Zosia

Maciej Stuhr szczerze i z dystansem o rodzinie, przyjaźniach i początkach kariery. O kulisach pracy na estradzie, w filmie i teatrze. O pułapkach popularności. O tym, ile Stuhra w Stuhrze. I dlaczego czasami chłopaki też płaczą. Wielu ludziom wydaje się, że go znają. Nic bardziej mylnego. Marianna Stuhr, siostra Maćka Jego ojciec chrzestny Jan Nowicki opowiadał mi, że był brzydkim dzieckiem....

Wielu ludziom wydaje się, że go znają. Nic bardziej mylnego.
Marianna Stuhr, siostra Maćka

Jego ojciec chrzestny Jan Nowicki opowiadał mi, że był brzydkim dzieckiem. Z reakcji moich licznych koleżanek na Macieja dziś wysnuwam wniosek, że mu to przeszło.
Kuba Wojewódzki

Nie będę mówił, że jest fantastycznym kolegą. Ani że jest świetnym aktorem. Że jest dowcipny, inteligentny, że lubię się z nim spotykać, pracować, gadać. Nie będę mówił tego wszystkiego!
Robert Więckiewicz

Miał chyba kompleks taty i trochę ma go do dzisiaj, zupełnie niepotrzebnie.
Magda Umer

Możemy razem płakać, śmiać się, przeżywać chwile smutne i wspaniałe. Stąd nasz teatr.
Krzysztof Warlikowski

Jest mieszanką odpowiedzialnego mężczyzny i małego, wrażliwego chłopca.
Maja Ostaszewska

Nieraz z podziwem obserwowałem, jak zaspokaja głodną medialną bestię, uchodząc nie tylko z życiem, ale i z honorem, a nawet z rozumem.
Jacek Żakowski

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6777,Stuh...(?)

źródło okładki: http://s.znak.com.pl/files/covers/product/b3/Stuhr...»

allison | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Przeczytałam tę książkę szybko i z przyjemnością. Maciej Stuhr ciekawie i zabawnie opowiada o swoim dzieciństwie, o rodzinie, zwłaszcza ojcu, o kolegach po fachu, swojej aktorskiej i kabaretowej drodze, pasjach, życiowych doświadczeniach...

Lubię i cenię tego aktora, gdyż udało mu się przejść od lekkich i niezbyt ambitnych komedii do złożonych ról w uznanych produkcjach. Ukoronowaniem jest tu dla mnie jego kreacja w "Pokłosiu" oraz postawa, jaką przyjął podczas nagonki na film, który wielu uznało za antypolski. Aktor wykazał się wielką odwagą i rozwagą, odpierając absurdalne, niezwykle agresywne ataki.
Podoba mi się też młody Stuhr-kabareciarz i w książce znalazłam dużo ciekawych wspomnień na temat tej wciąż trwającej przygody.

Sporo jest tu anegdot, których bohaterami są ludzie sceny i filmu. Przy wielu opowiastkach się ubawiłam, ale pan Maciej przytacza nie tylko śmieszne historie - z powagą i uznaniem mówi o swoich mistrzach i idolach.

Jest jednak coś, co mi nie...

ZaaQazany | 2017-01-25
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'17
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Człowiek, który kompletnie nie wiedział.

Czytałem tą książkę i miałem pewną refleksję. Nie śledziłem nigdy specjalnie poczynań aktorskich Stuhra. Natomiast z wielka przyjemnością obserwuję jego poczynania "zwykłe i codzienne". Gdybym miał określić listę osób, których opinie szanuję, na pewno Maciek zająłby na niej miejsce na podium. Nie wiem jaki jest w rzeczywistości. Nie widziałem, nie rozmawiałem. Natomiast to, co obserwuję w przestrzeni publicznej rodzi we mnie wizję autentyczności i odwagi z jego strony. Ma swoje poglądy i uczciwie się ich trzyma niezależnie od konsekwencji. Wsłuchując się w jego wypowiedzi doświadczam obcowania z erudytą, który nie tylko głosi ale i uzasadnia. A właśnie to uznaję za prawdziwa polityczną poprawność - mam poglądy i nie zmieniam ich w zależności od siły i kierunku wiatru. Przy tym zgadzam się z większością głoszonych przez niego opinii, co zresztą wyraziłem przy omówieniu wcześniej przeczytanej książki. Taka mała dygresja: jest jedną z...

maradiego | 2017-05-26
Przeczytana: 26 maja 2017

Dwie poprzednie opinie sobie skasowałem. Przypadkowo. Może nazbyt złośliwe były? Niesłusznie? Może nad redaktorami-korektorami i ich badziewnymi błędami do porządku przejść należy ? Mam nadzieje, że te trudności od których oczy bolą i język zaczyna miotać... "słowa powszechnie...itd.) nie zrażą innych czytelników REWELACYJNEGO wywiadu rzeki. No.Raczej.
Polecam absolutnie, nawet jeżeli ktoś niespecjalne lubi "młodego" Stuhra.

emindflow | 2015-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2015

Jeśli ktoś szuka porywających anegdot czy sensacji rodem z Pudelka, to w tej książce tego nie znajdzie.
To kolejny wywiad-rzeka, który tym razem przybliża postać „młodego” (choć to już 40-letni facet) Stuhra. Aktor skupia się na głównie na swojej drodze zawodowej i wpływie na nią rodziny oraz środowiska, w którym wyrastał. Najciekawsze chyba są opinie jego przyjaciół i takich wielkich postaci polskiego teatru i kina , jak choćby Gajos, Radziwiłłowicz czy Janda.
Z tych opowieści wyłania się obraz normalnego, skromnego chłopaka, długo walczącego o wyjście z cienia sławnego ojca, człowieka twardo stąpającemu po ziemi, któremu sukcesy i popularność nie przewróciły w głowie. Swój mocny charakter pokazał po fali hejtu, jaka spadła na niego po emisji „Pokłosia” i w trakcie osobistych dramatów.
W sumie książka, jakich teraz wiele, ale niesie jakieś takie pozytywne przesłanie.
Dla mnie Stuhr pozostaje spoko gościem, a sama książka jest całkiem dobra, chociaż bez rewelacji.

