Oddech bogów

Tłumaczenie: Lilla Teodorowska
Cykl: Trylogia bogów (tom 2)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Le souffle des dieux
Lilla Teodorowska
Ag2S

Druga część bestsellerowej trylogii, której akcja rozgrywa się w mieście Olimp, na wyspie Aeden. Tam znajduje się niezwykła szkoła, w której rolę nauczycieli pełni dwunastu bogów greckiej mitologii. Ich zadaniem jest nauczanie sztuki kierowania ludźmi w taki sposób, aby mieli w sobie wolę przeżycia, chcieli budować miasta, tworzyć religie, podnosić poziom swojej świadomości. „Ta saga...

„Ta saga gwarantuje totalne szaleństwo i śmiech, którego nie da się powstrzymać”. Carrefour Savoirs
„Sposób przedstawienia wielkich zagadnień dotyczących naszego świata, widzianego jako mikrokosmos Werber opanował do perfekcji”. – decitre.fr
W Olympii pozostała tylko połowa uczniów szkoły bogów, najsłabsi odpadli.
Michael Pinson każe śledzić swój lud. Jedni uczniowie się bawią, inni mają problemy ze stworzeniem alternatywnego planu działania do już obowiązującego dla Ziemi 1. Gdyby tylko istniał jeden sposób, aby zmienić cywilizacje…
Michael nie wydaje się być zatroskany faktem, iż przeżyje śmiertelników, którzy go czczą. Ma bowiem swoje codzienne problemy, z którymi musi się uporać. Jest zakochany w Afrodycie, bogini miłości, a jeden z uczniów bez skrupułów eliminuje kandydatów do ręki bogini.
Oddech bogów to podróż w świat fantazji i marzeń, ale także refleksji filozoficznej nad historią ludzkości i jej meandrów.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

macierzanka | 2018-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 22 maja 2018

Lubię Werbera, nic się nie zmieniło. I będę czytać trzecią część. Nie mam pojęcia, czy ze wstawek popularnonaukowych cokolwiek zostanie mi w głowie, ale przyswajam te wstawki z niesłabnącym zainteresowaniem. A koncepcja szkoły, w której mam się uczyć bycia bóstwem, nadal mi się podoba.

Kasia b | 2017-07-10

Kontynuacja wspaniałego cyklu. Bohaterowie nabrali barw, akcja dalej wartka i pełna niespodzianek. I jak zwykle, fakty historyczne, wiedza z zakresu kultury, filozofii, literatury i wielu innych dziedzin przemycona w sposób całkowicie bezbolesny!

mckaczan84 | 2016-03-01
Przeczytana: 2015 rok

Pomimo, że książka napisana jest w dość infantylny sposób, ciężko się od niej oderwać. Dobry pomysł na przemycenie wielu popularno - naukowych ciekawostek.

Via | 2015-08-13
Przeczytana: 2015 rok

momentami nudnawa, ale warto dojść do końca, bo rozpala ciekawość na trzecią część.