Ostatni raz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Last Run
literatura angielska, zbrodnia
Pistacia

Na plaży zostaje popełnione brutalne morderstwo. Ofiara, uniwersytecki woźny, ma zmasakrowaną twarz i połamane kości. Mężczyzna został najprawdopodobniej zaatakowany kijem bejsbolowym, a następnie pchnięty nożem. Na miejsce zbrodni przyjeżdża inspektor Sam Becket i… od razu poznaje zmarłego. Na wspomnianym uniwersytecie studiuje jego adoptowana córka, Cathy. Rozpoczyna się śledztwo. Sam i jego żona Grace, psycholog współpracująca z policją, angażują się w nie coraz bardziej, co może okazać się niebezpieczne dla ich bliskich. Gra pozorów, fałszywe tropy, wielu podejrzanych – Sam i Grace jak zwykle nie mają łatwego zadania. Czy uda im się ustalić kto jest sprawcą zbrodni i jakie były motywy jego działania?

[opis wydawcy]

filozof | 2017-07-08

Ostatnio bardzo chciałem przeczytać coś amerykańskiego.Bo dawno nie czytałem.
Kiedy byłem w bibliotece,znalazłem tę właśnie książkę.
Już od samego pocżtku było widać,że to coś dla mnie.
Że mi się spodoba i tak siedząc w fotelu,albo leżąc na łóżku przeczytałem Ostatni Raz.
Dużo morderstw,wątek les.
Może,czasem mi przeszkadzało tak skakanie z tematu na temat.
Bo,nie mogłem się skupić na wątku morderstw.Ale ogólnie to ładne było.

Sięgnęłam po ten thriller w bibliotece i nie zawiódł mnie,,,akcja zaskakująca,morderstwo, tajemnice, a w napięciu doskonałym utrzymany.
Autorka Hilary Norman po raz kolejny mnie zaskoczyła, zaintrygowała swoją książką czytałam pełna emocji, z dreszczykiem grozy wciąga niesamowicie zdecydowanie warto przeczytać.
Znakomita, ciekawa historia morderstwo na plaży główna bohaterka chce rozwiązać sprawę morderstwa dowiedzieć się kto stoi za tym.
Wciągająca, świetna i intrygująca lektura bardzo mi się podobała.

mięta | 2019-02-05
Przeczytana: 30 stycznia 2019

Według mnie to taki kryminalny dreszczowiec,opierający sie na aspektach psychologicznych. Mamy tutaj zawiłe śledztwo dotyczące brutalnego morderstwa popełnione późnym wieczorem na plaży.Później okazuje sie ,że nie jest jedyne.
Tuż obok śmierć uzależnionego od narkotyków nastolatka. Na tle drastycznych wydarzeń rozkwita trudny wątek miłosny, a w zasadzie to nawet dwa.
I mamy też fajny przykład prawie fanatycznej nadgorliwości pewnej młodej policjantki. Oraz oczywiście elementy z życia rodzinnego głównych bohaterów: psychologa dziecięcego doktor Grece i detektywa Becketa.
***
Dopiero po przeczytaniu tej ksiażki dowiedziałam się,że jest to druga pozycja należąca do cyklu o doktor Greace Luccca i detektywie Becketcie. Ksiażka podobała mi się na tyle, że mam zamiar poszukać pierwszej części.Jestem ciekawa w jakich okolicznościach tych dwoje się poznało :)

marypoppins | 2011-11-16
Przeczytana: 17 września 2010

Przeczytałam ją jakiś czas temu, ale nie mogłam się zebrać, aby ją opisać. Inne obowiązki przygwoździły mnie do komputera na wiele godzin, a później to poprostu nie miałam siły pisać. Dziś jest niedziela, więc trochę luźniej.
Pierwsze wrażenie nie było najlepsze, przede wszystkim nie podobał mi się językowo początek powieści . Zdarzają się tam błędy stylistyczne, język jest jakiś drętwy i niedojrzały. Fabuła dość prosta. Morderstwo na plaży, szukanie mordercy. Jak przeczytałam na okładce jest to kolejna powieść w której występują doktor Grace Lucca - psychiatra i detektyw Sam Becket.
Ostatecznie jednak nie jest taka zła. Mnóstwo podejrzanych, rzucania podejrzeń. Trochę trzeba pogłówkować, aby odkryć prawdziwego mordercę

Weronika | 2015-12-21
Przeczytana: 03 lutego 2011

Recenzja Lucasa:

Zaneta031 | 2013-07-22

ciekawa lecz za wcześnie wyjawiony jest sprawca zbrodni , to zniechęca do dalszego czytania , lecz jest dość interesująca 7/10

Łukasz | 2016-01-21
Przeczytana: 29 sierpnia 2010