Dziecko Emmy

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Wydawnictwo: Amber
Emma’s Baby

Drzwi wagonu metra zamknęły się, zanim zdążyła wsiąść, obładowana zakupami i wózkiem. Za szybą widzi nieuchronnie oddalającą się twarz synka, ale obok mignęła twarz kobiety - chyba dała jej znak, że zaopiekuje się chłopcem... Emma miota się po peronie - aż do przyjazdu kolejnego pociągu. Tak... Piękna, elegancka kobieta siedzi na następnej stacji i tuli jej synka. Potem zaprasza ją do kawiarni, dzwoni po męża i proponuje podwiezienie. A kiedy Emma wychodzi do toalety, wytworna pani znika z jej synkiem. I nikt jej nie widział... Emma gorączkowo biega, krzyczy, błaga, zaczepia przechodniów. Nikt jej nie wierzy... Emma budzi się w szpitalu, gdzie proponują jej konsultację psychiatryczną. I nadal nikt jej nie wierzy. Dwudziestopięcioletnia samotna zdesperowana matka rozpoczyna szaleńcze własne śledztwo i walkę o odzyskanie swojego dziecka. Wbrew wszystkim i z narażeniem życia...

źródło opisu: http://www.empik.com/dziecko-emmy-taylor-abbie,prod18710031,ksiazka-p

Madi | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Bardzo dobra powieść,która porównywana jest trochę do thrillera,a trochę do romansu-ja dodałabym jeszcze ,że jest z serii "pisane przez życie.
Moja 2letnia córeczka zniknęła mi z oczu na 2min. i były to najgorsze 2min. z mojego życia ,to co się wtedy ze mną działo nie sposób opisać,nie chcę nawet myśleć o tym co by się działo gdybym była w sytuacji Emmy.Nikomu nie życzę takich przeżyć.
Książkę fajnie i szybko się czyta,a sympatyczna i zrozpaczona Emma daje się polubić już po pierwszych stronach i mimo,że uważa się za złą matkę ,to to w jaki sposób, w wspomnieniach opisuje swojego synka daje nam odczuć ,że jest normalną,kochającą matką.

boziaczek | 2012-12-31

Bardzo dobra książka! Świetnie się czyta, wciąga. Jestem naprawdę mile zaskoczona. Bohaterką opowieści jest młoda dziewczyna Emma, która sama wychowuje swojego rocznego synka Ritchiego. Sytuacja Emmy jest bardzo ciężka. Brak pieniędzy, brak rodziny, brak oparcia ze strony kogokolwiek, powoduje, że dziewczyna czuje się odrzucona, samotna, nie ma nikogo do kogo mogłaby się zwrócić ze swoimi problemami, a do tego jeszcze dochodzi opieka nad malutkim dzieckiem... Wszystko zmienia się w jednym momencie - przez chwilę nieuwagi Emmy, mały Ritchie znika... Emma rozpoczyna walkę o odzyskanie swojego synka, ale nie jest to proste. Czy uda się jej odnaleźć synka? Czy desperackie poszukiwania pomogą przewartościować świat Emmy i pogodzić się jej z samą sobą? Musicie to przeczytać! Polecam!

Justyna Antoniewicz | 2015-06-27
Przeczytana: 2015 rok

Prawdziwa, wzruszająca historia Emmy, która ma 3 miesięcznego synka Richiego. Jedzie z nim metrem, dosiada się do nich kobieta,która opiekuje się jej synkiem...które zgubiło się w pociągu,,,Gdy Emma wychodzi z toalety nie zastaje już dziecka swojego z Antonią...załamana, zmartwiona o los swojego synka kobieta szuka bezskutecznie swoje dziecko, które zostało porwane przez obcą kobietą.
Rozpoczyna się walka o odnalezienie synka Emmy, a nikt nie wierzy jej na słowo, myślą..., że oszalała, dziecka nie było.
Trzymający thriller w napięciu, wstrząsający i mocny...czytało się mi dobrze, pełna akcji, wzruszeń.
Wzruszyłam się bardzo czytając tą książkę...powieść wstrząsnęła mną, chwyciła za serce.

Matka zrobi wszystko i poświęci się dla dobra, z miłości dla swojego dziecka, żeby tylko je odnaleźć.

Retra | 2014-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Przeczytałam jednym tchem, ponieważ wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Świetnie napisana, wzbudza emocje, dawkuje napięcie. Autorka przeprowadza czytelnika nie tylko przez historię samego porwania i później poszukiwania dziecka przez tytułową Emmę, ale również pozwala nam "wnikąć" w myśli bohaterki, w jej odczucia, takie jak strach - panika - silna motywacja do działania; co przejmuje, wzrusza, wzbudza współczucie, ale i daje nadzieję.
Gorąco polecam. Naprawdę świetna lektura.

