W krzywym zwierciadle. Ciąg dalszy nastąpił

Wydawnictwo: Zwierciadło
Eseje, felietony, publicystyka
satyra
Karolina

W KRZYWYM ZWIERCIADLE. Ciąg dalszy nastąpił W zbiorze felietonów W krzywym zwierciadle Maciej Stuhr dał się poznać tym, którzy do tej pory nie czytali jego comiesięcznych felietonów w magazynie „Zwierciadło”. Tym samym objawił swój kolejny talent – literacki. Wydanie poszerzone zawierać będzie i te fenomenalne felietony znanego z poprzedniego wydania, ale i te, które z inteligencją,...

W KRZYWYM ZWIERCIADLE. Ciąg dalszy nastąpił

W zbiorze felietonów W krzywym zwierciadle Maciej Stuhr dał się poznać tym, którzy do tej pory nie czytali jego comiesięcznych felietonów w magazynie „Zwierciadło”. Tym samym objawił swój kolejny talent – literacki. Wydanie poszerzone zawierać będzie i te fenomenalne felietony znanego z poprzedniego wydania, ale i te, które z inteligencją, niesamowitym poczuciem humoru i ironią na wysokim poziomie, stworzył znakomity aktor w ostatnich dwóch latach.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/

Meggie | 2016-01-03

Dobry aktor tak doskonale odgrywa powierzoną mu rolę, że prawie stają się jednością. Gdy jednak przedstawienie, czy zdjęcia do filmu się kończą staje się on po prostu sobą, odczuwając tak jak każdy różne emocje oraz wyrażając opinie na interesujące go tematy. Znany i ceniony aktor Maciej Stuhr tym razem ukazuje cząstkę siebie poprzez felietony, które są systematycznie publikowane w magazynie „Zwierciadło”. To w nich możecie poznać lepiej jego odczucia, spostrzeżenia, opinie.

Maciej Stuhr to popularny aktor, nie tylko filmowy, ale także teatralny i kabaretowy. Jest laureatem wielu nagród oraz od 2009 roku felietonistą. Dotychczas poznałam wiele filmów z jego udziałem, lecz część literacka jest dla mnie nowością i tym chętniej po nią sięgnęłam.

W książce znajduje się przekrój felietonów, które ukazywały się w magazynie od stycznia 2009 do września 2015 roku. Stanowią one pierwszą i najobszerniejszą część publikacji i dla fanów aktora mogą być prawdziwą ucztę literacką, gdyż...

Justyna | 2016-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2016

Pan Maciej znany jest Polakom ze swojego specyficznego poczucia humoru. W "Krzywym zwierciadle" czytelnikom zaserwował sporą jego dawkę. W książce tej pojawiają się felietony, które na przestrzeni kiku lat ukazywały się w miesięczniku "Zwierciadło". Pan Maciej zawarł w nich swoje wnioski na temat świata, które w niektórych przypadkach były śmieszne, w innych smutne, czasem po prostu nudne i przewidywalne. Talent, odwaga, aby mówić głośno o tym co się sądzi na jakiś temat, poczucie humoru można uznać za zalety tychże felietonów, a także Pana Macieja. Fabuła w felietonach praktycznie nie występuje, każdy z nich jest praktycznie odrębną częścią. Mi do gustu przypadło może kilka z nich, reszta była dość przeciętna. Drugą część książki stanowił scenariusz komedii romantycznej... coż mogę powiedzieć... przeczytałam kilka stron i stwierdziłam, że to nie ma sensu i czytania nie dokończyłam.

Agnieszka Garncarczyk | 2018-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2018

Fantastyczny zbiór felietonów jakie Maciej Sthur opublikowała na łamach miesięcznika "Zwierciadło".Dowcip,trafna ocena rzeczywistości i odpowiednia puenta, to chyba wszystko co trzeba powiedzieć na ten temat.
Znakomite podsumowanie tego wszystkiego co dzieje się ostatnimi laty w polityce, społeczeństwie, kościele, kulturze i w nas samych.

Dominiqe83 | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016

Pan Maciej talenta ma wszelakie, włącznie z moim ukochanym satyrycznym, który w felietonach ujawnił się ponownie. Doskonale się je czytało, bo i zadumać się mogłam i zaśmiać do łez. Bo śmiech i ironia to najlepsze lekarstwo na dzisiejsze czasy (wolę mieć zmarszczki od śmiechu niż od nabzdyczenia ;)). Polecam!

