Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak

Okładka książki Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa Artur Andrus, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska
Koneserzy kole... Artur Andrus, Włodz...
Okładka książki A koń w galopie nie śpiewa Artur Andrus, Wojciech Zimiński
A koń w galopi... Artur Andrus, Wojci...
Okładka książki Antylopa z Podbeskidzia Artur Andrus, Daniel de Latour
Antylopa z Pod... Artur Andrus, Danie...

O Pani Marii można czytać w nieskończoność, a "zestaw" Andrus - Czubaszek - Karolak - petarda!

Przezabawne trio które wzajemnie się uzupełnia i doprowadza czytelnika do ogromnego śmiechu. Artur Andrus pasuje do Mari Czubaszek i Wojciecha Karolaka nie tylko jako syn ale także w niektórych momentach jak rówieśnik. Jeśli ktoś chce się pośmiać i do tego uzyskać trochę wiedzy o tych dwojga to jest to wspaniała okazja.

Artur Andrus wnikliwie przepytał Marię Czubaszek i Wojciecha Karolaka z ich burzliwego życia towarzyskiego i prywatnego. Poznajemy wiele ciekawych epizodów z życia dwójki bohaterów oraz każdego z osobna. Zwierza się głównie pan Wojciech, a pani Maria ogląda wciąż włączony telewizor i wtrąca od czasu do czasu swoje trzy grosze...

Jest nieprzeciętne poczucie humoru, wielka inteligencja i dystans do świata.

Jest nieprzeciętne poczucie humoru, wielka...

Kontynuacja rozmów Artura Andrus z Marią Czubaszek - tym razem w bonusie Wojciech Karolak. I to właśnie jego osoba przyciągnęła mnie do tej książki. Rozmowy w których poruszono "wiele banalnych tematów" zyskały wiele dzięki jego osobie. Specyficzne poczucie humoru, prawdziwa chemia między małżonkami - to wszystko można wyczytać z kart tej książki.

Jakby w bonusie muzyczne wspomnienia znakomitego jazzmana jakim bezsprzecznie jest Pan Karolak.

Jakby w bonusie muzyczne...

Dla mnie przezabawna książka, ubawiłem się przy niej bardzo dobrze! Brakowało mi takiej luźnej literatury :)

Wypożyczyłem książkę za względu na Marię Czubaszek i Artura Andrusa, których znam i lubię z trójkowych programów rozrywkowych. Wojciecha Karolaka kojarzyłem z akompaniamentów na pianinie oraz z audycji jazzowych w trójce, natomiast niewiele wiedziałem o nim samym. Z rozmowy wyłania się nietuzinkowa postać Pana Wojciecha, o przebogatym życiorysie, bliskim mi spojrzeniu na świat, wspaniałej osobowości, świetnym poczuciu humoru. Podczas lektury niejednokrotnie zachwycałem się przygodami i perypetiami bohatera. Szkoda, że nie był to wywiad wyłącznie z jazzmanem, bo obecność Pani Marii i jej wtrącenia, niejednokrotnie mnie irytowały i wcale nie wpływały korzystnie na jakość rozmowy.

Zdecydowanie za mało Andrusa w tej książce jak dla mnie. Kupiłam ją głównie ze względu na niego, a w zamian poznałam mnóstwo faktów z życia Wojciecha Karola i Marii Czubaszek. Nigdy za bardzo nie przepadałam za Czubaszek, nie podobała mi się jej bezpośredniość i w sumie nie wiedziałam, czy udaje głupią czy jest faktycznie taka głupia. O jej mężu wiedziałam jeszcze mniej, z resztą jazz to nie jest "moja bajka. Nie powiem, żeby ta książka jakoś drastycznie zmieniła mój światopogląd ale zaufane Andrusa do tej pary odrobinę ociepliło moje spojrzenie na nich.
Szału nie ma, ale jak już Wam wpadnie w ręce to przeczytajcie, szybko idzie bo ma dużo fotografii ;)

Nie czytałam pierwszej części, więc nie mam porównania.
Uwielbiam rozmowy ludzi inteligentnych i ten rodzaj poczucia humoru, więc mnie bardzo się podobało. Momentami śmiałam się w głos.
Z pewnością sięgnę po pierwszą część.
Polecam.

Nie czytałam pierwszej części, więc nie mam porównania.
Z pewnością sięgnę po pierwszą część.
Polecam.

świetna

świetna

W głównej mierze jest to książka o Wojciechu Karolaku.Z opisanych anegdot rysuje się portret muzyka, którego życie w dużej mierze upłynęło na przysłowiowym ,,balowaniu" i podróżach - można tylko pozazdrościć :-)

• Biografia

Artur Andrus Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak Zobacz więcej