Spalony tost, czyli życiowa filozofia Teri

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Wydawnictwo: Elipsa
Burnt Toast
978-83-60446-99-7
dla pań, teri hatcher
poradniki
Dzieckokwiatu

Światowy bestseller bohaterki serialu "Gotowe na wszystko" Jak większość kobiet Teri Hatcher pierwsze życiowe nauki odebrała od matki. I podobnie jak wielu kobietom, jej matce niełatwo przychodziło docenić samą siebie. Gdy tost się spalił, zjadała go sama, a co lepsze kąski oddawała innym. Choć to poświęcenie było wyrazem miłości i jak najlepszych intencji, niosło ze sobą lekcję, której...

Światowy bestseller bohaterki serialu "Gotowe na wszystko"

Jak większość kobiet Teri Hatcher pierwsze życiowe nauki odebrała od matki. I podobnie jak wielu kobietom, jej matce niełatwo przychodziło docenić samą siebie. Gdy tost się spalił, zjadała go sama, a co lepsze kąski oddawała innym. Choć to poświęcenie było wyrazem miłości i jak najlepszych intencji, niosło ze sobą lekcję, której trudno jest się oduczyć: twoja własna satysfakcja nie jest warta nawet kawałka chleba.

W książce „Spalony tost”, która jest z serca płynącym, zabawnym i ciętym manifestem filozofii autorki, Teri Hatcher inspiruje nas, opowiadając zaskakujące historie ze swojego życia - w nadziei, że uchroni w ten sposób inne kobiety przed zajadaniem się spalonymi tostami. Dowiecie się też, dlaczego nigdy nie otrzymacie drugiej szansy, o ile same nie pozwolicie jej się pojawić.
Jeśli wiesz, co to znaczy zrezygnować z czegoś dobrego i zadowolić się byle czym; jeśli zdarzyło ci się zastanawiać, czy jeszcze kiedykolwiek w życiu będziesz uprawiać seks; jeżeli przyłapałaś się na tym, że planujesz porażkę zamiast sukcesu to właśnie znaczy, że wcinałaś już niejeden zwęglony tost, a Teri Hatcher chciałaby zamienić z tobą kilka słów!

CicheBaBum | 2015-07-21
Przeczytana: 12 listopada 2015

Książka Teri to "spalony tost", który jednak od czasu do czasu oskrobię ze spalenizny i poczytam, bo Teri to super babka. Taką psiapsiółę fajnie jest zaprosić na kawę. Ha! Książka jest bardziej dyspozycyjna i wierna więc polecam czytać nieśpiesznie, w zależności od nastroju.
Myślę, że nie zmienię się pod jej wpływem przynajmniej w kwestii nudnawych książek:-). Spalony, jednak szkoda wyrzucić. Może jednak zasmakuje?
Teri pisze mądrze, od serca. Już na początku przyznała się, że w pierw podpisała umowę z wydawcą, poszła na sesję zdjęciową do książki, a dopiero potem kombinowała co by tu napisać. Wyszło świetnie jak na celebrytkę. W Polsce dopiero od niedawna rozpoczęła się "era celebrytek piszących". Teri wysiliła się o wiele bardziej niż nie jedna rodzima gwiazdeczka. U nas te książki to raczej fotoalbumy z jakimiśtam przemyśleniami.
Polecam KOBIETOM ( !), które nie tylko lubią aktorkę, ale są około 40- tki lub samotnie wychowują dzieci, chcą poznać siebie samą i pobyć w...

Kasiag | 2014-06-05

Bardzo pozytywna książka :)
Teri Hatcher udała się trudna sztuka: dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem życiowym w sposób tak przystępny, lekki i zabawny, że miałam wrażenie, iż siedzę na kawie z przyjaciółką, która tak samo jak ja próbuje jakoś ogarnąć to całe życie ;)
Trafne wnioski, dobre rady, słuszne konkluzje - ta książka jest tego pełna; jednocześnie nie jest obciążona tonem moralizatorskim, a więc czyta się to wszystko z prawdziwą przyjemnością.
Polecam :)

Joanna JJ | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Spalony tost- poradnik bohaterki serialu "Gotowe na wszystko" napisany z lekkim poczuciem humoru, jednakże dużo momentów było, które mnie nudziły. W większości napisany bardzo chaotycznie. Nie mogłam się czasem doczekać, kiedy skończę czytać i odłożę na półkę.

