Mind Games
Pistacia

Mroczna i wyjątkowo wciągająca lektura! Pierwsza część cyklu z doktor Grace Luccą i detektywem Becketem w rolach głównych. Mieszkańcy Miami Beach są wstrząśnięci: Marie i Arnold Robbinsowie zostali zamordowani nocą we własnej sypialni. Między ich ciałami policja znajduje Cathy, czternastoletnią córkę Marie z pierwszego małżeństwa – przerażoną, zszokowaną i półprzytomną, ale żywą. W następnych...

Mieszkańcy Miami Beach są wstrząśnięci: Marie i Arnold Robbinsowie zostali zamordowani nocą we własnej sypialni. Między ich ciałami policja znajduje Cathy, czternastoletnią córkę Marie z pierwszego małżeństwa – przerażoną, zszokowaną i półprzytomną, ale żywą. W następnych tygodniach dochodzi do kolejnych zabójstw; odkryte ślady coraz wyraźniej wskazują, że zbrodnie są dziełem Cathy.

Doktor Grace Lucca, psycholog, nie wierzy w winę swojej pacjentki; uważa, że ktoś zamierza zrobić z niej morderczynię. Tego samego zdania jest prowadzący śledztwo w sprawie śmierci Robbinsów detektyw Sam Becket. Gdy Cathy zostaje aresztowana, oboje próbują dowieść jej niewinności. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że pomagając dziewczynie, podejmują ogromne ryzyko i stawiają na szali własne życie.

[opis wydawcy]

Początek dobry i szybko się wciągnęłam, jednak równie szybko zaczęłam się nudzić przy takim toku rozwlekłej narracji. Więcej miejsca poświęca się dumaniu nad charakterem pacjentki niż rozważaniom na temat prowadzonego śledztwa. I nie tyle policjant wyjawia kolejne aspekty sprawy, co bardziej 24-letnia pani psycholog, która niesamowicie angażuje się w sprawę jak i sytuację samej nastolatki. JAk dla mnie to mało profesjonalne, żeby tak przywiązywać się do pacjenta, że poprzez swoją sympatię czy współczucie zacierały się przesłanki i od samego początku broniło się kogoś o czyjej winie bądz niewinnosci nie możemy być przekonani. No ale gdy się ma ten 6 zmysł lub raczej w przypadku książki autor chce, żeby było po jego myśli to wszystko się pięknie układa wedle przemyślanego scenariusza.

Postawa doktor Lucci jest zbyt emocjonalna. Jej z uporem powtarzana opinie, że Cathy nie mogła mieć nic wspólnego z morderstwem, biorą się jedynie z chęci by tak było, co jest oczywiście nazywane...

naturalemotions | 2015-04-13

'W sieci kłamstw" to pierwsza część serii kryminałów z doktor Grace Luccą oraz detektywem Samem Becketem. Opowiada o losach dziewczynki uwikłanej w serię morderstw oraz niezłomnej wierze pani psycholog w jej niewinność.

Książka ta jest przykładem świetnej historii zbrodni oraz wykreowanej przez chory umysł intrygi, która do samego końca trzyma w napięciu i zmusza czytelnika do "kombinowania", jakie będzie rozwiązanie. Świetne połączenie psychologii, gry uczuć (obraz niewinnego dziecka) oraz siły perswazji - tworzy niesamowitą atmosferę. Wiele zbiegów okoliczności, niedostrzeżonych niuansów oraz rodzące się uczucie pomiędzy dwójką bohaterów, sprawia iż czytelnik do samego końca pragnie przeżywać zdarzenia opisane przez Hilary Norman.

Cykl o rodzinie Becketów rozpoczyna się w imponujący sposób, nakreślając sylwetki głównych bohaterów, tworząc podłoże do dalszych wydarzeń.

Joanna Gołaszewska | 2011-01-24
Przeczytana: 2011 rok

Powieść sensacyjna Hilary Norman pt. „W sieci kłamstw” zaciekawiła mnie od pierwszych stron. Właściwie już notka na okładce wydała mi się fascynująca. Jest zwykły dzień. Do domu restauratorów z samego rana przychodzi gosposia, jak zwykle chce budzić córkę gospodarzy do szkoły, ale zastanowia ją to, że pana jeszcze nie ma w kuchni, a codziennie witał ją nad filiżanką kawy. W ogóle dom jest jakiś cichy, ciemny, wszystko ją w tym domu przeraża. W małżeńskiej sypialni znajduje trzy ciała – zakrwawione zwłoki małżonków i leżącą między nimi ich czternastoletnią córkę. Nagle dziewczynka siada. Jest cała we krwi. Zaczyna krzyczeć.

Czy po takiej zapowiedzi nie chcielibyście wiedzieć, co tam się stało? Zaczęłam czytać z wielkim zainteresowaniem. Poznawałam bohaterów – policjanta prowadzącego dochodzenie, lekarza badającego Cathy po przywiezieniu jej do szpitala, panią psycholog – wszak tej dziewczynie była potrzebna natychmiastowa pomoc psychologa – wyobrażacie sobie gorszy stres?...

