Biegnąca z wilkami

Okładka książki Biegnąca z wilkami
Clarissa Pinkola Estés Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Women Who Run With The Wolves
Zysk i S-ka
2001-01-01
2001-01-01
Agnieszka Cioch
feminizm kobieta rozwój wewnętrzny związki Jung

Ważna, ale trudna w odbiorze. Nie da się przeczytać w całości od razu. Ocenę zostawiam do momentu, gdy uda mi się dokończyć.

Nie przebrnęłam przez tę książkę. Po równo stu stronach i miesiącu przerwy kompletnie nie wiem, o czym czytałam oraz nie mam ochoty do tego wracać. Dla mnie to jest tak uduchowione, że sens tam może być równie dobrzy każdy, jak i żaden. Totalnie nie moje pióro i nie moja literatura.

Kultowa książka. Bardzo rozwijająca i angażująca, choć czasami przydługawa, ale mimo wszystko świetnie spędziłam czas z tymi 700 stronami

Jedna z książek mojego życia. Koi, pozwala wrócić do domu. Dzięki niej jeszcze jaśniej widzę momenty kiedy potrzebuję powrotu do natury, do korzeni, do prostych czynności, do sztuki, od której odwracam oczy w codziennym pędzie. Z ludowych opowieści i ustnych przekazów wyciągnięto esencję, która uderza w twarz - to sama prawda, czasem bolesna, o naturze człowieka. Cała książka dała mi jasny przekaz - pozwól sobie wrócić do duchowego domu, dbaj o dzieło swojego życia, nie ignoruj instynktu i emocji. Polecam, jak dla mnie przepiękna.

Próbowałam przeczytać, niestety poległam .
Ciężki toporny język , wszystko zagmatwane ,tak że nie wiedziałam o co w końcu chodzi, myślę sam pomysł autorki bardzo dobry tylko styl pisania dla mnie za ciężki.

Próbowałam przeczytać, niestety poległam .

Najlepsza książka jaką do tej pory czytałam. Podchodziłam do niej dwa razy, za pierwszym jakoś mnie nie porwała, ale za drugim wciągnęła i owładnęła mną całkowicie - myślę, że każda kobieta powinna ją przeczytać, by odnaleźć w sobie tą dzikość, pierwotność i żyć z zgodzie ze sobą samą. Autorka posiada ogromną wiedzę z zakresu psychologi i wiele zachowań potrafi wytłumaczyć, w taki sposób jakiego wcześniej nigdzie nie znalazłam.

Ta książka to podróż.

Ta książka to podróż.

Książka, którą warto przeczytać, żeby zrozumieć własną naturę i siłę. To bardzo interesujące, psychologiczne spojrzenie na baśnie, bajki, legendy i jednocześnie zaskakująca podróż po kobiecej psyche. Otwiera oczy, zmieniła życie lub inspiruje do zmian.
„W głębi surowych krain naszych umysłów jesteśmy harde, nieugięte i zdajemy sobie sprawę, że bez wysiłku nie ma przeobrażenia. Wiemy, że w taki czy inny sposób trzeba się wypalić do cna, a potem usiąść w popiołach dotychczasowego życia i zacząć od nowa”.
Autorka pomaga współczesnym kobietom odnaleźć w sobie, te cechy, które od dawna w nich drzemią. Każda z nas jest silna i dzika, ma pasję i jest kreatywna. Nasza dzika natura narażona jest na stłamszenie przez społeczeństwo, które chce wtłoczyć w nas sztywne role, jakie mamy odgrywać.
„Kobieta udomowiona to taka, która zagubiła gdzieś swój talent, pasję, tkwiący w niej ogień; zostawiła za sobą, zaniedbała to, co kochała, co pragnęła robić, to, kim chciała być. (…) Zrezygnowała z dziecięcych marzeń, ponieważ na jej drodze pojawiła się złota kareta, obietnica łatwego życia, bogaty kochanek, dobrze płatna, choć nudna praca."
Polecam nie tylko kobietom.

Jedna z najlepszych książek dla kobiet. Może być wstrząsająca, trudna w odbiorze, momentami brutalna. Konfrontuje bez ogródek czytelnika z samym sobą. Myślę, że dzięki opowieść o naturze kobiety poprzez baśnie odbiorca może odebrać i odkryć to na co jest w danym momencie gotowy. Książka, do której warto wracać.

Myślę, że to książka, którą się uwielbia lub która irytuje. Miałam do niej dwa podejścia, przy pierwszym odrzucił mnie "nawiedzony" styl:) przy drugim zachwyciła głębia analizy różnych mitów, które opowiadają o dojrzewaniu i rozwoju kobiety w różnych obszarach jej życia - związkach, rodzicielstwie, twórczności. Na pewno będę do niej wracać!