Marcin | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Felietony najbardziej osławionego antypolaka. Stuhr należy dziś chyba do grona artystów najbardziej wyklę... przeklętych! Co by o nim nie powiedzieć, zazwyczaj nie jest to aktor drugiego sort... planu! A tak na poważnie. Lubię pana Maćka. Cenię go jako aktora filmowego, teatralnego i kabareciarza. Niektóre jego skecze nie przestają bawić. Nie można być jednak dobrym we wszystkim. Parafrazując piosenkę jego ojca: pisać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej... w przypadku młodego Sthura niestety to drugie. Coś co być może sprawdza się w czasopiśmie raz na miesiąc i stanowi wartość dodaną tego miesięcznika, nie zdaje egzaminu w formie książki. Felietony zestawione i czytane jeden za drugim bardziej nudzą i męczą swoją miałkością, niż stanowią lekki tekścik na poprawę humoru. A jeśli już przy humorze jestem... żarty serwowane w felietonach Sthura są po prostu słabe. Wręcz suche. Coś co wygłoszone na scenie przez tego samego faceta pewnie by bawiło, na papierze traci swoją moc i...

Vemona | 2018-08-15
Na półkach: Przeczytane, Mam, Oddam, Proza polska
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Dostałam tę książkę w prezencie, składa się z felietonów, więc zabrałam się za nią z myślą, że poradzę sobie szybko.
Pierwszy felieton rozbawił mnie prawie do łez, odkrycie Pana Nacota, który ma pokazać stać (czymkolwiek by nie była) trafiło w moje poczucie humoru, mam podobny zwyczaj czepiania się słówek w piosenkach.
Inny - o autostopowiczu, podobnie jak autora, doprowadził do łez, tym razem z bezsilności i żalu, że ludziom tak źle się dzieje, ale większość - jest dla mnie dość nijaka.
Lubię autora jako aktora, cenię go za postawę wobec wielu wydarzeń politycznych i społecznych, ale nie uważam, że we wszystkim jest dobry, felietony do mnie nie bardzo trafiają.
Mam zamiar oddać książkę w dobre ręce.

Kasia1987 | 2017-05-06

Uwielbiam Macieja Stuhra :) ale ... druga książka z cyklu "W krzywym zwierciadle" pełna jest powtórzeń z części pierwszej i po prostu trudno się ją czyta mając ciągle wrażenie deja vu.

Elenaj | 2015-11-02

W każdej dziedzinie,w jakiej się realizuje artystycznie,jest rewelacyjny .Teatr , kino ,kabaret - tam czuje się jak ryba w wodzie.
Nadszedł czas na zabawę w literaturę.Tym właśnie są te felietony ,co absolutnie nie obniża ich wartości.
Są zabawne ,pełne przenikliwej inteligencji i tego nieodpartego uroku, tak charakterystycznego dla Maćka.
Dla mnie to przednia rozrywka i dowód na to,że ten facet to doskonały obserwator naszej rzeczywistości,na dodatek z poczuciem humoru.
Będę stałą czytelniczką tego wszystkiego, co napisze.

Iwona Nocoń | 2018-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Uwielbiam humor Pana Macieja. Jego ironiczne podejście do niektórych spraw, pozwoliło mi popatrzeć na nie z innej perspektywy. Wersja rozszerzona, w której znajduje się więcej felietonów, zyskuje na atrakcyjności. Zdecydowanie polecam.

Kamila Kujawa | 2017-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Dzisiejszą recenzje przedstawia kotka Florka, która nie ma negatywnych konotacji z Krakowem. 😜 Ja jako łodzianka z wyboru, wrocławianka z urodzenia do niedawna pracująca w Warszawie byłabym nieobiektywna!
"Pałac kultury to dziwny budynek, ale nie o tym chciałem pisać". Tak zaczyna swój zbiór pan Maciej.
Lubię felietony i o tym chce napisać. To taka niewymagająca forma literacka - krótka. Nawet jak się zgubi wątek to cofnąć się trzeba o maksymalnie stronę (nie 200 jak u pani Bondy).
Czy coś mi dało przeczytanie tej książeczki? Tak, zajęcie na jeden zimowy wieczór.
Czy któryś z felietonów jakoś bardziej mnie poruszył, zapadł w pamięć? Nie..
Ot, kilka zgrabnych zdań i kilka celnych obserwacji społecznych. Też bym tak umiała 😜
Aha, utytłanych miłością czytałam już wcześniej wiec z przyjemnością sobie odpuściłam...