Ciężar wody

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Książnica
The Weight Of Water

Fotografka Jean James podąża tropem zagadkowej zbrodni sprzed lat. W odkryciu prawdy pomagają jej zapiski kobiety, która uszła owej tragicznej nocy z życiem. Zgłębiając relację jedynego świadka fatalnych wydarzeń, Jean nie domyśla się nawet, jak wiele połączy ją z ich autorką. Shreve zręcznie splata historię namiętnej miłości i zabójstwa i sprzed lat z poruszającą opowieścią o umierającym uczuciu i wyniszczającej sile zazdrości.

Lucyna | 2015-01-22
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Jakże rzadko, ostatnio trafiają mi się książki bez happy endu. Ciężar wody to powieść, po przeczytaniu której, długo jeszcze towarzyszy czytelnikowi niepokój. Poznajemy tu z pozoru, niezwiązane ze sobą dwie historie. Pierwsza dotyczy 1873 roku, druga rozgrywa się współcześnie. Ich cechą wspólną (oprócz miejsca, gdzie się toczą)jest zazdrość i to, do czego może doprowadzić jej wyniszczająca siła.
Nie jestem fanką powieści psychologicznych, ale ta bardzo mi się podobała. Polecam.

wiejskifilozof | 2013-01-11

Nawet miło się czytało .Pani Anita połączyła romans ze zbrodnią . Czasy współczesne i te z ponad 100 laty .Bohaterowie są wyraźni , normalni . Tacy , jak zwykli ludzie z sąsiedztwa .Może akcja jest zbyt wolna , a czasem trochę nudna , to da się czytać.

ira | 2013-04-21

Powieść psychologiczna, w której dwie z pozoru niezależne historie splatają się ze sobą.
Ciekawe, do zabrania na wakacje.

Beata | 2013-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 stycznia 2014

KRÓTKA ŚWIETNA KSIĄŻKA.POLECAM

Kinga Kulig | 2016-11-13
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Jean James jest fotografką, która otrzymuje zlecenie przygotowania obszernego materiału z feralnej zbrodni z 5 marca 1899 r. Wraz ze swoim mężem oraz córeczką, Bille oraz szwagrem i jego partnerką dryfują po wodach oceanów, przepływają zatoki swoim statkiem po to, aby Jean mogła przygotować wedle jej koncepcji materiał.
Jeśli chodzi o samą pracę, Jean jest zadowolona, udaje się zdobyć w miejskiej bibliotece pozostałości po mieszkańcach domu, a raczej jego zgliszczy, w którym popełniono morderstwo. Dodatkowym atutem w przygotowaniu reportażu okazują się osobiste notatki dziewczyny, której udało się przeżyć tę okrutną noc..

W trakcie tej przygody, rejsu, jakiego podjęła się rodzina, życie toczy się swoim rytmem. Każdy z osobna spędza po swojemu czas. Dziewczynka stale zwraca na siebie uwagę, prosząc o zainteresowanie się nią. Mąż Jean popija spędzając czas w kokpicie, próbuje coś wymyślić twórczego z racji tego, że, na co dzień ima się pisarstwem, – bo tak właśnie Jean poznała...

Ania | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Ciężar wody opisuje dwie historię. Pierwsza jest to w czasach teraźniejszych gdzie Jean jest fotografem i ma zrobić zdjęcia do morderstwa z 1873r, druga jest morderstwo z 1873r. Jean docieka historii morderstwa sprzed lat i przez to w jej życiu pojawia się dramat. Książka o kazirodztwie, miłości, zdradzie, bólu,morderstwie.
Książka bardziej psychologiczna aczkolwiek dla mnie słaba.

Gabira | 2014-06-22

Nie jest to to łatwa książka ... Moim zdaniem książka jest trochę chaotyczna trzeba sie naprawdę skupić by wyłapać odpowiedni wątek. Jednak książka ma przesłanie ze ciężar większy niż woda ma tak okropna tajemnica ... Początkowo czyta sie cieżko lecz potem fabuła sie rozwija.

Haniołek | 2012-06-25
Przeczytana: 22 lutego 2012

Widząc ten tytuł musiałam poszukać w internecie o czym książka była co jest chyba niezbyt dobrą recenzją. A przecież czytałam tę książkę ledwie 4 miesiące temu... Na pewno nie była beznadziejna, nie była też jednak wybitna.

hanna | 2012-06-28
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 28 lipca 2012

nudne,nie nadaje sie do czytania

Morgana1976 | 2012-11-07

2010