Moje córki krowy

Okładka książki Moje córki krowy Kinga Dębska
Okładka książki Moje córki krowy
Kinga Dębska Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Moje córki krowy (tom 1) literatura piękna
Moje córki krowy (tom 1)
Świat Książki
2016-01-13
2016-01-13
literatura polska

Prawdziwa bez upiększeń historia, pierwsze obejrzałam film i szczerze to tak nie do końca wiedziałam jaki on miał sens. Książka godna polecenia

Dwie siostry o odmiennych charakterach łączy choroba rodziców. Czy będą potrafiły się dogadać w obliczu takich wydarzeń?
Piękna ,życiowa historia opowiadana z perspektywy obu bohaterek. Polecam

Piękna ,życiowa historia opowiadana z perspektywy obu bohaterek. Polecam

Bardzo fajna, lekko się czyta, trochę zabawna i trochę smutna, do pośmiania się oraz do płaczu, po prostu dla każdego

Oryginalna historia rodziny i choroby opowiedziana bez upiększania.

Oryginalna historia rodziny i choroby opowiedziana bez upiększania.

Piękna historia o relacjach międzyludzkich i rodzinnych

Piękna historia o relacjach międzyludzkich i rodzinnych

Doszłam do jakiejś 100 strony, ale czytanie szło mi wyjątkowo opornie. Nie jest to mój styl, jakoś trudno mi się utożsamić z bohaterami. Obie siostry strasznie irytujące i często zachowujące się nad wyraz dziecinnie jak na swój wiek. Historia mnie nie wzruszyła jak i nie rozbawiła. Wszystko na jakimś wyjątkowo niskim poziomie. Przerost formy nad treścią.

Miłość (brak),choroby, śmierć, zagubienie, chaos życia w biegu, według jakichś powszechnych wzorców i chciejstw, potrzeba bliskości - ciężkie tematy podane w formie złagodzonej przez obśmiewanie, próby autoironii, dystansowania się. Może trochę spłycone, trochę za bardzo powierzchownie potraktowane, albo za dużo tych trudnych tematów w jednej niewielkiej objętościowo książeczce.
No chyba, że film był pierwszy (nie wiedziałam i nie widziałam) to by tłumaczyło takie "scenariuszowe" podejście. Obraz miał szansę dopowiedzieć to na co w tekście nie wystarczyło miejsca.
Myślę, że dla wielu osób to może być ważna lektura.

Przeczytane tak ze 133 strony, nie licząc dedykacji i cytatu. naprawdę miałam ambicję, żeby w całości... "to jest książka z XXI wieku..." "no sześć czy pięć może wyjdzie...". "no, mojej mamie film się podobał to przeczytam". te panie z bardzo ładnym uzębieniem wcale nie wyglądają jak ordynatorka z psychiatryka...

No wszystko jasne, ale dlaczemu nie "Moje córki buty"?

Jusz tszeba było w to mućki angażować?

Ta książka nigdy nie została napisana. Żaden człowiek tego nigdy nie zrobił. #namałypaluszek?

powińńam sobie zrobić córkę (miejsce urodzenia, uwaga słowo-klucz, war-sza-wa),kilka dyplomów, wkręcić się w "świat robienia filmów" i moje żyće będzie utorowane różami? a może wystarczy zostać profesorką, np. na takim ujocie, rzucać cytatami w stylu: "ona pisze w celach terapeutycznych, jest lesbijką, nie używa elektryczności" + artykuły i książki BARDZOMĄDREIWAŻNETEMATYPERSONYNAJWIĘKSZEZNAJWIĘKSZYCHnoiczasemjakieśtakiefikuśnemodnymodły?

To sobie popisałam. Dobrze wiedzieć, że świat stoi otworem.

Książkę na szczęście tylko pożyczyłam. Nie wiem, co bym musiała z nią zrobić. (chyba powinnam zacząć prowadzić fanpejcz dot. "literatury" XXI w. myślicie, że dużo płacą? <z uwagi na ryzyko zawodowe, wymogi sprzętowe, etc...?>).

No wszystko jasne, ale dlaczemu nie "Moje córki...

To jeden z nielicznych przypadków gdy film jest o niebo lepszy niż książka

To jeden z nielicznych przypadków gdy film jest o niebo lepszy niż książka

Bardzo prawdziwa i bez cenzury opowieść o życiu. Życiu takim, jakie nam nie wychodzi, takim, którego inni nie widzą, jedynym takim, jakie mamy. Polecam bardzo mocno.

• 2016
  • 2016