Głos z zaświatów

Okładka książki Głos z zaświatów Bernard Werber
Okładka książki Głos z zaświatów
Bernard Werber Wydawnictwo: Sonia Draga fantasy, science fiction
Depuis l’au-delà
Sonia Draga
2021-02-24
2021-02-24
Marta Turnau

Ten autor jest wyjątkowy, niepowtarzalny.

Ten autor jest wyjątkowy, niepowtarzalny.

Uwaga spoiler!! Dałem 3 gwiazdki bo jest to najsłabsza książka jaką czytałem. Podobne odczucia miałem z Iluzjonistą Mroza. Człowiek się namęczył (w tym przypadku unoszeniem się autora nad "cudowną osobą" pani medium),powodowany ciekawością (kto tego biedaka zamordował),żeby się okazało że... No właśnie. Niby w dobrze napisanej powieści kryminalnej czytelnik powinien mieć możliwość przynajmniej domyślenia się kto jest mordercą, aby na koniec dowiedzieć się czy miał rację. W tym przypadku autor, podobnie jak wcześniej wspomniany R.Mróz, wyciąga z rękawa winnego, który w żaden sposób nie jest związany w fabułą.

IG: ksiazki_wloczykija
Jak bardzo można odrzucić racjonalizm jak się czyta? Otóż bardzo. Ja owy racjonalizm porzuciłam kompletnie czytając tę historię. Wędrując z Gabrielem Wellsem głównym bohaterem tej historii przez jego życie. A raczej życie którego już nie było…

Myślę, że każdy z nas wielokrotnie zadawał sobie pytanie jak będzie po śmierci, gdzie się znajdziemy i co się tak naprawdę z nami stanie. To nieodłączne pytania naszej egzystencji. CZy można zmienić jakoś nastawienie dzięki jednej książce do tematu śmiertelności? Można, i to jeszcze jak drastycznie. Ja tak właśnie miałam po przeczytaniu tej historii.

Książki Bernarda Werbera pokochałam od pierwszej jaką przeczytałam. I zawsze wyczekuje z wielką niecierpliwością czy napisze coś nowego i kiedy się to ukaże. Ponieważ jego kreatywność zawsze wychodzi po za horyzont jaki możemy sobie sami wyobrazić u twórcy, pisarza.

Główny bohater Gabriel jest pisarzem. Pewnego dnia jak gdyby nigdy nic budzi się i uświadamia, że umarł nadomiar złego wędruje po świecie żywych. Z sekundy na sekundę zadaje sobie pytania kim się stał teraz. Chcąc wyjaśnić sytuację udaje się do swojego lekarza, niemniej jednak jak możemy sobie sami wyobrazić uświadamia sobie po raz kolejny nowe rzeczy, że jest niewidoczny dla otoczenia, nie odczuwa zapachów, temperatury. Z biegiem czasu jest coraz bardziej zaniepokojony. W pewnym momencie pojawia się światełko w tunelu. Jedyną osobą która może się z nim kontaktować jest Lucy Filipini. Kim jest owa kobieta? Dlaczego tylko ona go widzi? Czy ona nosi w sobie klucz do rozwiązania zagadki ze śmiercią mężczyzny?

Fabuła jaką podał nam Bernbard zmusza nas czytających do niezwykłej melancholii i wielu pytań dotyczących naszej egzystencji. Dotyczących tego co będzie potem. Styl jakim posługuje się autor jest bardzo delikatny. Akcja od pierwszych stron doskonale trzyma nas za ręce i prowadzi do samego końca.

Wiem jedno, jeśli ktoś nie zna twórczości Bernarda, musi ją poznać. To w jaki sposób tworzy on sam, i ile pracy w to wszystko wkłada jest wręcz niesamowity i oszałamiający.

IG: ksiazki_wloczykija

Straszna 🤦🏼‍♀️ wątki w książce bezsensowne i bohaterzy strasznie irytujący. A zakończenie to jakaś tragedia 🙄

1984

Genialny pomysł na książkę!
Gabriel pewnego dnia budzi się i dokonuje szokującego odkrycia. Dowiaduje się, że zmarł zdecydowanie przedwcześnie. Bardzo go to gnębi, z pomocą medium chce dowiedzieć się dlaczego musiał umrzeć, a jednocześnie rozlicza się z życiem.
To książka poniekąd kryminalna, bywa szczerze komediowa, psychologiczna i solidnie z pogranicza fantastyki i mistycyzmu. Całość dała wprost fenomenalny efekt. Połączenie dwóch światów, masa emocji i sporo refleksji. Tę niezwykłą podróż Gabriela, czyta się jednym tchem!

