W krzywym zwierciadle. Ciąg dalszy nastąpił

Maciej Stuhr Wydawnictwo: Zwierciadło satyra
Zwierciadło
Eseje felietony publicystyka
satyra
Eseje felietony publicystyka

Okładka książki Stuhrmówka. A imię jego czterdzieści i cztery Beata Nowicka, Maciej Stuhr
7,0
Stuhrmówka. A ... Beata Nowicka, Maci...
Okładka książki Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Beata Nowicka, Maciej Stuhr
7,2
Stuhrmówka, cz... Beata Nowicka, Maci...
Okładka książki Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Ewa Winnicka
6,3
Obywatel Stuhr... Jerzy Stuhr, Maciej...

Mam mieszane uczucia po tej lekturze. Muszę przyznać że panu Maciejowi zdecydowanie lepiej idzie na scenie jak na papierze. Chociaż była bym niesprawiedliwa, gdybym stwierdziła że wszystkie felietony były dziwne. Niektóre rzeczywiście bardzo mi się podobały i ubawiły serdecznie.

Sthur jest genialny. Jego felietony są po prostu mistrzowskie. Ich zbiór w tej książce polecam każdemu, kto nie może znaleźć czasu na czytanie, ale ostrzegam! Wciągają ;)

Co by nie pisać Pan Maciej jest rewelacyjnym aktorem, ma fajne poczucie humoru i dystans do siebie i otaczającego nas świata i ten dystans był wyczuwalny w tych felietonach. kupa śmiechu. Polecam

Fantastyczny zbiór felietonów jakie Maciej Sthur opublikowała na łamach miesięcznika "Zwierciadło".Dowcip,trafna ocena rzeczywistości i odpowiednia puenta, to chyba wszystko co trzeba powiedzieć na ten temat.
Znakomite podsumowanie tego wszystkiego co dzieje się ostatnimi laty w polityce, społeczeństwie, kościele, kulturze i w nas samych.

Uwielbiam humor Pana Macieja. Jego ironiczne podejście do niektórych spraw, pozwoliło mi popatrzeć na nie z innej perspektywy. Wersja rozszerzona, w której znajduje się więcej felietonów, zyskuje na atrakcyjności. Zdecydowanie polecam.

Poczułem się urażony poziomem tej literatury.

Uwielbiam Macieja Stuhra :) ale ... druga książka z cyklu "W krzywym zwierciadle" pełna jest powtórzeń z części pierwszej i po prostu trudno się ją czyta mając ciągle wrażenie deja vu.

Bardzo chcę podziękować Panu Maćkowi za tę książkę i za felietony !

Już dawno w jednej książce nie spotkałam się z taką różnorodnością emocji. Jeden felieton umie rozbawić, drugi nakłoni do refleksji, jeszcze inny wzbudzi złość i poczucie niesprawiedliwości skierowane do otaczającej rzeczywistości. Choć nie zawsze zgadzałam się ze autorem to liczne argumenty sprawiały ,że...

Dzisiejszą recenzje przedstawia kotka Florka, która nie ma negatywnych konotacji z Krakowem. 😜 Ja jako łodzianka z wyboru, wrocławianka z urodzenia do niedawna pracująca w Warszawie byłabym nieobiektywna!
"Pałac kultury to dziwny budynek, ale nie o tym chciałem pisać". Tak zaczyna swój zbiór pan Maciej.
Lubię felietony i o tym chce napisać. To taka niewymagająca forma...

1925

Pan Maciej talenta ma wszelakie, włącznie z moim ukochanym satyrycznym, który w felietonach ujawnił się ponownie. Doskonale się je czytało, bo i zadumać się mogłam i zaśmiać do łez. Bo śmiech i ironia to najlepsze lekarstwo na dzisiejsze czasy (wolę mieć zmarszczki od śmiechu niż od nabzdyczenia ;)). Polecam!

• Chcę w prezencie
  • 2018