Kasia | 2014-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Pierwszy raz,gdy zobaczyłam tą książkę pomyślałam "O nie,znowu jakieś zbędne filozofowanie" jednak zdecydowałam się po nią sięgnąć. Może to wzgląd na ładna okładkę,na które dość często zwracam uwagę. Być może,nie wiem.
Wzięłam,przeczytałam i jestem zachwycona. To nie jest nudne filozofowanie. I nie zgadzam się z większością opinii o tej książce. Dała mi wielkiego kopa do życia. A te codzienne,życiowe wydarzenia wplecione w tekst książki daje wiele do myślenia. Polecam.

dignity | 2010-10-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Książka jedna z lepszych które czytałam. Chciałam ją przeczytać od chwili kiedy ją zobaczyłam w księgarni! Nie mogłam się oderwać, kiedy zaczęłam czytać wstęp, mimo, że był po części metaforyczny, zawierał tyle prawdy...Cała książka zawierała prawdy, były momenty kiedy się śmiałam i te które wprawiały mnie w stan zamyślenia.
Wspaniała!
Podoba mi się ta książka!

alice | 2010-11-28

"Spalony tost" Teri Hatcher pretenduje do miana "życiowej filozofii". W rzeczywistości otrzymujemy ponad 200 stron paplaniny o niczym. Nieprzyzwoicie prosty język, schematyczność oraz mocno naciągany humor dają w efekcie książkę słabą i do bólu banalną. Prawdziwy spalony tost.

barbie | 2010-09-14
Przeczytana: kwiecień 2010

Dla mnie ta ksiazka byla ogromna przyjemnoscia czytania!
Ksiazka ktora bawi, wzrusza a takze dykretnie opowiada o tym co w zyciu wazne..a na co trzeba przykmnac oko.
Ksiazka ktora zmienila moje spojrzenie na wiele dziedzin w zyciu!
GORACO POLECAM!

Opis z okładki:

Napisany w kpiarskim tonie, pełen autoironii dowcipny poradnik, kompendium życiowej mądrości Teri Hatcher. Znajdziecie tu porady dotyczące gospodarstwa domowego i wychowania dzieci, a także dowiecie się, które plotki o autorce są prawdziwe... Książka napisana lekko i z poczuciem humoru.
Leslie Bennetts, "Vanity Fair"

W książce "Spalony tost", która jest z serca płynącym, zabawnym i ciętym manifestem filozofii autorki, Teri Hatcher inspiruje nas, opowiadając zaskakujące historie ze swojego życia - w nadziei, że uchroni w ten sposób inne kobiety przed...

kaprys | 2014-11-05
Przeczytana: 03 listopada 2014

Spotkałam się z wieloma różnymi opiniami na temat tej książki, no ale cóż jak to mówią ile ludzi tyle opinii;) Moim zdaniem jest ona cudowna, czyta ją się w porażającym tempie. Bywały chwile gdy miałam wrażenie, że siedzę na kanapie razem z Teri i słucham jej opowieści, często czytając kolejne strony pojawiał się uśmiech na mojej twarzy lub miewałam chwile zadumy... Dowiadujemy się, że jest ona zwykłą, normalną osobą, która pragnie żyć normalnie razem ze swoja córka, nie jest rozkapryszona gwiazdą, jak by można sobie wyobrażać. Autorka udziela nam życiowych rad, przestrzega przed błędami, które sama popełniła, a także ujawnia niektóre fakty ze swojego prywatnego, jak i gwiazdorskiego życia. Książka napisana jest prostym, przystępnym językiem, który wielu osobom się nie spodobał, lecz ja uważam, że to właśnie dzięki niemu miałam wrażenie, że rozmawiam z Teri. Polecam;)

Leśna_czytelnia | 2014-07-03

"Spalony tost… czyli życiowa filozofia Teri" to pseudoporadnik naszpikowany aforyzmami, myślami, które odnajdziemy w wszelkiego tego typu książkach (mam na myśli poradniki na każdy temat). Książkę ratuje to, że oparta jest na życiowych doświadczeniach, którymi Teri dzieli się z czytelnikami, dzięki temu możemy poznać ją nie jako roztargnioną Susan Mayer, lecz kobietę, która świadomie walczy z różnymi przeciwnościami, szukając jak najlepszych rozwiązań. Jednak po lekturze tej książki i zbioru esejów Gotowe na wszystko. Witamy na Wisteria Lane utwierdziłam się w przekonaniu, że serial przemawia sam za siebie, nie trzeba o nim pisać (ani czytać), wystarczy oglądać i o nim rozmawiać z koleżankami, które mają na jego punkcie takiego samego fioła, jak ja.

Zapraszam do przeczytania całej recenzji: