W sieci kłamstw

Tłumaczenie: Teresa Sośnicka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sam Becket, Diament". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Mind Games
978-83-7648-360-3
Pistacia

Mroczna i wyjątkowo wciągająca lektura! Pierwsza część cyklu z doktor Grace Luccą i detektywem Becketem w rolach głównych. Mieszkańcy Miami Beach są wstrząśnięci: Marie i Arnold Robbinsowie zostali zamordowani nocą we własnej sypialni. Między ich ciałami policja znajduje Cathy, czternastoletnią córkę Marie z pierwszego małżeństwa – przerażoną, zszokowaną i półprzytomną, ale żywą. W następnych...

Mieszkańcy Miami Beach są wstrząśnięci: Marie i Arnold Robbinsowie zostali zamordowani nocą we własnej sypialni. Między ich ciałami policja znajduje Cathy, czternastoletnią córkę Marie z pierwszego małżeństwa – przerażoną, zszokowaną i półprzytomną, ale żywą. W następnych tygodniach dochodzi do kolejnych zabójstw; odkryte ślady coraz wyraźniej wskazują, że zbrodnie są dziełem Cathy.

Doktor Grace Lucca, psycholog, nie wierzy w winę swojej pacjentki; uważa, że ktoś zamierza zrobić z niej morderczynię. Tego samego zdania jest prowadzący śledztwo w sprawie śmierci Robbinsów detektyw Sam Becket. Gdy Cathy zostaje aresztowana, oboje próbują dowieść jej niewinności. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że pomagając dziewczynie, podejmują ogromne ryzyko i stawiają na szali własne życie.

[opis wydawcy]

Początek dobry i szybko się wciągnęłam, jednak równie szybko zaczęłam się nudzić przy takim toku rozwlekłej narracji. Więcej miejsca poświęca się dumaniu nad charakterem pacjentki niż rozważaniom na temat prowadzonego śledztwa. I nie tyle policjant wyjawia kolejne aspekty sprawy, co bardziej 24-letnia pani psycholog, która niesamowicie angażuje się w sprawę jak i sytuację samej nastolatki. JAk dla mnie to mało profesjonalne, żeby tak przywiązywać się do pacjenta, że poprzez swoją sympatię czy współczucie zacierały się przesłanki i od samego początku broniło się kogoś o czyjej winie bądz niewinnosci nie możemy być przekonani. No ale gdy się ma ten 6 zmysł lub raczej w przypadku książki autor chce, żeby było po jego myśli to wszystko się pięknie układa wedle przemyślanego scenariusza.

Postawa doktor Lucci jest zbyt emocjonalna. Jej z uporem powtarzana opinie, że Cathy nie mogła mieć nic wspólnego z morderstwem, biorą się jedynie z chęci by tak było, co jest oczywiście nazywane...

naturalemotions | 2015-04-13

'W sieci kłamstw" to pierwsza część serii kryminałów z doktor Grace Luccą oraz detektywem Samem Becketem. Opowiada o losach dziewczynki uwikłanej w serię morderstw oraz niezłomnej wierze pani psycholog w jej niewinność.

Książka ta jest przykładem świetnej historii zbrodni oraz wykreowanej przez chory umysł intrygi, która do samego końca trzyma w napięciu i zmusza czytelnika do "kombinowania", jakie będzie rozwiązanie. Świetne połączenie psychologii, gry uczuć (obraz niewinnego dziecka) oraz siły perswazji - tworzy niesamowitą atmosferę. Wiele zbiegów okoliczności, niedostrzeżonych niuansów oraz rodzące się uczucie pomiędzy dwójką bohaterów, sprawia iż czytelnik do samego końca pragnie przeżywać zdarzenia opisane przez Hilary Norman.

Cykl o rodzinie Becketów rozpoczyna się w imponujący sposób, nakreślając sylwetki głównych bohaterów, tworząc podłoże do dalszych wydarzeń.

Na półkach: Przeczytane, Mam w domu
Przeczytana: 2011 rok

Powieść sensacyjna Hilary Norman pt. „W sieci kłamstw” zaciekawiła mnie od pierwszych stron. Właściwie już notka na okładce wydała mi się fascynująca. Jest zwykły dzień. Do domu restauratorów z samego rana przychodzi gosposia, jak zwykle chce budzić córkę gospodarzy do szkoły, ale zastanowia ją to, że pana jeszcze nie ma w kuchni, a codziennie witał ją nad filiżanką kawy. W ogóle dom jest jakiś cichy, ciemny, wszystko ją w tym domu przeraża. W małżeńskiej sypialni znajduje trzy ciała – zakrwawione zwłoki małżonków i leżącą między nimi ich czternastoletnią córkę. Nagle dziewczynka siada. Jest cała we krwi. Zaczyna krzyczeć.

Czy po takiej zapowiedzi nie chcielibyście wiedzieć, co tam się stało? Zaczęłam czytać z wielkim zainteresowaniem. Poznawałam bohaterów – policjanta prowadzącego dochodzenie, lekarza badającego Cathy po przywiezieniu jej do szpitala, panią psycholog – wszak tej dziewczynie była potrzebna natychmiastowa pomoc psychologa – wyobrażacie sobie gorszy stres?...

