Krwawa kampania

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Cykl: Trylogia Magów Prochowych (tom 2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
The Crimson Campaign
magia, magowie, czary
Villiana

Na horyzoncie gromadzą się czarne chmury, lecz niebezpieczeństwo jest znacznie bliżej, niż mogłoby się wydawać. Kto poprowadzi natarcie? Obrona granic przed Kezanami kończy się katastrofą. Tamas zostaje odcięty wraz z niewielkim zaledwie ułamkiem swej armii daleko poza liniami wroga, bez zaopatrzenia ani nadziei na posiłki. Ścigany przez przeważające siły nieprzyjaciela, musi poprowadzić...

Obrona granic przed Kezanami kończy się katastrofą. Tamas zostaje odcięty wraz z niewielkim zaledwie ułamkiem swej armii daleko poza liniami wroga, bez zaopatrzenia ani nadziei na posiłki. Ścigany przez przeważające siły nieprzyjaciela, musi poprowadzić ludzi do domu zdradzieckimi szlakami północnego Kezu, a następnie z powrotem poprzez góry. To jego jedyna szansa, aby obronić swą ojczyznę przed rozeźlonym bogiem, Kresimirem.

W Adro, inspektor Adamat chce jedynie ocalić żonę. Aby tego dokonać musi odnaleźć i zmierzyć się wcieleniem samego zła - lordem Vetasem. Przy okazji zamierza zadać Vetasowi kilka pytań na temat jego wielce tajemniczego pracodawcy, ale każda odpowiedź prowadzi nieodmiennie do nowych niewiadomych.

Generałowie Tamasa kłócą się między sobą, a zdziesiątkowane oddziały z coraz większym trudem walczą pod naporem Kezan. Kresimir chce głowy człowieka, który ośmielił się doń strzelić. Tamas i jego kamaryla zostali uznani za martwych i tak Taniel Dwa Strzały uświadamia sobie, że oto stał się ostatnią linią obrony przed nacierającymi siłami Kresimira.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Heisenberg | 2019-01-05

Bezpośrednia kontynuacja „Obietnicy krwi” jest chyba jeszcze lepsza. Mamy w niej wszystko czego potrzeba – akcję, sensację, militaria, intrygi i wszechobecną Prochową Magię, która jest daniem głównym całego cyklu. Autor jeszcze bardziej dopracował wątki z pierwszej części, co sprawia że świat wykreowany przez niego staje się jeszcze ciekawszy, a lektura bardziej wciąga.
Polecam!

Villiana | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Świat przedstawiony przez autora pochłonął mnie zupełnie. Kolejny tydzień spędziłam w stworzonej przez niego rzeczywistości, żyłam życiem bohaterów i z wielkim żalem odłożyłam książkę z powrotem na półkę. W kolejnej części jeszcze więcej akcji, cały czas coś się dzieje i ani na chwilę nie zwalnia. Kule śmigają, wojna o Adro trwa, zdarzyć się może wszystko.

Tamas, wraz ze swoimi najlepszymi żołnierzami po nieudanej próbie zaskoczenia Kezan, zostaje odcięty na ziemi wroga i uznany za martwego. Tymczasem Kezanie próbuję wedrzeć się do Adro, czy teraz kiedy nie ma Tamasa, coś jest w stanie ich powstrzymać? Po wydarzeniach na Wielkiej Południowej Turni Taniel przeżywa załamanie, wszak zabił boga, musi zmierzyć się z samym sobą i określić, co jest dla niego w tej chwili najważniejsze. Adamat natomiast za wszelką cenę i każdym sposobem podejmuje próby uwolnienia swojej rodziny.

W książce podobało mi się praktycznie wszystko, było sporo zaskoczeń, bardzo fajnie rozwijała się relacja...

czytamcałyczas | 2018-07-07

Okładka
piękna

Skąd

biblioteka

Fabuła
skomplikowana ,są pola bitew,magia

Moja opinia

chyba,się przekonałem do tej fantasty.
Bardzo polubiłem,akcję i bohaterów.Są dokładnie opisani.
Tom kolejny w kolejce.

deana | 2017-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 lutego 2017

Jeśli pierwsza część podobała mi się, to druga powaliła mnie. Prawdziwa prochowa bomba.

,,Krwawa kompania" to druga część trylogii Magów Prochowych. Część dużo bardziej dopracowana, wciągająca i pasjonująca. Każdy z bohaterów Taniel, Tamas i Adomat znalazł się w takim miejscu, że z prawdziwą przyjemnością i niesłabnącym zainteresowaniem obserwuje się ich czyny. Świat, w którym przyszło im żyć wstrząsnęła straszliwa wojna. Nie tylko wrogie wojska Kezu stanowią zagrożenie ale i ingerencja boska stanowi poważne zagrożenie. Na każdym z frontów, gdzie znaleźli się bohaterowie walka wrze a zagrożenie czyha zewsząd. Tylko nieliczni okazują się być przyjaciółmi, większość to wrogowie i zdrajcy.

Prochowe Uniwersum uzależnia. McClellan stworzył pasjonujący obraz świata ogarniętego wyniszczającą wojną. Jego wizja jest brutalna, mroczna, pełna pułapek i zagrożeń. Z niepewnością obserwujemy kolejne bitwy i pojedyncze starcia z cichą nadzieją, że bohaterowie wyjdą z nich cało a przynajmniej...

