Uwięzieni

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sam Becket". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Caged
978-83-7648-621-5
morderstwo, detektyw
Ag2S

Kolejna powieść w cyklu o detektywie Samie Becketcie i jego żonie Grace. W domu Becketów wszystko świetnie się układa. Sam planuje dla Grace niespodziankę urodzinową, Cathy wraca z Kalifornii, a Grace postanawia wrócić do pracy. Nawet detektyw Martinez się zakochuje. Sielankę przerywa seria morderstw. Na plaży Miami policja znajduje zmasakrowane zwłoki świeżo poślubionych małżonków. Morderca...

Kolejna powieść w cyklu o detektywie Samie Becketcie i jego żonie Grace.
Sielankę przerywa seria morderstw. Na plaży Miami policja znajduje zmasakrowane zwłoki świeżo poślubionych małżonków. Morderca układa ich nagie ciała w makabryczny i niezrozumiały sposób. Detektyw Becket zostaje wezwany do sprawy. Tymczasem młode pary w okręgu Miami zaczynają obawiać się o swoje życie, tym bardziej że przeciwnik zdaje się wodzić policję za nos.

źródło opisu: Opis wydawcy

wiejskifilozof | 2014-09-12

Od razu zakochałem się w tej książce.Ma ona to czego potrzeba to takiego typu literatury.
Czyta się lekko i szybko.Autorka stworzyła świetną fabułę,dla ludzi lubiących mroczne tajemnice i zagadki kryminalne.
Mamy tu zaginięcia par, autorka opisuję ich przetrzymywanie przez sadystę,przyznam że byłem zaskoczony,gdy przeczytałem kto to jest.
Książka idealna do szybkiego przeczytania i chyba szybkiego zapomnienia.

Ewelina | 2015-08-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Na samym początku nie potrafiłam wciągnąć się w fabułę, piewsze 30 stron potwornie mnie irytowało. Uznałam wtedy, że wątek kryminalny z obyczajowym (rodziny policjantów) nie są odpowiednio zgrane i że autorka mogła połączyć je inaczej. Z każdym kolejnym rozdziałem było coraz lepiej. Oba wątki bardzo subtelnie przeplatały się, a ja już niemalże zapomniałam o swoich wcześniejszych obiekcjach.

Świetny (i bardzo mylący) zabieg z wprowadzeniem "szczurzego" narratora. Aż do wyjaśnienia tego wątku byłam przekonana, że to sprawka zabójcy.

Rozczarowało mnie trochę tempo wydostania z rąk oprawców ostatniej "idealnej pary", gdyż autorka zdecydowanie mogła dodać scenie nieco tajemniczości i napięcia.

Cyrysia | 2011-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2011

Pierwsza połowa książki strasznie męcząca i irytująca.Bardzo mało dynamicznej akcji ,ale za to w drugiej połowie nareszcie następuje znaczne przyspieszenie i czyta się o wiele przyjemniej. Ogólnie dobry kryminał ,każdy znajdzie w nic coś dla siebie.

Ania | 2016-01-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Zaczynała się dość nudnie, ale końców już wciągnęła na maksa :)

sibidilla | 2015-01-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Fajna, aczkolwiek zakończenia łatwo sie domyślić.

Anna-mojeksiążki | 2011-07-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: lipiec 2011

Bardzo lubię powieści Hilary Norman i tym razem też się nie zawiodłam. Znowu spotykamy się z sympatycznym Samem Becketem i jego partnerem Alem Martinezem, którzy rozwiązują zagadkę morderstw kochających się par. Aby nie było tak prosto - w pułapkę zastawiona przez mordercę wpada również Sam ze swoją żoną - więcej nie powiem, przeczytajcie sami :)

Książka trzyma w napięciu, jest świetnie napisana, wątki biegną i przeplatają się między sobą. Usiadłam wczoraj po południu, za oknem deszcz i szaruga, a ja z książką i herbatką - raj ! Czytałam, czytałam... aż skończyłam ! Wam również ją POLECAM !

lauraplum | 2014-07-23

Jest to pierwsza moja powieść tej autorki i jestem zachwycona... Świetny kryminał trzyma w napięciu i zaskakuje ... seryjny morderca a może mordercy skrzętnie się maskują do samego końca ... chcecie się przekonać jak to robią ? to polecam, przeczytajcie. Myślę że się nie zawiedziecie ... ja chętnie sięgnę po inne kryminały tej pani :)

Maniek | 2016-01-03
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Książka dobra. Fajnie się ją czyta bo wciąga powoli ale wciąga. Jedynym jej mankamentem jest to ze kiedy powoli dochodzi do rozwiązania tajemnicy autorka wplątuje w to osoby z poprzednich książek. Mogło by to być jakoś uporządkowane aby czytelnik mógł się odnaleźć. Ale ogólnie ok.

Weronika | 2011-07-28
Przeczytana: 11 kwietnia 2011

Moja recenzja:

Recenzja Lucasa:

Paula | 2012-06-01
Przeczytana: 31 maja 2012

Przyzwoity kryminał ze sporą dawką napięcia. Lekko i szybko się czyta. Chętnie sięgnę po inne pozycje tej autorki.