretacja tej pięknej baśni.

O ile Aladyn przypomina dobrze wszystkim znanego złodzieja postać Dżina jest czymś zupełnie nowym. Przede wszystkim jest kobietą, o wielkiej sile, która musi spełniać życzenia swoich kolejnych Panów. Jednak ma też swoje pragnienia. Takie dla, których może poświęcić wszystko. A przynajmniej do pewnego czasu.
I właśnie wokół tej dwójki toczy się akcja przez prawie 400 stron. Jednak oprócz Aladyna i Zahry z Lampy w książce jest jeszcze kilka ciekawych wątków i silnych postaci.

Książka rozkręca się gdzieś w połowie. Na początku trzeba przywyknąć do stylu pisarki, który wydaje mi się, że nie jest jakiś wybitny. Jednak im więcej przeczytanych stron tym lepiej się czyta.

I ta okładka. I ogólny wygląd książki. Jest piękna. Magiczna. Jak cała historia. Pięknie oddaje wnętrze książki.

I miło dla odmiany przeczytać świeżo wydaną książkę, która mieści się w...

AngelFire | 2017-03-20
Przeczytana: 13 marca 2017

Baśń o Aladynie znają wszyscy.Chłopak z biednej dzielnicy pewnego dnia znajduje lampę,w której mieszka dżin spełniający trzy życzenia.Klasyczny schemat.Jessica Khoury postanowiła napisać swoją wersję tej baśni,która ma związek z oficjalną wersją,ale nie do końca.

Główny bohater Aladyn jest bardzo podobny do pierwowzoru z Baśni tysiąca i jednej nocy.Nieprzeciętny złodziej i wróg członków rodziny królewskiej .Pewnego dnia poprzez tajemniczy pierścień dociera do miejsca ukrycia magicznej lampy i do samej Zahry.

Zahra - dżin uwięziony w lampie mający za zadanie spełnić trzy życzenia posiadacza lampy.Wydaje się być zła i pozbawiona uczuć.Choć tak naprawdę ciepła i miła.Za swoje dawne winy płaci już od wielu setek lat.Spotkanie z Aladynem jest ważnym momentem w jej życiu.Po pustych i samotnych latach w lampie spotyka niezwykłego człowieka.Ale demony przeszłości przypominają jej o podobnej sytuacji z przed wieków,która skończyła się tragicznie.

Ta dwójka zostałą połączona przez...

banato | 2017-03-21

Bardzo fajna przygoda! Książka nie tylko dla młodzieży, świetnie się przy niej bawiłam.Książka z serii lekka, przyjemna,no i wciągająca.Cudowna bajka o dobrych i złych dżinach, no i o "zakazanym życzeniu". Polecam

Martha Oakiss | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Dawno, dawno temu, za pięcioma pustyniami, trzema oazami i dwudziestoma palmami, zakopana głęboko pod ziemią leży złota lampa. Wystarczy ją odnaleźć i potrzeć, by na własne oczy ujrzeć prastarego dżina. Ale on nie zaśpiewa nam głosem Krzysztofa Tyńca jak ten błękitny z Disney'a.

"Zakazane Życzenie" to retelling jednej z opowieści snutej przez Szeherezadę w Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. W naszej kulturze historia Aladyna bardziej kojarzy się jednak z animacją wypełnioną piosenkami, humorem i latającym dywanem, który chce być teraz na czasie i przeniósł się do uniwersum Marvela, gdzie dorabia sobie jako płaszcz. Jessica Khoury także postanowiła pobawić się z pierwowzorem, podobnie jak Rachel Caine, choć ta druga pani postanowiła posunąć się do uwspółcześnienia bajki o dżinach. "Zakazane życzenie" pozostaje w arabskich klimatach, nadając dżinowi płeć żeńską i nieco zmieniając zasady zabawy "spełnię twoje trzy życzenia".

Aladyn odnajduje lampę, z której wydobywający się obłok...

olix | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

Książka jest cudowna, pełna magii, romantyzmu, niesamowitego uroku. Bardzo jej oczekiwałam i po jej przeczytaniu mogę szczerze przyznać, że ani trochę się nie rozczarowałam.

Historii Aladyna nie trzeba chyba nikomu przypominać. Doskonale znamy opowieść o mężczyźnie, który znajduje magiczną lampę, w której zamieszkuje dżinn zdolny spełnić jego trzy życzenia. To wiemy chyba wszyscy. I w "Zakazanym życzeniu" również mamy bohatera o imieniu Aladyn, jednak dżinnem jest kobieta. Uważam to za świetny pomysł i w gruncie rzeczy właśnie ten element zachęcił mnie do sięgnięcia po tę pozycję.

Nigdy nie byłam jakąś wielką fanką baśni o Aladynie, owszem, jest to dobra i bardzo ciekawa historia, ale jako dziecko maltretowałam w kółko inne bajki na video (np. Piękną i bestię czy Małą syrenkę), a Aladyna oglądałam tylko okazjonalnie. Ale teraz po lekturze jestem w stanie składać pokłony tej książce, gdyż cała ta historia jest po prostu genialna.
"Zakazane życzenie" zawiera w sobie...

Book Emperor | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Bajki Disneya były częścią większości dzieciaków. Niezależnie czy to tych z pokolenia lat 80′, 90′ czy 2000. Jedni oglądali je w telewizorni, z polskim dubbingiem. Inni byli chowani na oryginałach i wiedzieli na ten przykład, że wielki, kochany Dżin z Aladyna mówi głosem Robina Williamsa ( spoczywaj w pokoju niebieski przyjacielu ). Nie bez powodu wspominam właśnie ten konkretny tytuł. Zakazane życzenie bowiem jest retellingiem do dobrze znanego nam Aladyna, księcia złodziei. Są tu jacyś fani? No to jedziemy! 😀

That’s it, three. Uno, dos, tres. No substitutions, exchanges or refunds. Master, I don’t think you quite realize what you’ve got here! So why don’t you just ruminate, while I illuminate the possibilities!
Dżin, Aladyn (1992), Disney – Robin Williams (głos)

Ilekroć słyszę o Alladynie, zaraz nucę Friend like me i nie mogę przestać się uśmiechać. Kto z nas nie chciał mieć takiego przyjaciela, który jednocześnie może spełnić trzy nasze życzenia? Tylko pamiętajcie: żadnego...

Patronaty tygodnia

Kolejne ekscytujące nowości pojawią się w tym tygodniu w księgarniach. Przedstawiamy siedem z nich. Wśród nich znajdziecie m.in. rasowy thriller psychologiczny, opowiedziana na nowo baśń tysiąca i jednej nocy, skandynawski kryminał, fantastyka z Norwegią w tle i biografię człowieka, który stworzył amerykańską literaturę XX wieku. Sprawdźcie!