Mollinka_90 | 2016-08-04
Przeczytana: 2015 rok

"Dziecko Emmy" to debiutancka powieść Abbie Taylor, która, o ile dobrze pamiętam, bo czytałam ją już jakiś czas temu, z zawodu jest pielęgniarką, nie pisarką, stąd nie dziwią mnie w niektórych opiniach innych czytelników uwagi o "dziwnym stylu" narracji. Jednak może dlatego, wnosi powiew świeżości na półkę z thrillerami. Osobiście, pochłonęłam tę lekturę w jeden dzień, a sam pomysł na akcję uznaję za bardzo ciekawy.

"Dziecko Emmy" to opowieść o samotnej dwudziestopięcioletniej matce Emmie, która jak tylko może, stara się zapewnić wszystko, co potrzebne swemu synkowi Ritchiemu. Pewnego dnia, wybiera się z synkiem na zakupy metrem. Uroki samotnego rodzicielstwa to stała konieczność walki z zakupowymi siatkami, wózkiem dziecięcym i innymi tego typu drobiazgami. Na stacji, Emma nie zdąża wsiąść do wagonu przed jego odjazdem, widzi oddalającą się coraz prędzej twarz synka... Tak rozpoczyna się dramat głównej bohaterki.

W wagonie, chłopcem opiekuje się elegancko ubrana kobieta, która...

Isadora | 2012-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2012

Niełatwo jest sobie wyobrazić sobie sytuację, która budziłaby większą grozę, niż historia, jaka przydarzyła się 25 - letniej Emmie, młodej matce samotnie wychowującej trzynastomiesięcznego synka, Ritchiego. Pewnego dnia, kiedy obładowana zakupami i dziecięcym wózkiem próbuje wsiąść do wagonu metra, z przerażeniem stwierdza, że pociąg rusza z peronu z jej synkiem w środku. Odrętwiała ze zgrozy Emma przelotnie dostrzega w oknie elegancką kobietę, z której gestów wnioskuje, że ta zaopiekuje się jej synkiem do następnej stacji. I rzeczywiście tak jest; wdzięczna Emma przyjmuje więc zaproszenie nieznajomej na kawę w pobliskiej kawiarni. Kiedy jednak wraca po chwili z toalety, okazuje się, że kobieta wraz z dzieckiem zniknęła bez śladu.
Emma wpada w panikę i rozpoczyna gorączkowe poszukiwania synka. Sytuacja, w jakiej się znalazła, przypomina senny koszmar: policja nie wierzy jej słowom, nie może też liczyć na wsparcie przyjaciół, gdyż wszyscy odsunęli się od niej po urodzeniu dziecka....

Dominika | 2013-04-04
Przeczytana: kwiecień 2013

Wstrząsająca książka. Akcja toczy się bardzo szybko i trzyma czytelnika cały czas w ogromnym napięciu.Historia przedstawiona w tej książce mogłaby posłużyć za niezły scenariusz.
Jestem matką dwójki dzieci i sytłacji takiej jak w tej książce nie mogę nawet sobie wyobrazić w normalnym życiu.
Młoda samotna matka 25 letnia Emma odwraca się od swojego synka Ritchiego dosłownie na kilka sekund aby zabrać torby z zakupami, w tym momencie drzwi metra się zamykają i zaczyna się horror młodej matki. Książka mną poruszyła i wstrząsnęła. Czasami jedna mała chwila, sekunda lub dwie i całe nasze życie zmienia się na zawsze...

disturbia | 2010-11-13

Wciągająca, trzymająca w napięciu, ciężko się od niej oderwać. Strony same się przewracają, bo chcemy się dowiedzieć kto stoi za porwaniem. Bardzo ciekawa!

Natasza | 2013-03-02
Przeczytana: luty 2013

"Ludzie mówią rzeczy, których nie myślą naprawdę". O znaczeniu tych słów przekonuje się 25 letnia Emma, która samotnie wychowuje swojego synka, Ritchiego.
Gdy pewnego dnia przez swoją nieuwagę traci syna z oczu, okazuje się, że odjeżdża on metrem, a ona zostaje sama na pustym peronie. W powoli oddalającym się pociągu, Emma zauważa kobietę, która trzymając jej synka na rękach, daje jej znaki, że wysiądzie na następnej stacji. I rzeczywiście tak się stało. Gdy Emma następnym pociągiem wjeżdża na następną stację, kobieta czeka na ławce z jej synkiem.Niestety los sobie zakpił z Emmy. Już myśląc, że odzyskała Ritchiego i będąc wdzięczną nowo poznanej kobiecie, udaje się do toalety. Kiedy z niej wychodzi, nowej znajomej i jej syna już tam nie ma.
I tak zaczyna się dramatyczna walka i śledztwo w poszukiwaniu Ritchiego. Niestety to właśnie Emma jest główną podejrzaną o upozorowanie porwania własnego dziecka. Policja podejrzewa Emmę, ponieważ kilka dni wcześniej u lekarza wykrzyczała, że...

animar | 2012-03-05

"Ta powieść trzyma w napięciu jak thriller, wzrusza jak piękny romans i mówi o życiu, które często nam samym każe wątpić, czy aby jesteśmy przy zdrowych zmysłach..." - to wszystko prawda. Książka wyciska łzy i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Polecam!