Transakcja Rhinemanna

The Rhinemann exchange
838507922X
szati

Inne wydania

Dawid Spaulding, supertajny agent amerykański, wykonuje misję, której cele nie są dla niego całkiem zrozumiałe. Jean Cameron, piękna wdowa, raz już w zamęcie wojny oszukana, nie chce pozwolić, by przytrafiło jej się to ponownie. Para bohaterów przybywa do Buenos Aires, miasta ogarniętego w czasie wojny przez przemoc i intrygi, gdzie przedstawiciele Ameryki i nazistowskich Niemiec prowadzą walkę na śmierć i życie, w której stawką są losy dramatycznie zagrożonego świata.

Kiedy Dawid Spaulding i Jean Cameron zaczynają uświadamiać sobie, że są w sobie zakochani, doświadczają skutków swojego uwikłania w najdziwniejszą transakcję, zawartą przez przedstawicieli dwóch będących w stanie wojny narodów.

Paco | 2015-04-06
Na półkach: LUDLUM, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Żydzi przeciwko żydom ?
U Ludluma takie cuda są możliwe:)
Realia II Wojny Światowej misternie wkomponowane w transakcję pomiędzy mocarstwami, gdzie chciwość usiłuje wygrać z elementarnymi zasadami prowadzenia działań wojennych.
Skomplikowane?
Może na początku....gdy wkraczają kobiety akcja zdecydowanie przyspiesza i nabiera rumieńców.
Ach, te kobiety....:)

Inez | 2014-04-18
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

,,Transakcja Rhinemanna,, Roberta ludluma, to wspaniala ksiazka o zakulisowych rozgrywkach w czasie wojny. Wspaniele ukazana przemoc i intrygi oraz prowadzona walka na smierc i zycie, w ktorej stawka sa losy dramatycznie zagrozonego swiata. Ladnie przedstawiona postac Dawida Spauldinga znajdujacego sie przez caly czas w kregu wielu zasadzek. To powiesc sensacyjna zawierajaca przygode, seks, przemoc, intryge, po prostu czytelnik znajdzie tu wszystko. Polecam.

skompel | 2010-12-05

Genialna książka najlepszego pisarza akcji i kryminałów wszechczasów, oczywiście sceny akcji i napięcie jakie wywołuje ta książka są nie do porównania, gorąco polecam

Arcasto | 2012-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2012

Całkiem wciągająca książka, fajnie zarysowani bohaterowie, chociaż intryga momentami opiera się i śmieszność. Mimo wszystko warto przeczytać.

Bodzio-fanatyk | 2015-12-04
Na półkach: Przeczytane, Robert Ludlum
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Gdyby niesłychanie nudna pierwsza część, przez którą ledwo co przebrnąłem, ocena pewnie byłaby lepsza.

Adam | 2012-01-31
Przeczytana: 24 marca 2011

Akcja momentami wciągająca, pozycja do polecenia.

Julia | 2015-09-07

Na początku ciężko jest się zorientować w przebiegu akcji, ale w pewnym momencie wszystko się klaruje i jak najbardziej wciąga.

iwona | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Uwielbiam Ludluma wraz z całą jego twórczością...

Wojen1 | 2012-11-29
Przeczytana: 03 marca 2008

Godne polecenia każdemu fanowi Ludluma!

wojtecki66 | 2013-09-25
Przeczytana: 04 czerwca 2008