Anetka | 2015-12-15

cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl

Trzeba to powiedzieć głośno – to książka, która wstrząsa i nie pozwala się oderwać. Nie daje o sobie zapomnieć, nieważne, na której stronie jesteś i czy dopiero zacząłeś czytać czy w sumie to już kończysz. Mocna, mroczna i naprawdę dobra książka!

Jak na dobry thriller przystało,wszystko zaczyna się od morderstwa. Ale, moi drodzy, nie byle jakiego! Marie i Arnold Robbinsonowie zostają znalezieni martwi w swoim łożku, a między nimi znajduje się córka Marie – Cathy. Co więcej, cała zakrwawiona spokojnie śpi między nimi i jako jedyna budzi się żywa. Jakby tego było mało, oczywiście zostaje głównym podejrzanym. Raczej trudno wyciągnąć inne wnioski patrząc na ten makabryczny obrazek…

Co prawda nikt w to nie wierzy i Cathy póki co jest po prostu brana pod uwagę jak jedna z pominiętych przez zabójcę ofiar, ale każde kolejne zbrodnie (a że tydzień bez morderstwa jest tygodniem straconym, to było ich całkiem sporo) jasno wskazują, że ofiara...

Domena | 2015-03-03
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2015

Jak można wywnioskować z opisu, głównymi bohaterami są detektyw Sam Becket, czarnoskóry, odważny mężczyzna, znający się na swojej pracy, gotowy do poświęceń, facet z bogatą przeszłością i pani psycholog doktor Grace Lucca, oddana pracy, samotna, z trudnym dzieciństwem, psychoterapeutka wykorzystująca do pracy z dziećmi swojego psa Harrego.

Zajmują się oni sprawą Cathy Robbins, dziewczynki podejrzanej o zabójstwo swoich rodziców. Wkrótce dochodzą też inne zabójstwa a wszystkie ślady wskazują na czternastoletnią dziewczynkę. Jednak nasi bohaterowie nie wierzą, że to może być prawda. Z całych sił próbują obronić dziecko przed więzieniem lub nawet elektrycznym krzesłem.

Autorka miesza nam w głowie skrawkami informacji. Udaje jej się to. Trzyma nas w napięciu i straszy potwornymi zbrodniami.

Autorka dokonała naprawdę wspaniałego dzieła! Świetny kryminał!

pełna recenzja

Klaudia | 2013-07-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 15 lipca 2013

Lubię wyszukiwać w bibliotece książki nieznanych mi wcześniej autorów. Tak było w tym przypadku, wypożyczyłam, bo skusił mnie opis na okładce.

Książka jest dosyć ciekawa i przyjemnie się ją czyta. Niestety jest nieco przewidywalna, dlatego oceniam ją na 5 gwiazdek.

PanCzyta | 2015-01-20

Wpadłem w tą opowieść jak śliwka w kompot. Nie ma się do czego przyczepić. Język płynny, wyrazisty. Bohaterowie mocno zarysowani i do tego bardzo realni wg mnie. Historia niezwykle ciekawa, a zakończenie zaskakujące.

Bardzo mi się spodobało, że bohaterowie nie wychodzą poza swoje kompetencje. Przykładowo Pani psycholog nie okazuje się nagle świetnym umysłem detektywistycznym - całą książkę robi dokładnie to co do terapeuty należy - wspiera. A, że przy okazji wyrabia sobie jakieś poglądy, zyskuje jakieś informacje to już inna sprawa, ale nie jest to w żaden sposób wymuszone ani naciągane. To samo tyczy się chyba wszystkich osób, które pojawiają się w powieści - są bardzo naturalne, co mnie osobiście niezmiernie się spodobało.

Gdyby ktoś mi powiedział, że to historia oparta na faktach - byłbym skłonny uwierzyć.

Lektura zdecydowanie godna polecenia!

nadzieja | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Caty to 14-letnia dziewczynka, której nikt nie wierzy,że nie zrobiła tego o co ja podejrzewają.
Sprzymierzeńca spotyka w osobie swojej psychoterapeutki, która wraz z policjantem Samem próbuje odkryć prawdę.
To historia nienawiści ojca do własnej córki, którą próbuje zniszczyć.
Trzyma przez cały czas w napięciu.
To dobra książka, którą warto przeczytać

Maniek | 2015-01-18
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Bardzo dobra książka. Autorka powoli wciąga nas w zawikłaną sprawę która na pozór wydaje się prosta i przewidywalna. Czytając ja są takie momenty ze wciąga się od 5 do 8 rozdziałów Polecam

Martyna | 2011-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: styczeń 2011

Jeden z tych nieprzewidywalnych kryminałów, które czyta się z zapartym tchem. Subtelne połączenie romansu z masą kryminalnych zagadek. Z pewnością jeszcze do niej wrócę.