Okładka książki Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Beata Nowicka, Maciej Stuhr
Beata NowickaMaciej Stuhr Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak
2015-09-28
2015-09-28
literatura polska Stuhr rodzina wspomnienia rozmowa

Okładka książki Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech Adrian Dąbek, Waldemar Wilkołek, Marcin Wójcik, Michał Wójcik
Ani Mru-Mru. O... Adrian Dąbek, Walde...
Okładka książki Artur Rojek. Inaczej Aleksandra Klich, Artur Rojek
Artur Rojek. I... Aleksandra Klich, A...
Okładka książki Pani zyskuje przy bliższym poznaniu Krystyna Janda, Katarzyna Montgomery
Pani zyskuje p... Krystyna Janda, Kat...

Wywiady z mądrymi ludźmi zawsze czyta się świetnie. A Pan Maciej jest bardzo mądrym człowiekiem, skromnym, niesamowicie zdolnym i ze wspaniałym poczuciem humoru. Świetna książka

Prawdziwe oblicze Macieja Stuhra - nie tylko jako aktora, ale też jako syna, brata, męża, ojca i przyjaciela. To książka pełna humoru i emocji, która pozwala wejść w świat Stuhra i zobaczyć go z innej perspektywy. To książka dla tych, którzy lubią Stuhra i dla tych, którzy chcą go polubić. To książka o genetycznej skłonności do tego, by wszystko robić po swojemu.

To jedna z najwybitniejszych postaci współczesnego kina. Na scenę wręcz wtargnął kierowany odziedziczonymi genami. Postać, która od początku swej kariery wzbudzała wiele emocji, pozytywnych, ale i negatywnych. Te ostatnie wynikały nie z oceny jego profesjonalizmu, bo Maciej Stuhr jest genialnym twórcą, świetnie wykształconym, znającym biegle kilka jezyków, niezwykle utalentowanym. Krytyka na jego głowę sypała się li tylko z powodu podjetych przez niego artystycznych wyzwań, że przypomne fantastyczną rolę w "Pokłosiu". Rozmowa-rzeka z Beatą Nowicką odsłania mniej znane inne oblicze artysty. Człowieka bardzo wrażliwego, rodzinnego, mimo iż hołdującego tradycjom, ale zarazem wciąż poszukującego, burzącego stereotypy. Z przyjemnością czyta się "Stuhrmówkę". Jest w niej wiele anegdot, powodów do śmiechu, ale też refleksji. Chciałoby się pomarzyć, by ktoś napisał scenariusz filmu "pod" tego aktora, by mógł w nim rozwinąć wszelkie swe zdolności, od dramatycznych po komediowe. Właśnie teraz, gdy jeszcze nie jest zbyt stary.

Czyta się bardzo sympatycznie. Bardzo inspirująca postać :)

Czyta się bardzo sympatycznie. Bardzo inspirująca postać :)

Świetna pozycja książkowa. Maciej Stuhr to człowiek orkiestra. Bardzo podziwiam go za zabieranie głosu w ważnych sprawach tak jak to miało miejsce po "Pokłosiu". Przyjemność czytać takie wywiady, gdzie pytany bardzo przykłada się do odpowiedzi.

No dobrze się czyta. Dobre pytania i odpowiedzi również w punkt. Styl jest bardzo ok dzięki Stuhrowi oczywiście. Mam wrażenie, że za długa. Powinna się spodobać fanom twórczości Macieja.

Czyta się bardzo szybko i sprawnie. Można dowiedzieć się sporo informacji, które odkrywa przed nami Maciej Stuhr - zarówno tych dotyczących życia prywatnego, jak i artystycznego. Zaznaczyłem sporo fragmentów, do których zamierzam jeszcze kiedyś wrócić. Styl "Młodego Stuhra" jest wyczuwalny również w tym wywiadzie-rzece, a ja mam do niego słabość, dlatego i tym razem to kupuję w pełni. Naprawdę interesująca rozmowa z pytaniami, które są zadane w punkt i odpowiedziami, które usatysfakcjonują każdego fana polskiego kina.

