Kot, który znał kardynała

Cykl: Kot, który... (tom 12) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Knew A Cardinal
kot, kryminał

Qwilleran wprowadził się do nowo urządzonego domu, mieszczącego się w starej szopie służącej niegdyś za skład jabłek. Oryginalny wystrój niezwykle obszernego wnętrza budzi zachwyt odwiedzających. W tym właśnie domu odbywa się przyjęcie dla wszystkich biorących udział w wystawieniu Szekspirowskiego dramatu Henryk VIII. Nie mogło zabraknąć reżysera Hilary&ego VanBrooka, dyrektora liceum w Pickax. To dziwna postać osobnik błyskotliwie inteligentny i erudyta, jednak jego charakter nie zjednuje mu sympatii tak odpychającego człowieka jeszcze w Pickax nie widziano. Sprawy komplikują się, gdy zaraz po przyjęciu VanBrook pada ofiarą morderstwa. Koko zaczyna tymczasem przejawiać ogromne zainteresowanie kardynałem, ptakiem, którego podziwia przez okno. Czy jego atencja okaże się wskazówką mogącą naprowadzić Qwillerana na trop mordercya

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Minęły już cztery lata odkąd Jim Qwilleran zamieszkał w Moose County. Jego nomadyczna natura ciągnie go w dalekie zakątki kontynentu północnoamerykańskiego, jednak poczucie obowiązku mocno trzyma na terenach leżących czterysta mil od wszystkiego. Jeszcze tylko rok obowiązkowego zamieszkiwania w hrabstwie, a później… hulaj dusza, piekła nie ma! Aby wypełnić sobie czas, Qwill postanawia odrestaurować dawny skład jabłek i urządzić w nim swój luksusowy apartament. A jest co remontować! Budowla, wysokości majestatycznego trzypiętrowego domu, powstała na planie ośmiokąta, a jej stuletnie fundamenty z kamienia polnego, wciąż nietknięte, przepięknie komponują się z nieco wyświechtanym od deszczu, srebrzystoszarym gontem. Monumentalny skład, pachnący w wilgotne dni cydrem i masłem jabłkowym, otoczony równie monumentalnym sadem zamieszkiwanym przez wielokolorowe ptaki, zauroczył nie tylko Qwillerana, ale także jego koty.
..." Koko szczególnie upodobał sobie pewnego kardynała, który od samego...

jabajbaj | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

To jest druga książka z serii "Kot, który..." po którą sięgnęłam (wiem, że dość chaotycznie, ale tylko dwa tomy mieli u mnie w bibliotece - 1 i ten^^) i oczywiście będąc przygotowana na to, co w niej zastanę, nie zawiodłam się. Na pewno jest zdecydowanie lepiej, niż w pierwszej części, chociażby dlatego, że morderstwo następuje już na samym początku, no i przydługi wstęp zapoznający nas z bohaterami mamy za sobą od dobrych kilku tomów. Co prawda sama zagadka kryminalna nadal nie gra tu pierwszych skrzypiec jako tako, ale jest poprowadzona zgrabnie i z każdym kolejnym rozdziałem dostajemy nową część zbrodniczej układanki. Tak czy siak ja nie narzekam i nadal mam zamiar wyławiać kolejne części, bo mnie się one po prostu podobają. Widać też, że jest napisana przez miłośnika kotów, bo pewne ich zwyczaje są aż nadzwyczaj dobrze sportretowane - a to dla mnie samo w sobie jest najlepszą rekomendacją^^

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

azalia87 | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016