Anetka | 2015-12-15

cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl

Trzeba to powiedzieć głośno – to książka, która wstrząsa i nie pozwala się oderwać. Nie daje o sobie zapomnieć, nieważne, na której stronie jesteś i czy dopiero zacząłeś czytać czy w sumie to już kończysz. Mocna, mroczna i naprawdę dobra książka!

Jak na dobry thriller przystało,wszystko zaczyna się od morderstwa. Ale, moi drodzy, nie byle jakiego! Marie i Arnold Robbinsonowie zostają znalezieni martwi w swoim łożku, a między nimi znajduje się córka Marie – Cathy. Co więcej, cała zakrwawiona spokojnie śpi między nimi i jako jedyna budzi się żywa. Jakby tego było mało, oczywiście zostaje głównym podejrzanym. Raczej trudno wyciągnąć inne wnioski patrząc na ten makabryczny obrazek…

Co prawda nikt w to nie wierzy i Cathy póki co jest po prostu brana pod uwagę jak jedna z pominiętych przez zabójcę ofiar, ale każde kolejne zbrodnie (a że tydzień bez morderstwa jest tygodniem straconym, to było ich całkiem sporo) jasno wskazują, że ofiara...

Domena | 2015-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 03 marca 2015

Jak można wywnioskować z opisu, głównymi bohaterami są detektyw Sam Becket, czarnoskóry, odważny mężczyzna, znający się na swojej pracy, gotowy do poświęceń, facet z bogatą przeszłością i pani psycholog doktor Grace Lucca, oddana pracy, samotna, z trudnym dzieciństwem, psychoterapeutka wykorzystująca do pracy z dziećmi swojego psa Harrego.

Zajmują się oni sprawą Cathy Robbins, dziewczynki podejrzanej o zabójstwo swoich rodziców. Wkrótce dochodzą też inne zabójstwa a wszystkie ślady wskazują na czternastoletnią dziewczynkę. Jednak nasi bohaterowie nie wierzą, że to może być prawda. Z całych sił próbują obronić dziecko przed więzieniem lub nawet elektrycznym krzesłem.

Autorka miesza nam w głowie skrawkami informacji. Udaje jej się to. Trzyma nas w napięciu i straszy potwornymi zbrodniami.

Autorka dokonała naprawdę wspaniałego dzieła! Świetny kryminał!

pełna recenzja

annneczka | 2017-08-06
Przeczytana: 20 lipca 2017

Przeczytane: nie do końca. Zmęczyłam się dobrnięciem do 200 strony. akcja się nie rozkręciła. Bardzo przewidywalna, akcja rozwija się bardzo wolno. Miałam wrażenie, że cała sytuacja jest zbyt szczegółowo napisana. Wiele jest opisów, które mogłyby być pominięte, bo nic nie wnoszą. Nie polecam, do tej pory Hilary Norman była niezawodna. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że powinna pisać kryminały, obyczaje zdecydowanie lepsze!

Klaudia | 2013-07-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 15 lipca 2013

Lubię wyszukiwać w bibliotece książki nieznanych mi wcześniej autorów. Tak było w tym przypadku, wypożyczyłam, bo skusił mnie opis na okładce.

Książka jest dosyć ciekawa i przyjemnie się ją czyta. Niestety jest nieco przewidywalna, dlatego oceniam ją na 5 gwiazdek.

PanCzyta | 2015-01-20

Wpadłem w tą opowieść jak śliwka w kompot. Nie ma się do czego przyczepić. Język płynny, wyrazisty. Bohaterowie mocno zarysowani i do tego bardzo realni wg mnie. Historia niezwykle ciekawa, a zakończenie zaskakujące.

Bardzo mi się spodobało, że bohaterowie nie wychodzą poza swoje kompetencje. Przykładowo Pani psycholog nie okazuje się nagle świetnym umysłem detektywistycznym - całą książkę robi dokładnie to co do terapeuty należy - wspiera. A, że przy okazji wyrabia sobie jakieś poglądy, zyskuje jakieś informacje to już inna sprawa, ale nie jest to w żaden sposób wymuszone ani naciągane. To samo tyczy się chyba wszystkich osób, które pojawiają się w powieści - są bardzo naturalne, co mnie osobiście niezmiernie się spodobało.

Gdyby ktoś mi powiedział, że to historia oparta na faktach - byłbym skłonny uwierzyć.

Lektura zdecydowanie godna polecenia!

nadzieja | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Caty to 14-letnia dziewczynka, której nikt nie wierzy,że nie zrobiła tego o co ja podejrzewają.
Sprzymierzeńca spotyka w osobie swojej psychoterapeutki, która wraz z policjantem Samem próbuje odkryć prawdę.
To historia nienawiści ojca do własnej córki, którą próbuje zniszczyć.
Trzyma przez cały czas w napięciu.
To dobra książka, którą warto przeczytać

Maniek | 2015-01-18
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Bardzo dobra książka. Autorka powoli wciąga nas w zawikłaną sprawę która na pozór wydaje się prosta i przewidywalna. Czytając ja są takie momenty ze wciąga się od 5 do 8 rozdziałów Polecam