Kot, który bawił się w listonosza

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Cykl: Kot, który... (tom 6) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Played Post Office
kot, ktyminał

Jim Qwilleran niespodziewanie odziedziczył miliony... i w tej całkiem nowej, choć nie całkiem niemiłej sytuacji czuje się dość niezręcznie. Jego dwa koty syjamskie, Koko i Yum Yum, szybko przystosowały się do luksusów wielkiej rezydencji, natomiast ich opiekun stara się odnaleźć pośród wyższych sfer, zatrudniając nader ekscentryczną gospodynię. Spokoju nie daje mu tajemnicze zniknięcie pewnej pokojówki, a jego najgorsze przeczucia wkrótce potwierdza brutalne morderstwo.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Nikto | 2016-11-12
Przeczytana: 12 października 2016

To już szósta część przygód syjamskich kociaków i ich opiekuna dobrze nam znanego Jima Qwillerana . Tym razem zaczyna się jak u Hitchcocka , od '' trzęsienia ziemi '' w postaci pewnego zdarzenia . Otóż Jim budzi się w szpitalu , odkrywa że ma zabandażowaną głowę i że nic nie pamięta , ba , nie wie nawet kim jest i jak się nazywa . Pomału jednak przypomina sobie swoje życie . Okazuje się że odziedziczył pokaźną fortunę i piękny dom z garażem na cztery samochody w miasteczku Pickax . Jest to niewielkie miasteczko z tych w którym to wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą a jednocześnie każdy ma swoje różnej wielkości tajemnice . Z czasem nie daje mu spokoju dziwne zniknięcie pewnej młodziutkiej pokojówki która miała na imię Daisy i potrafiła pięknie malować zwłaszcza ogromne stokrotki na ścinach...Coraz ciekawsze te kocie kryminałki , a intrygi i morderstwa coraz bardziej zawiłe i zagmatwane .

Parę książek z tej serii leżało u mnie w domu, więc postanowiłam przeczytać. Zwłaszcza, że uwielbiam, powieści kryminalne, a gdy jednym z "detektywów" jest kot, to już w ogóle super. Jednak zawiodłam się. Historia banalna i dobra na zapełnienie nudnego popołudnia.

Abigail | 2015-03-14
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 14 marca 2015

Największy plus książki to duża dawka humoru. Zagadka kryminalna jest całkiem ciekawa i oryginalna, jednak sama akcja za bardzo się wlecze. Poza tym, rozumiem, że skoro kot ma być bohaterem całej tej serii musi odkrywać w niej znaczącą rolę, ale super inteligenty, niemal wszechwiedzący futrzak wskazujący znaki mające naprowadzić na właściwy trop, których człowiek-idiota nie potrafi zrozumieć- to nie tylko irytujące, ale i mało wiarygodne.

Penelope | 2013-05-13
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Kolejna z serii książek autorstwa Lilian Jackson Brown, opowiadająca o losach dziennikarza Quillerana oraz jego dwóch wiernych towarzyszy - kotów.

Tym razem Jim Quilleran odziedzicza fortunę po swojej ciotce Fanny i aby tę fortunę otrzymac musi spełnic kilka warunków - między innymi przeprowadzic się do małego miasteczka Pickax. Będąc juz na miejscu i tym razem ma do rozwiązania pewną tajemnicę mianowicie zniknięcie młodej pokojówki sprzed kilku lat. Czy powiedzie mu się i czy jego złe przeczucia dające o sobie znac zawsze za pomocą wąsów się sprawdzą? I czy i tym razem niezawodny okaże się jego kot Koko? Przekonacie się sięgając po tę lekturę.

Polecam książki z serii: "Kot, który..." gdyż pomimo tematyki kryminalnej są to tak naprawdę lektury bardzo miłe, ciekawe i urocze dzięki opisom psot towarzyszy głównego bohatera, czyli dwóch syjamskich kotów Koko i Yum Yum.

Kasiasss | 2014-01-02
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Z reguły seria ta zaczynała się od standardowego przypomnienia kim jest nasz bohater Qwill, Koko, Yum Yum itd. Na początku tej, 6. części myślałam, że zaczęła się od razu od przedstawienia jakiejś kolejnej tajemnicy w nowym miejscu. Jakież było moje zdziwienie gdy opis mężczyzny z pierwszych stron okazał się opisem naszego dziennikarza, który miał wypadek. Bardzo ciekawe wprowadzenie moim zdaniem i mogłoby się tak zaczynać częściej ;) Tym razem nawet tytuł odgrywa troszkę większą rolę niż dotychczas.
Pewnie uznam tą część za jedną z lepszych (jak nie naj) ale jeszcze wiele ich zostało

Patrycja Perzyna | 2013-06-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Nie spodziewałam się że książka która kosztowała mnie 2,99 będzie taka fajna. :)Zabawny kryminałek dla rozluźnienia umysłu po ciężkim tygodniu pracy.

marcheff | 2014-11-08

Dwa koty, które mnie zachwycają znowu w akcji. Dzieje, się tam sporo smutnych rzeczy, akcja naprawdę ciekawa, i zaskakujące zakończenie. Warto przeczytać, ale to obliguje do przeczytania kolejnej części :)

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

Kasia | 2015-03-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 marca 2015

Kolejny tom lekko napisanego kryminału. Dziennikarz, koty i zagadka. Polecam

Ewelina | 2014-05-14
Przeczytana: maj 2014

Może ocenienie tej książki jako "słaba" to przesada - słaby jest to po prostu kryminał. Chyba to trochę kwestia tego, że zirytowało mnie porównanie do Agathy Christie, które wyczytałam na okładce tej książki - uważam, że jest mocno na wyrost. I choć lubię koty (ponieważ są miłe, jak to ktoś kiedyś stwierdził w innym miejscu;)), zupełnie nie przekonał mnie pomysł autorki na kociego "detektywa".