Tata Tadzika

Zwierciadło
2018-10-17
2018-10-17
9788381320504
codzienność felietony humor miłość ojcowska ojciec Polacy relacje rodzinne rodzicielstwo rozwój dziecka syn wychowanie dziecka życie codzienne

Okładka książki Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery Beata Nowicka, Maciej Stuhr
Ocena 7,1
Stuhrmówka. A ... Beata Nowicka, Maci...
Okładka książki Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Beata Nowicka, Maciej Stuhr
Ocena 7,2
Stuhrmówka, cz... Beata Nowicka, Maci...
Okładka książki Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Ewa Winnicka
Ocena 6,2
Obywatel Stuhr... Jerzy Stuhr, Maciej...

Oficjalne recenzje i

Świat oczami taty

Link do recenzji

120 18 20

Dla lubiących newsy związane z dziećmi z lekkich dowcipem.

Dla lubiących newsy związane z dziećmi z lekkich dowcipem.

Fajna książka na jeden wieczór, napisana z humorem i dystansem, podobała mi się. Byłoby uroczo, gdyby autor podarował tę książkę synowi, gdy ten będzie dużo starszy- Tadzik mógłby wtedy prześledzić monologi ojca i jego spostrzeżenia dotyczące siebie samego, myślę, że mogłoby to być fajne doświadczenie :)

Po prostu śmiesznie i z dystansem do siebie, świata, życia.

Po prostu śmiesznie i z dystansem do siebie, świata, życia.

"Jest też wariant drugi. Gdy zdarzy Ci się taki poranek, kiedy nie będziesz chciał się wspinać po drabinie. Będziesz marzył o tym, żeby świat był płaski, żeby nie stawiał przed Tobą żadnych wyzwań. A jeszcze lepiej, żeby było z górki, to może znajdziesz w sobie resztki sił, żeby się sturlać. To poranki, w których będziesz wrzeszczał na świat, żeby dał Ci w końcu święty spokój. Kiedy będziesz miał ochotę wtulić się w swoją mamę tak, jak dziś to robisz". Tata Tadzika, Maciej Stuhr.
Zbiór felietonów aktora, którego bardzo lubię i szanuję. Zbiór felietonów dla jego Syna, który kiedyś to przeczyta. Stuhr, w zabawny sposób, przemyca mądrości życiowe oraz te, które są związane z wychowaniem dzieci. Książkę poleciła mi moja siostra, jednak po jej przeczytaniu stwierdzam, że nie zostanę fanką felietonów.

1968

Nie wiem, gdzież ten zapowiadany humor, błyskotliwość, talent pisarski. Ja się wynudzilam. Może 2 razy uśmiechnęłam.

Pan Stuhr junior jest wspaniałym aktorem, i baaaardzo słabym pisarzem.

Najgorsze, że pisze dalej. OOPS, I DID IT AGAIN (Britney Spears)... 😬

Pan Stuhr junior jest wspaniałym aktorem, i baaaardzo słabym pisarzem.

Najgorsze, że pisze dalej. OOPS, I DID IT AGAIN (Britney Spears)... 😬

Osobista i realna historia. Wolę jednak autora w rolach filmowych i teatralnych. Tam mnie zachwyca

Fajna, błyskotliwa i z humorem napisana książka na jeden wieczór. :)

Fajna, błyskotliwa i z humorem napisana książka na jeden wieczór. :)

Patrząc na zdjęcie na okładce(żenujące)nie zakupiłabym tej książki.Wybrałam ją jako najlepszą z propozycji za 1 zł. w księgarni internetowej przy zakupach. Nie żałuję.W środku znalazłam ciekawe felietony z inteligentnym humorem. Rozdzielone śmiesznymi rysunkami i podtytułami. Napisane bogatym słownictwem.Śmiało mogę polecić.

Jakie to było urocze😊 momentami zabawne,obserwacje swojego dziecka przez ojca bardzo przyjemnie się czytało,na jeden wieczór idealna☺

"Tata Tadzika" to zbiór 24 krótkich felietonów na temat relacji ojca z synem, zachowania dziecka i otoczenia wobec dziecka. W bardzo humorystyczny sposób autor zwraca się do Tadzika, synka, który w pierwszym epizodzie jest noworodkiem, a w ostatnim - dwulatkiem. Opisuje Tadzikowi świat z żartem, ironią, ale porusza też ważne tematy. Ujął i niesamowicie wzruszył mnie epizod o tym, że Tadzik kocha wszystkich, niezależnie od koloru skóry, orientacji, sprawności. Tadzik widzi w nich ludzi, po prostu. "Proszę Cię tylko o jedno! Nie oducz się kochać ludzi!" - zwraca się "średni Stuhr" do syna, a ja się pod tym podpisuję.
Wielokrotnie nad lekturą śmiałam się na głos, czytałam co lepsze fragmenty mężowi. Choć felietony były pisane w latach 2016-2018 i opisują między innymi sytuację w kraju, to są nadal jak najbardziej aktualne. Po lekturze mam ochotę sięgnąć po inne książki Macieja, bo okazuje się, że nie tylko dobrze się go ogląda na dużym ekranie (w teatrze nigdy nie miałam okazji), ale i ma niesamowicie lekkie pióro i ogromny dystans do siebie.
Minusem jest jedynie mało treści. Książka ma ponad 200 stron, z czego co najmniej połowa to grafiki (już sam początek epizodu to prosta grafika na 2 strony), a i na pozostałych stronach tekst jest drukowany dużą czcionką z dużą interlinią ;) Cena wydawcy (37 zł) wydaje mi się w tym kontekście nieco przesadzona, ale obecnie książkę można kupić za kilka złotych w outletach typu Dadada. Sama w ten sposób ją dorwałam ;)
Podsumowując - polecam na poprawę humoru :)

Dodaj cytat z książki Tata Tadzika