W ślepej uliczce

Robin Allbeury, zamożny prawnik specjalizujący się w sprawach małżeńskich, nie u wszystkich budzi całkowite zaufanie. Poza godzinami pracy w swej prestiżowej kancelarii Allbeury nieodpłatnie pomaga kobietom, które nie są w stanie uwolnić się od agresywnych mężów. W tej szeroko zakrojonej, acz niekonwencjonalnej działalności pomaga mu prywatny detektyw i jego żona.

betina360 | 2016-02-01
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 01 lutego 2016

Wciagajacy i dobry thiler psychologiczny. Kobiet ktore sa w toksycznym i nieciekawym zwiazku jest duzo. I niestety choc zamozny prawnik stara sie pomoc nie da rady pomoc wszystkim kobietom. A niekiedy tez ta pomoc przychodzi za pozno.

hanterkaa | 2016-03-01

Ciężko czytało mi się tę powieść. Choćby ze względu na tematykę i ilość nieszczęść, jaka spotyka bohaterów - dużo tu krzywdy ludzkiej, niesprawiedliwości i problemów, o jakich tak niechętnie mówimy. Z pewnością nie jest to opowieść o łatwych wyborach.Nadal jednak istnieją powody, dla których warto sięgnąć po książkę Hilary Norman. „W ślepej uliczce” to ciekawie poprowadzony thriller, który porusza ważny problem. Można odnieść wrażenie, że wpadamy w sieć misternie tkanych kłamstw, gdzie tylko z pozoru wszystko wydaje się być poukładane na właściwym miejscu. Autorka, brutalnie i szczerze, uświadamia nam jedynie, jak „…bardzo poobijane, wręcz poranione bywają tak zwane porządne małżeństwa”. Bez oceniania czy zbędnego moralizowania, pozostawiając nam miejsce na nabranie pewnego dystansu.

hiliko | 2010-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2010

Uciekamy, aby uniknąć odpowiedzialności. Czasem jednak, niczym bohaterki powieści "W ślepej uliczce" z upływem czasu zatracamy się w sobie, zapominamy kim jesteśmy. Tak jakbyśmy byli bocznymi obserwatorami - kalkulujemy każdy krok, bez emocji.

Lizzie Piper-Wade to popularna autorka książek kucharskich, żona cenionego chirurga i matka trójki dzieci - każdy zazdrości jej szczęścia. Niestety nie wszystko jest tak idealne, jakby się zdawało. Nocami Christopher staje się potworem, który katuje żonę. Pozostaje pytanie : dlaczego Lizzy utrzymuje w tajemnicy to, co dzieje się w domu, gdy już wszyscy śpią? Odpowiedzią są dzieci, dla których ukochany tatuś jest autorytetem - co to bowiem za matka, która odbiera dzieciom ojca? Hilary Norman przedstawia kilka takich kobiet. W osobie Lizzie pokazuje czytelnikowi mechanizm psychicznego szantażu.
Inne kobiety z książki Norman również cierpią. Joanne Patson ukrywa fakt, że jej mąż bije małą Irinę, adoptowaną przez obydwojga. Nie robi z...

manfred | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

czyta się naprawdę świetnie:)choć początek mnie przeraził- co rozdział, to inny bohater, no i ten pierwszy rozdział z tym "nigdy by.../ mógłby.../ dowiedzieliby się.." itp itd zasiewa duże ziarno niepewności. I taka jest ta książka- pełna niepewności. Są zbrodnie, są podejrzani,a nawet aresztowani i oskarżeni, po czym okazuje się,że nie wszystko jest jasne i czytelne,że nie wszystkie przypuszczenia się sprawdzają. W pewnym momencie można się zorientować kto za tym wszystkim stoi, ale mimo wszystko książka wciąga:)

LadyBoleyn | 2010-12-26

Świetna książka, którą można pochłonąć w kilka godzin... Styl Hilary Norman przypomina niekiedy utwory Jodi Picoult. :)

dorota | 2011-09-19
Przeczytana: 19 lipca 2010

Zachecona swietna pozycja tej autorki ,,Pasierbice'' siegnelam po kolejna i musze przyznac ze byla rownie dobra,swietnie sie czyta,autorka porusza w niej tematy aktualne,czyli przemoc wobec kobiet. Polecam!

świetna, wciaga od samego poczatku do końca.polecam

Ulka | 2011-07-29

Ciekawa książka-warto przeczytać.

Agnieszka | 2013-10-09
Na półkach: Przeczytane, Norman
Przeczytana: 09 października 2013

Książka fajna, miło się czytało. Nie spodziewałam się takiego zakończenia, byłam pewna że ktoś inny zabija. Jak dla mnie wielki plus!Jak narazie przeczytałam dwie pozycje tej autorki ale napewno sięgne po inne ...

Volumen | 2016-09-12

Dobra trzyma w napięciu.