Życie nie porusza się prostymi drogami. Otrzymujemy mnóstwo szans, by zacząć od początku - o ile naprawdę ich szukamy.
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Teri Hatcher
1
5,3/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik, poradniki
Urodzona: 08.12.1964
Córka Owena i Esther Hatcher. Wystąpiła w serialach telewizyjnych: Statek miłości, MacGyver (jako Penny Parker) i Nowe przygody Supermana. W Jutro nie umiera nigdy zagrała Paris, dziewczynę Jamesa Bonda. W 1996 roku została nominowana do Złotej Maliny za występ w filmie kryminalnym Dwa dni z życia doliny.
Popularność przyniosły jej występy w serialu Gotowe na wszystko, w którym gra postać Susan Mayer. Za tę rolę zdobyła Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy.http://terihatcherweb.com/
Popularność przyniosły jej występy w serialu Gotowe na wszystko, w którym gra postać Susan Mayer. Za tę rolę zdobyła Złoty Glob oraz nominację do nagrody Emmy.http://terihatcherweb.com/
5,3/10średnia ocena książek autora
470 przeczytało książki autora
171 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Spalony tost, czyli życiowa filozofia Teri
Teri Hatcher
5,3 z 355 ocen
642 czytelników 57 opinii
2007
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Choć życie jest nieprzewidywalne, może jednak zmienić się na lepsze, a marzenia, z których utratą już się pogodziliśmy, mogą jeszcze się urz...
Choć życie jest nieprzewidywalne, może jednak zmienić się na lepsze, a marzenia, z których utratą już się pogodziliśmy, mogą jeszcze się urzeczywistnić. Nasze szanse rosną, jeśli uwierzymy, że zasługujemy.
5 osób to lubiWe have these choices all the time. Options present themselves and we waste time lingering on the decision, or we decide too fast, or we don...
We have these choices all the time. Options present themselves and we waste time lingering on the decision, or we decide too fast, or we don't maximize the opportunity.
3 osoby to lubią
Najnowsze opinie o książkach autora
Spalony tost, czyli życiowa filozofia Teri Teri Hatcher
5,3
Przez całą książkę autorka przekonuje nas, że sukces wynika ze zdolności i pracy, ale jest też dziełem przypadku, więc kiedy już przyjdzie, to nie należy dla niego tracić głowy. Oczywiście nie ma w tym nic odkrywczego i raczej autorka nie miała zamiaru wchodzić na jakieś niebezpieczne ścieżki, nie próbowała się upiększyć, ani też nie nurzała się w swoich porażkach. Więc jest to dobrze wyważona, niepozbawiona humoru, ale też nie bolesna, nie dotykająca czułych miejsc czy innych ludzi. Filozofia życiowa Hatcher, jak zrozumiałem, to wyznawanie narodowej religii Amerykanów, czyli afirmacji (choć to słowo nie padło ani razu). Tak się składa, że orędownikami tego kultu z reguły są ci którym nieźle się powodzi. I tu również autorka nie odstaje od schematu, choć uzyskała swój statut pracą i cierpliwością. I do tego zachęca. Ponadto autorka chciała przekazać, że nawet zupełnie przeciętnej osobie od czasu do czasu trafia się jakaś okazja, i że należy tego momentu nie przegapić, podjąć ryzyko, mimo że czasami nic z tego nie wyjdzie. Za którymś razem na pewno się uda. Jeżeli o chodzi o pracę, to tak, pani Hatcher udało się jak mało komu. Natomiast jeśli idzie o mężczyzn to… No cóż, chyba ta zasada łapania po kolei okazji kończy się rozczarowaniami, bo albo facet z przedwczesnym wytryskiem, a jeżeli z właściwym, to nie odbiera telefonów, i tak to wygląda. Myślę, że autorka ma lekki sposób pisania, ale jeżeli ma wejść w swoją istotę, choćby jej stosunek do mężczyzn czy swoich rodziców, to wycofuje się rakiem, muska problem i odskakuje daleko.
Gorąco życzę autorce złapania tego odpowiedniego i idealnego, oraz żeby otrzymała od niego ten naszyjnik. Bo w wysoko rozwiniętych krajach kobiety otrzymują naszyjniki, a w Trzecim Świecie nie, co wymsknęło się autorce w tej poprawnej politycznie książce. I tu autorka najwyraźniej nie czytała Malinowskiego, bo na Wyspach Triobranda też jest ten zwyczaj. Choć kto wie, może to jest właśnie Pierwszy Świat? E nie, przecież w Pierwszym Świecie chadza się zalotnie prężąc podklejanym przeźroczystą taśmą biustem, a w trzecim tylko zalotnie.
W każdym razie jeśli ktoś lubi zagmatwanie podane życiowe rady kobiety z bagażem doświadczeń, samotnej matki, obarczonej dodatkowo nieustanną pracą i sukcesem, ta książka jest idealna.
Spalony tost, czyli życiowa filozofia Teri Teri Hatcher
5,3
Mam mieszane uczucia, co do tej książki.
Powiem szczerze, że nie mam pojęcia, kim jest Teri Hatcher. Kojarzę taki serial, jak Gotowe na wszystko, ale że go nie oglądałam, to nie mam pojęcia kto i kogo tam grał. Także czytając tę książkę nie miałam żadnego wcześniej zdania na temat tej aktorki.
Sama Teri jawi się jak taka zwykła kobieta, jakich pełno w około - nie jakaś tam gwiazda. Ot, kobieta, która zarabia pieniądze pracując jako aktorka, a jednocześnie samotna matka. Jej przemyślenia w zasadzie dość często pokrywają się z moimi, także myślę, że prywatnie mogłybyśmy się polubić.
Zaś wspomniałam na początku, że mam mieszane uczucia do tej książki. Spowodowane jest to tym, że Teri bardzo często wypowiada się wielowątkowo, bardzo szybko zmienia temat, czego bardzo nie lubię. Drugą kwestią jest to, że dużo mówi tu o wychowaniu córki - ja póki co dzieci nie mam, więc nie do końca się tu odnajduję. Chociaż z drugiej strony, jak już dzieci będę miała, to w tej książce znajdę wiele cennych wskazówek dotyczących wychowywania dzieci.