Kot, który nie polubił czerwieni

Tłumaczenie: Maja Szybińska
Cykl: Kot, który... (tom 4) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Saw Red
kot, kryminał

Coś złego dzieje się w Maus Haus. Coś więcej niż tylko tajemnicze samobójstwo sprzed lat, które ciąży nad starym domostwem. Jakieś złowieszcze fatum prześladuje obecnych mieszkańców rezydencji. Kiedy Qwilleran wprowadza się i zaczyna pracę nad nowym zleceniem, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W środku nocy budzi go krzyk w tajemniczych okolicznościach z domu znika służący. Kiedy była dziewczyna dziennikarza przepada bez wieści, Qwilleran, Koko i Yum Yum wkraczają do akcji, żeby rozwiązać zagadkę i... wpaść na trop makabrycznego morderstwa!

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Chyba najbardziej makabryczna zbrodnia w tej serii. Jednak pomimo tak niesamowite finału, powieść jest troszkę banalna. Ale można przeczytać w wolny wieczór (choć może ze względu na finał to lepiej jednak w ciągu dnia :P).

Nikto | 2016-09-27
Przeczytana: 01 września 2016

Jim Qwilleran wraz ze swoimi dwoma syjamczykami jak nazywa Koko i Yum Yum znowu się przeprowadza , tym razem do Maus Haus . Dostaje też nowe zadanie , zostaje przydzielony do działu smakosza i ma pisać o jedzeniu i restauracjach serwujących owe jedzenie . Zadanie '' smakowite '' prawda ? . Sęk w tym że Jim właśnie przeszedł na lekkostrawną dietę którą zalecił mu lekarz , więc takie zadanie nie mogło przyjść w mniej odpowiednim momencie . W Maus Haus spotyka też swoją dawną sympatię , Joy , która dawno dawno temu opuściła go bez słowa wyjaśnienia . Niestety Joy wkrótce znika bez śladu . Kiedy dodatkowo zaczynają się dziać inne dziwne rzeczy , Qwilleran nie ma wyjścia i zabiera się za rozwikłanie owych tajemnic , oczywiście przy usilnym udziale swoich kocich pomocników .

Martyna | 2014-12-27
Na półkach: 2014, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
LadyBlackCat | 2016-10-10

Mój ulubiony cykl. „Kot który nie polubił czerwieni” jest to część czwarta cyklu, ale to jednocześnie to ostatni tom utrzymywany w tej samej konwencji, tzn. Qwill jest dziennikarzem i w każdej książce zajmuje się inną tematyką do opisywania, np. dzieła sztuki, wnętrzarstwo itp. W następnym tomie nastąpi przełom, będzie równie ciekawie, może nawet bardziej ciekawie, ale już inaczej.

W tym tomie Qwill nadal tuła się po różnych stancjach czy hotelach, tym razem zamieszkał w czymś w rodzaju pensjonatu, zajmowanego przez różnych oryginałów, w którym była również pracownia ceramiczna. Tym razem przydzielono mu działkę – kulinaria, o czym pojecie miał blade. Ale plusem takiego stanu rzeczy było to, że gazeta fundowała mu smakowite posiłki w restauracjach , a do tego dodatkowo mógł zabrać osobę towarzyszącą na koszt gazety. Poznał rożnych znawców tematu, w tym właścicieli restauracji. Dowiedział się od nich, że istnieje coś takiego, jak Klub Wsparcia Grubasów i że „Chudzi są...

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

Kasia | 2015-02-19
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 lutego 2015

Kolejny tom a czyta się coraz lepiej, pomimo, a może dlatego, że ci sami bohaterowie.

Kasiasss | 2013-12-11
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Kolejna część i kolejna ciekawa historia. Tym razem o garncarstwie. Można dowiedzieć się jakie nietypowe sposoby stosowali Chińczycy przy wypalaniu ceramiki, zastanowić się nad kolejnymi zbrodniami, poznać nowe przygody kotów. Czyta się szybko i przyjemnie. Mnie cała seria łatwo wciąga. Polecam

Goldie | 2016-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2016

To czwarty tom z tego cyklu. Koty nadal fantastyczne :), główny bohater bardzo sympatyczny, dzięki czemu kibicuje się jego działaniom. Natomiast intryga nieco zbyt zagmatwana (w poprzednich częściach była chyba lepsza). I nie bardzo moim zdaniem wiarygodne są kobiety w tej serii - albo polują na facetów i jest to ich jedynym celem w życiu, albo są jakimiś dziwaczkami. W każdym razie psychologia postaci tu trochę szwankuje, ale w końcu to nie jest przecież najważniejsze w kryminale na relaksujący wieczór ;).

dasza | 2013-09-08
Przeczytana: 06 września 2013

tom 4 i wrzeszczcie da się to czytać, choć morderca od początku wiadomy, ale aspekty garncarstwa dość ciekawe.

kudybcia | 2013-01-02
Przeczytana: styczeń 2012