Oddech bogów

Okładka książki Oddech bogów Bernard Werber
Okładka książki Oddech bogów
Bernard Werber Wydawnictwo: Videograf II Cykl: Trylogia bogów (tom 2) literatura piękna
Trylogia bogów (tom 2)
Souffle des Dieux
Videograf II
2007-01-01
2007-01-01
Lilla Teodorowska
Bernard Werber Szkoła Bogów

Nawet ciekawsza niż pierwszy tom. Mnóstwo przemyśleń w formie bardzo ciekawiej historii.

Nie zliczę, ile razy sobie mówiłam, że w końcu wrócę do tej serii, ale bam! jestem tu! I mimo faktu, że od przesłuchania pierwszego tomu minęły już ponad trzy lata, moja opinia w ogóle się nie zmieniła.

Jestem fanem fabuły - ludzie, którzy po swojej śmierci szkołą się na bogów i zarządzają planetami, ludźmi i tak dalej - ta część naprawdę mi się podoba i słucham jej z zainteresowaniem, ciekawa, jak to będzie dalej.

Ale ta dała encyklopedia powciskana między rozdziałami? Strasznie mnie to wkurza i wybija z rytmu. Rozumiem chęć przemycenia wiedzy, ale nie przemawia do mnie ta forma, większość z tego to są rzeczy, które mogliśmy poznać już w szkole. Plus jak dla mnie re wstawki to trochę takie sztuczne nabijanie objętości. Jak będę chciała się czegoś dowiedzieć o świecie to faktycznie odpalę sobie jakąś encyklopedie…

Kompletnie nie trzyma się jakiegokolwiek sensu. Zero akcji, jeszcze więcej nie składnych akcji i sytuacji. Akcja dziwnie poprowadzona ... niestety nie polecam.

Lubię Werbera, nic się nie zmieniło. I będę czytać trzecią część. Nie mam pojęcia, czy ze wstawek popularnonaukowych cokolwiek zostanie mi w głowie, ale przyswajam te wstawki z niesłabnącym zainteresowaniem. A koncepcja szkoły, w której mam się uczyć bycia bóstwem, nadal mi się podoba.

Kontynuacja wspaniałego cyklu. Bohaterowie nabrali barw, akcja dalej wartka i pełna niespodzianek. I jak zwykle, fakty historyczne, wiedza z zakresu kultury, filozofii, literatury i wielu innych dziedzin przemycona w sposób całkowicie bezbolesny!

Pomimo, że książka napisana jest w dość infantylny sposób, ciężko się od niej oderwać. Dobry pomysł na przemycenie wielu popularno - naukowych ciekawostek.

momentami nudnawa, ale warto dojść do końca, bo rozpala ciekawość na trzecią część.

• Chcę kupić
  • Serie