Uwięzieni

Okładka książki Uwięzieni Hilary Norman
Okładka książki Uwięzieni
Hilary Norman Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Sam Becket (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Sam Becket (tom 4)
Caged
Prószyński i S-ka
2011-03-02
2011-03-02
Alina Siewior-Kuś
morderstwo detektyw

Trudno to poznać po okładce, ale książka stanowi kontynuację jakichś wcześniejszych powieści. Na początku dzieje rodziny głównego bohatera zostają streszczone jak w kolejnym odcinku serialu — wystarczająco dokładnie, żeby sobie przypomnieć, jeśli już się ich zna, ale za bardzo po łebkach, żeby się z postaciami zapoznać. A poprzednie tomy mają znaczenie — w końcówce nagle pojawia się jakaś postać z przeszłości.

Dostajemy dużo obyczajówki, lecz mało kryminału. Wprawdzie trupów dużo i w nietypowych konfiguracjach, ale to nie na nich koncentruje się Autorka. Przełomów w śledztwie nie ma, więc dominują rozważania protagonisty, czy może wyjechać na urlop, jeśli gdzieś tam grasuje seryjny morderca.

Więcej narzekania tutaj: https://finklaczyta.blogspot.com/2019/04/uwiezieni-sielanka.html

Moja recenzja:

Moja recenzja:

Zaczynała się dość nudnie, ale końców już wciągnęła na maksa :)

Zaczynała się dość nudnie, ale końców już wciągnęła na maksa :)

Książka dobra. Fajnie się ją czyta bo wciąga powoli ale wciąga. Jedynym jej mankamentem jest to ze kiedy powoli dochodzi do rozwiązania tajemnicy autorka wplątuje w to osoby z poprzednich książek. Mogło by to być jakoś uporządkowane aby czytelnik mógł się odnaleźć. Ale ogólnie ok.

Na samym początku nie potrafiłam wciągnąć się w fabułę, piewsze 30 stron potwornie mnie irytowało. Uznałam wtedy, że wątek kryminalny z obyczajowym (rodziny policjantów) nie są odpowiednio zgrane i że autorka mogła połączyć je inaczej. Z każdym kolejnym rozdziałem było coraz lepiej. Oba wątki bardzo subtelnie przeplatały się, a ja już niemalże zapomniałam o swoich wcześniejszych obiekcjach.

Świetny (i bardzo mylący) zabieg z wprowadzeniem "szczurzego" narratora. Aż do wyjaśnienia tego wątku byłam przekonana, że to sprawka zabójcy.

Rozczarowało mnie trochę tempo wydostania z rąk oprawców ostatniej "idealnej pary", gdyż autorka zdecydowanie mogła dodać scenie nieco tajemniczości i napięcia.

Fajna, aczkolwiek zakończenia łatwo sie domyślić.

Fajna, aczkolwiek zakończenia łatwo sie domyślić.

Od razu zakochałem się w tej książce.Ma ona to czego potrzeba to takiego typu literatury.
Czyta się lekko i szybko.Autorka stworzyła świetną fabułę,dla ludzi lubiących mroczne tajemnice i zagadki kryminalne.
Mamy tu zaginięcia par, autorka opisuję ich przetrzymywanie przez sadystę,przyznam że byłem zaskoczony,gdy przeczytałem kto to jest.
Książka idealna do szybkiego przeczytania i chyba szybkiego zapomnienia.

Książka idealna do szybkiego...

Jest to pierwsza moja powieść tej autorki i jestem zachwycona... Świetny kryminał trzyma w napięciu i zaskakuje ... seryjny morderca a może mordercy skrzętnie się maskują do samego końca ... chcecie się przekonać jak to robią ? to polecam, przeczytajcie. Myślę że się nie zawiedziecie ... ja chętnie sięgnę po inne kryminały tej pani :)

38 / 2012

38 / 2012

Przyzwoity kryminał ze sporą dawką napięcia. Lekko i szybko się czyta. Chętnie sięgnę po inne pozycje tej autorki.

• Posiadam seryjne
  • Oddane do Biblioteki wprowadzone