„Czasami jak się wyjdzie z dobrego domu, to nie szczyci się tymi wszystkimi książkami, które się przeczytało, tylko wstydzi tych, których się nie przeczytało”

„Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności.” Książka, która dość długo czekała w kolejce na przeczytanie. A szkoda, ponieważ jest to przyjemna lektura, którą przeczytałam szybko i z zainteresowaniem. Maciej Stuhr to aktor znany z bardzo wielu ról teatralnych, filmowych i w przeszłości kabaretowych. Aktor o bardzo starannym wykształceniu, uchodzący za jednego z najbardziej inteligentnych i dobrze wychowanych w świecie aktorskim.
Z wywiadu z Beatą Nowicką dowiadujemy się jak ciężko pracował i starał się samodzielnie osiągnąć swoją pozycję w świecie teatru i filmu, nie korzystając z przywileju bycia synem Jerzego Stuhra. Miał wiele trudnych momentów, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. W swoich opiniach jest wyważony, stara się zrozumieć postawy stojące w opozycji do jego zdania. Nie jest to łatwe, ale co podkreśla wiele bliskich mu osób, potrafi bronić swojego stanowiska w sposób merytoryczny i z kulturą. Choćby w głośnej sprawie roli w „Pokłosiu”.

Poznając bliżej Macieja Stuhra, kulisy dzieciństwa, edukacji i przyjaźni, życia zawodowego, jeszcze bardziej zaczynam doceniać jego dokonania artystyczne. Podoba mi się szczerość, dystans do uprawianego zawodu, nieustanną chęć edukacji i szukanie dla siebie najlepszych autorytetów.

Polecam miłośnikom polskiego filmu i teatru, oraz osobom, które lubią czytać biografie.

Po pierwsze książka super wydana :) po drugie autorka, która przeprowadza wywiad robi to nie tylko rzetelnie, ale zadaje tak fajne pytania, że całość czyta się dosłownie momentami jak powieść. Wszystko jest spójne. No i nareszcie sam Pan Maciej matko świata jaki to niesamowicie inteligentny człowiek z poczuciem humoru, niezwykle szarmancki, idealny estradowiec. Poznałam Pana Maćka i wiem, że tak jest. Aktor niezwykle uzdolniony wybierając role kieruje się na prawdę widać wrodzonym instynktem. Niestety też źle traktują go gazety, a powinny chwalić, ale jeśli ktoś im nie dostarcza takich sensacji jakby chcieli to lepiej hejtować uwziąć się na kogoś. Kłopoty w życiu rodzinnym są dla nich pożywką. Bronienie racji również. Na prawdę POLECAM !!! Warto przeczytać jeśli ktoś lubi Pana Macieja jako aktora. Każdy rozdział również jest zakończony słowami ludzi którzy go znają ...

Nie jestem fanką wywadiów (tym bardziej w wersji książkowej),biografii i tym podobnych gatunków literacków. Ze względu jednak na fakt iż uwielbiam Macieja Stuhra zdecydowałam się sięgnąc po tę pozycję i była to wspaniała decyzja!
Rozmowa Pana Macieja z Panią Beatą jest niesłychanie ciekawa. Porusza wiele tematów, nie tylko związanych z teatrem i sztuką, a rozmówca jak zawsze w zabawny sposób opowiada historię ze swojego życia. Mamy możliwość poznania również opinii wielu przyjaciół, znajomych Pana Macieja.
O ile "znam" młodszego Stuhr'a z jego postów na facebook'u czy wywiadów telewizyjnych, dzięki tej lekturze dowiedziałam się bardzo interesujących, ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia.
Książka jest niesamowicie wciągająca i ciężko się od niej oderwać. Polecam każdemu nawet jeżeli nie jest fanem takiego gatunku literackiego.

• 2015
  • Biografie

Maciej Stuhr Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Zobacz więcej