Genialny pomysł na książkę!

Książka fantastyczna dosłownie i w przenośni,napisana przez czołowego pisarza literatury francuskiej. Głos z Zaświatów to realistyczno-fantastyczny kryminał,gdzie trwają dwa śledztwa-jedno tu wśród żywych,drugie zaś pośród duchów i zjaw,które z jakiś powodów nie chcą opuścić swojej ziemskiej sfery. Temu wszystkiemu Bernard Werber poświęca najwięcej uwagi,lecz po każdym rozdziale towarzyszy Nam Encyklopedia wiedzy względnej i absolutnej,którą napisał przodek głównego bohatera. Otrzymujemy dawkę informacji o osobach,rzeczach,wydarzeniach lub osobliwościach które były znakomitym przerywnikem tego podwójnego śledztwa. Sama historia mimo że fantastyczna i o życiu po życiu była niesamowicie realnie opisana. Połączenie kryminału,fantazy i komicznych zdarzeń wyszły autorowi wspaniale i jak ktoś lubi dobrą zabawę,dreszczyk z nutką humoru i wiele ciekawostek z życia{te są oczywiście wszystkie prawdziwe i na faktach} to lektura jak najbardziej polecana.

Głos z zaświatów to podróż pomiędzy światem widzialnym, a niewidzialnym. Gabriel Welles budzi się i odkrywa, że umarł. Razem z głównym bohaterem przeżywamy rozterki przedwczesnej śmierci, żal czego nie dokonał i pragnienie poznania powodu swojego odejścia. Zmusza to czytelnika do refleksji nad swoim życiem. Co czułabym gdybym teraz umarła ? Zdecydowanie, również miałabym do siebie pretensje, że nie poleciałam do Australii - o czym marzę już od wielu lat i zawsze znajduję wymówkę, aby odłożyć swoje plany na później. Na pewno też żałowałabym, że dzień wcześniej mocniej nie przytuliłam swojego ukochanego.

W pędzie dnia codziennego nie zauważamy jak wiele mamy.

Książka jest świetnie napisana, chłonie się ją na jednym tchu. Przeczytana została dosłownie w jeden dzień. Temat podjęty przez autora nie jest łatwy, lecz przeprowadził nas przez niego w najlepszym stylu. Nie ma tu kiczu zaświatów, a realna wyobraźnia.

Dodatkowo książkę wzbogacają artykuły naukowe lub historie nawiązujące do śmierci i życia pozagrobowego.

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i na pewno nie ostatnie.

Pod koniec zabrakło pomysłów, kilka wątków się po prostu urwało, a tak dobrze szło.

Moje pierwsze spotkanie z autorem i to od razu w zaświatach. W dodatku książka okazała się być całkowicie inna od moich wyobrażeń, ale okazało się, że to pozytywne zaskoczenie.

Autor ma ogromną wyobraźnię, dużą kreatywność i jeszcze świetnie potrafi to przedstawić. Miesza wątki kryminalne z wątkami nadnaturalnymi, dobrze kreuje postacie, a całość czyta się wręcz sama. W książce mamy również takie przerywniki, w postaci ciekawostek - pierwszy raz spotykam się z taką formą.

Jest to historia niebanalna, nieszablonowa, świeża i na pewno nie czytaliście do tej pory czegoś takiego. Samo przedstawienie bytności po śmierci może, ale nie musi, wywołać kontrowersję, ale pomiętajmy, że to fikcja. To świetny kryminał, który na pewno zapamiętam na dłużej.

Swietna ksiazka! Genialne polaczenie fantastycznych elementow z historycznymi ciekawostkami, o czesci ktorych do tej pory nie slyszalam. To moje pierwsze spotkanie z Werberem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Polecam przeczytac! I dodam, ze fantastyka to zupenie nie moja bajka, a ta ksiazka naprawde jest rewelacyjna!

• Brak Legimi A
  • Maj 2021 R.