Uwikłani

Seria: Pi do kwadratu
Wydawnictwo: Albatros
The Take
Morrigan

Freddie Jackson, bandyta skazany za napad z bronią ręku, poznaje w więzieniu szefa organizacji handlującej narkotykami i kontrolującej domy publiczne. Gdy ten przekazuje mu swoje pełnomocnictwo do zarządzania firmą, Freddie wciąga do pomocy swojego młodszego o kilkanaście lat kuzyna Jimmy’ego. Młody mężczyzna, inteligentny i znacznie sprytniejszy od brutalnego Freddie'ego, z łatwością zyskuje przychylność bossa mafii. Między kuzynami rozpoczyna się bezpardonowa walka o wpływy, której ofiarą padają najbliżsi. Wszystko zmierza do tragedii, z której tylko jeden z przeciwników może wyjść zwycięsko.

[Albatros, 2008]

Paco | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Jeżeli to jest number one w Wielkiej Brytanii, to należy współczuć Brytyjczykom.
Współczuć należy też każdemu,kto to przeczyta.
Zła książka. Zły język. Pod poziomem.
Większość zdań zaczyna się mniej więcej tak :
- Freddy znał,Freddy próbował, Freddy pieprzył, Freddy miał to w nosie...
- Jimmy zachowywał, Jimmy ignorował, Jimmy wyjął, Jimmy wiedział...
- Maddie westchnęła, Patricia spojrzała, Lily pracowała, Maggie odpowiedziała...
Prawda,że ciekawe? :)
W zasadzie streściłem już całą książkę.
Jeżeli pragną się Państwo uwikłać ,proszę bardzo.
Ja rękami i nogami zaprę się przed innym magnum opus autorki.
Jedną gwiazdkę odnoszę do symbolicznej świeczki...

lila | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Wypożyczyłam tę ksiązkę sugerując się okładką .Nie spodziewałam się, że okaże się ona powieścią kryminalną, dzięki której zapoznam się z funkcjonowaniem rodziny gangsterskiej "od podszewki".
Historia klanu Jacksonów przepełniona jest złem, okrucieństwem, przemocą i zle pojmowaną miłością, przyjaźnią i lojalnością. Mamy tu morderstwa(w tym członków rodziny), prostytucję, handel narkotykami, kradzieże, oszustwa, zdrady... i sama nie wiem co jeszcze :)
Freddie- kluczowy bohater przez swe poczynania doprowadza do autodestrukcji i zniszczenia swojej rodziny, która jest dla niego-aż trudno w to uwierzyć - priorytetem.
Saga ciekawa przez ogrom wątków i charakterystyczne postacie. Ksiązka inna niż te, które dotąd czytałam. Zapewne gdybym wiedziała, że to powieść o tematyce gangsterskiej nie sięgnęłabym po nią, bo nie jestem fanką tego typu historii,a byłoby szkoda!
Polecam

Madi | 2012-12-01
Przeczytana: 2011 rok

Zobaczyłam tą książkę w bibliotece,zerknęłam na okładkę (ruda babka) i myślę :O to jest ta książka,co oglądałam niedawno film z Julianne Moore i bardzo mi się podobał.
Jakże pozytywnie się zdziwiłam ,gdy okazało się ,że książka nie ma nic wspólnego z filmem.
Powieść ta mnie tak wciągnęła,że co chwilę o niej mówiłam.
Jest to przepiękna saga rodzinna z wątkami kryminalnymi-jak dla mnie REWELACJA-jedna z moich ulubionych pozycji.

Ewcia123450 | 2012-06-04

Czytając pierwsze strony byłam coraz bardziej przerażona tym co ja tym razem przyniosłam z biblioteki. Ale wraz z rozwojem akcji coraz bardziej mnie wciągała. Dla mnie bardzo dobra książka. Przewrotne akcje, niebanalni bohaterowie. Polecam.

moniiaaa | 2011-06-05

Bardzo fajnie napisana saga rodzinna :)

Aneta | 2011-05-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: maj 2011

po przeczytaniu tej książki chcę jeszcze

Jessica | 2015-05-02
Przeczytana: kwiecień 2015

Pierwsze 100 stron to była dla mnie męczarnia, ale nie poddałam się i reszta już poszła z górki. Mafijne powiązania, patologia, narkotyki, prostytutki, bohaterzy, którzy klną jak z nut i wszystko co podobne do takich klimatów. Autorka nie oszczędza swoich bohaterów. Pokazuje, że życie wcale nie jest takie różowe, ale to, czy będzie miało jakieś inne kolory, zależy w dużej mierze od samego człowieka. Polecam.

majsterek | 2012-08-08

bardzo lubię książki tej autorki bardzo dobrze się czytają - jeżeli ktoś lubi ten gatunek

lolka | 2015-08-05

Spodziewałam się książki podobnej do tych pisanych przez H. Coben'a, niestety ta książka niczym mnie nie zaskoczyła.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-27