W ślepej uliczce

Robin Allbeury, zamożny prawnik specjalizujący się w sprawach małżeńskich, nie u wszystkich budzi całkowite zaufanie. Poza godzinami pracy w swej prestiżowej kancelarii Allbeury nieodpłatnie pomaga kobietom, które nie są w stanie uwolnić się od agresywnych mężów. W tej szeroko zakrojonej, acz niekonwencjonalnej działalności pomaga mu prywatny detektyw i jego żona.

hanterkaa | 2016-03-01

Ciężko czytało mi się tę powieść. Choćby ze względu na tematykę i ilość nieszczęść, jaka spotyka bohaterów - dużo tu krzywdy ludzkiej, niesprawiedliwości i problemów, o jakich tak niechętnie mówimy. Z pewnością nie jest to opowieść o łatwych wyborach.Nadal jednak istnieją powody, dla których warto sięgnąć po książkę Hilary Norman. „W ślepej uliczce” to ciekawie poprowadzony thriller, który porusza ważny problem. Można odnieść wrażenie, że wpadamy w sieć misternie tkanych kłamstw, gdzie tylko z pozoru wszystko wydaje się być poukładane na właściwym miejscu. Autorka, brutalnie i szczerze, uświadamia nam jedynie, jak „…bardzo poobijane, wręcz poranione bywają tak zwane porządne małżeństwa”. Bez oceniania czy zbędnego moralizowania, pozostawiając nam miejsce na nabranie pewnego dystansu.

betina360 | 2016-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 lutego 2016

Wciagajacy i dobry thiler psychologiczny. Kobiet ktore sa w toksycznym i nieciekawym zwiazku jest duzo. I niestety choc zamozny prawnik stara sie pomoc nie da rady pomoc wszystkim kobietom. A niekiedy tez ta pomoc przychodzi za pozno.

hiliko | 2010-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2010

Uciekamy, aby uniknąć odpowiedzialności. Czasem jednak, niczym bohaterki powieści "W ślepej uliczce" z upływem czasu zatracamy się w sobie, zapominamy kim jesteśmy. Tak jakbyśmy byli bocznymi obserwatorami - kalkulujemy każdy krok, bez emocji.

Lizzie Piper-Wade to popularna autorka książek kucharskich, żona cenionego chirurga i matka trójki dzieci - każdy zazdrości jej szczęścia. Niestety nie wszystko jest tak idealne, jakby się zdawało. Nocami Christopher staje się potworem, który katuje żonę. Pozostaje pytanie : dlaczego Lizzy utrzymuje w tajemnicy to, co dzieje się w domu, gdy już wszyscy śpią? Odpowiedzią są dzieci, dla których ukochany tatuś jest autorytetem - co to bowiem za matka, która odbiera dzieciom ojca? Hilary Norman przedstawia kilka takich kobiet. W osobie Lizzie pokazuje czytelnikowi mechanizm psychicznego szantażu.
Inne kobiety z książki Norman również cierpią. Joanne Patson ukrywa fakt, że jej mąż bije małą Irinę, adoptowaną przez obydwojga. Nie robi z...

Betty | 2017-06-01

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Norman, ale jakże udane.
Dość dawno nie czytałam kryminałów i na całe szczęście w momencie, kiedy postanowiłam odświeżyć sobie ten rodzaj literatury, wpadła mi w ręce własnie ta pozycja.
Świetnie opisana akcja, zawiłe - godne Sherlocka - zagadki, bohaterowie, których losy się przeplatają, choć wydawać by się mogło, że to pozornie całkiem odrębne historie. Jednym minusikiem, dla którego nie dałam pełnej dziesiątki jest fakt, że patrząc na dziesiejsze czasy i to, że człowiek człowiekowi wilkiem, niestety już dawno straciłam wiarę w altruistów, a takim własnie wydaje się być nasz główny bohater. Cóż...dobrze, że choć czytając książkę mogę na chwilkę znów uwierzyć w to, że mimo wszystko jeszcze gdzieś istnieje bezinteresowność i rycerskość, która nie umarła wraz ze schyłkiem Średniowiecza.

manfred | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

czyta się naprawdę świetnie:)choć początek mnie przeraził- co rozdział, to inny bohater, no i ten pierwszy rozdział z tym "nigdy by.../ mógłby.../ dowiedzieliby się.." itp itd zasiewa duże ziarno niepewności. I taka jest ta książka- pełna niepewności. Są zbrodnie, są podejrzani,a nawet aresztowani i oskarżeni, po czym okazuje się,że nie wszystko jest jasne i czytelne,że nie wszystkie przypuszczenia się sprawdzają. W pewnym momencie można się zorientować kto za tym wszystkim stoi, ale mimo wszystko książka wciąga:)

LadyBoleyn | 2010-12-26

Świetna książka, którą można pochłonąć w kilka godzin... Styl Hilary Norman przypomina niekiedy utwory Jodi Picoult. :)

Beata | 2017-02-19

Kolejna bardzo dobra książka tej autorki. Jej książek nie czyta się łatwo przynajmniej z początku. Ale jak już akcja wciągnie to trudno się oderwać. Polecam!!!

dorota | 2011-09-19
Przeczytana: 19 lipca 2010

Zachecona swietna pozycja tej autorki ,,Pasierbice'' siegnelam po kolejna i musze przyznac ze byla rownie dobra,swietnie sie czyta,autorka porusza w niej tematy aktualne,czyli przemoc wobec kobiet. Polecam!

świetna, wciaga od samego poczatku do końca.polecam

Ulka | 2011-07-29

Ciekawa książka-warto przeczytać.