Kasia | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016

Pierwsza biografia jaką przeczytałam, wybrana celowo. Nie mam żadnego porównania, ale chyba nie da się porównywać życia różnych ludzi. Znam Macieja Stuhra z filmów, w których występował ale nigdy nie powiedziałabym, że jest zamkniętym w sobie samotnikiem. Rozmowa bardzo ciekawie przeprowadzona, daje czytelnikowi sporą dawkę wiedzy na temat życia aktora, jego kariery i trudniejszych chwil.
Dzięki niej obejrzałam film "Pokłosie", z czego jestem bardzo zadowolona.
Polecam serdecznie.

Można opowiadać o sobie szczerze i zajmująco nie ujawniając w zasadzie nic osobistego.
Być dalekim od tego całego medialnego ekshibicjonizmu naszych „gwiazd”.
Można zwierzać się ze swych przekonań ,systemu wartości , wyborów – nie popadając w megalomanię.
Można opowiadać o pracy aktora bez mesjanistycznej nuty w tle.
Można być przy tym dowcipnym ,samokrytycznym i interesującym rozmówcą.
Oczywiście można .
Tylko, że niewielu to się udaje.
Maciek ma tę moc .
Mówi o teatrze ,planach filmowych ,pracy kabareciarza czy konferansjera.
Ludziach z którymi się zetknął, miejscach dla niego ważnych.
I robi to pięknie .
Po tej książce jestem jego oddaną wielbicielką.

alex2586 | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

Czekałam na tą książkę z niecierpliwością. Po przeczytania zbioru felietonów popełnionych przez Pana Stuhra młodszego byłam ciekawa czy poradzi sobie z dłuższą formą. Oczywiście zdawałam sobie sprawę z faktu, że jest to wywiad a więc ingerencja drugiej osoby będzie spora to jednak mnie nie zniechęcała. I całe szczęście.
Dzięki temu tekstowi poznajemy człowieka, którego niby się zna ale (im bardziej zagłębiałam się w lekturę) okazuje się, że nie do końca. Pan Maciej pokazuje nam tu zupełnie inne oblicze, codzienne, rodzinne a więc nieznane nam, którzy oglądają go w filmach, w kabaretach czy jako prowadzącego gale różnego rodzaju. Bo okazuje się, że to co bierzemy za pewnik wcale takie nie jest.
Byłam pod wrażeniem poczucie humoru i swady z jaką potrafi przedstawić historię swojego życie. Śmiałam się z różnych anegdot i ciekawostek a jednocześnie zastanawiałam nad poważnymi sprawami. Byłam pod wrażeniem, że potrafi nie opowiadać źle o innych ludziach, nawet takich którzy sprawili mu...

Keenyah | 2017-12-21
Przeczytana: 2017 rok

* Dużo gwiazdek za samego Stuhra, bo lubię go nieprzeciętnie. *

Stuhrmówką można by nazwać wódeczkę przy której by się z Maciejem usiadło i pogadało, pośmiało, politykowało i pomilczało.
Facet zdolny, robi to co lubi i przy okazji nie wyskoczy mi z lodówki (nie to, żebym nie chciała...).
Cichy, spokojny, inteligentny, utalentowany a przede wszystkim kulturalny.

Szacunek do tego pana mam od filmu "Pokłosie". Obawiam się, że żaden inny aktor nie był by w stanie unieść takiej fali hejtu jaka się na Stuhra młodego wylała. Facet spokojnie skomentował, nie dał się sprowokować i dalej robi swoje.

Polecam nie tylko fanom aktora.

Iwona Nocoń | 2018-03-14
Przeczytana: 13 marca 2018

Nie pamiętam bym kiedykolwiek tak długo czytała czyjąś biografie. Delektowałam się każdym rozdziałem, wersem, słowem...
Macieja Stuhra lubiłam od dawna, ale od ,,Planety singli" go uwielbiam i nadrabiam jego filmografie.
Biografie Macieja Stuhra czyta się z przyjemnością, duża dawka humoru, wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytania, prywatne zdjęcia powodują, że ta pozycja jest jedną z lepszych książek jaką miałam okazję przeczytać. Znani ludzie, którzy decydują się na pisanie biografii powinni brać z Macieja przykład.

Anaesz | 2016-01-03
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Książka otworzyła mi oczy..Maciej był ciągle dla mnie Młodym Stuhrem..a kiedy tak się zastanowić, zebrać wszystko do "kupy" to wychodzi z tego pokaźny i bardzo przyzwoity dorobek sceniczny czterdziestoletniego mężczyzny. To czy było mu łatwo czy trudno z takim nazwiskiem rozpocząć karierę wie chyba tylko on, ale pochodząc z takiego domu, raczej nie ma się co dziwić że nie został kierowcą ciężarówki. Książkę czyta się z przyjemnością, szczególnie dla fanów Macieja będzie interesująca.