Sylwka | 2018-03-23
Na półkach: Przeczytane, Czytnik
Przeczytana: 08 marca 2018

Za namową Kirimy z Misie czytanie podoba i Eweliny z Gry w bibliotece wkopałam się w kolejną serię, w której bogowie „zstępują z nieba”, trup ściele się gęsto, magia pochodzi z nieświata, a proch wciąga się nosem. ;) Pierwszy tom Trylogii Magów Prochowych przypadł mi do gustu, choć tendencyjna kreacja głównego bohatera trochę mnie zawiodła. Pełna nadziei na zmianę oraz zapewnień, że będzie lepiej, sięgnęłam po kolejną odsłonę cyklu pod tytułem Krwawa kampania.

Tamas, Adamat i Taniel Dwa Strzały.
Tamas wpadł na genialny plan obrony, który zaskoczy Kezan. Jednak to Kezanie zaskoczyli jego i tym sposobem z podkulonym ogonem, zostaje odcięty po stronie wroga z niewielką częścią swojej armii. Teraz wciąż czując oddech wroga na plecach, bez jakiegokolwiek wsparcia musi poprowadzić swych ludzi przez góry do Adro.

Taniel Dwa Strzały budzi się ze śpiączki po tym, jak „zastrzelił” Kresimira. Niestety bohaterski czyn, zamiast podnieść go na duchu, powoduje załamanie nerwowe. Tak więc...

Katarzyna | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Od tej książki nie można się oderwać. Już pierwsza część była niezwykle ciekawa, ale ta po prostu pochłania czytelnika. Mi zazwyczaj wystarczało przeczytać parę stron, żeby się wciągnąć w akcję. Miałam też wrażenie, że jest znacząco mniej tych niezręczności w formułowaniu dialogów czy opisów, które czasami pojawiały się w pierwszym tomie. Polepszyło to odbiór historii. Denerwowało mnie parę rzeczy, ale nie było ich jakoś dużo i też nie były uciążliwe. Były takimi małymi niedogodnościami przy czytaniu, na przykład fakt wiecznego ładowania się Ka-poel na kolana Taniela. Wolałam, gdy była bardziej subtelna, tak jak w poprzedniej części. Jedna postać, którą wcześniej miałam za wariatkę, wywołała u mnie litość i żal i jest to Julene. Nie spodziewałam się, że mogę mieć wobec niej jakiekolwiek pozytywne emocje. Za to czystą nienawiścią obdarzyłam parę nowych bohaterów i są to Lord Vetas oraz generał Ket i spółka. O, jak ja się cieszyłam z akcji Bo w związku z powyższym.
Co tu dużo mówić,...

Jabuilo | 2016-03-09

Dalej letnio mi za pazuchom :)))
Książka poprawna, wszystko co w gatunku ma być to i jest, ale dla mnie mało porywająca. Historia w sumie opowiada o ćpaniu na potęgę, jak nie prochu :) to innej magii (o przepraszam - upajaniu się - bardziej poprawnie zabrzmi). Bohaterowie większość czasu spędzają na haju, który umożliwia im krwawe działania z nadludzkimi mocami. Do tego większośc ludzi w tym uniwersum, to zadeklarowani zdrajcy i kombinatorzy (albo politycy - co na jedno wychodzi). Mam wrażenie, że Autor po przyjęciu pewnego wzorca, zaciął się i w każdym tomie za punkt honoru postawił sobie, aby swoim bohaterom życie zdradą umilić. Tylko, że to się robi nużące...
Biorę się za tom trzeci, bo jednak chciałbym wiedzieć jak to się skończy, ale bez zbytniego entuzjazmu, niestety...

Łukaszo | 2017-01-12

Drugi tom jest znacznie lepszy od poprzedniego. Więcej akcji, znaczny rozwój postaci, niezła intryga. Dobrze się to czyta, co jest ważne w tego rodzaju literaturze. Co prawda książka posiada parę wad, ale nie mają one tak bardzo mocnego wpływu na odbiór całości. Jeśli szukacie książki fantasy, która posiada wątki wojenne jak i polityczne z domieszką sensacji to polecam.

Gromvolt | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Świetna kontynuacja,autor odwalił kawał dobrej roboty,bardzo dużo akcji,może nie tyle co w poprzednim tomie,ale i tak nawet przez chwilę się nie nudziłem.Jest to jedno z lepszych fantasy jakie czytałem,polecam każdemu i zabieram się za finał.

Die_Toten_Maus | 2018-04-15
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Do czego prowadzi miłość, do czego prowadzi zemsta.

Wojna trwa na wielu frontach, zdrada czai się za każdym rogiem.

Sytuacja jest bardzo napięta. Tamas utknął po drugiej stronie gór i wszyscy myślą, że poległ. W obozie pojawia się Taniel z Ka-Poel i od razu popadają w kłopoty. Obaj mogą zginąć. Tamas prowadzi niebezpieczną grę z Kezem. Jego syn szuka zdrajców oraz "poluje" na krew boga.

We stolicy Adamant stara się odnaleźć swoją rodzinę i zniszczyć Lorda Vetasa. Wplątany w bardzo ryzykowną grę inspektor ledwo ujdzie z życiem, ale po rozwiązaniu tej sprawy będzie mógł w końcu przejść na emeryturę?

Wojna jest krwawa i zbiera żniwo po każdej stronie. Ta część jest jeszcze lepsza niż 1 tom. Proch czuć już od pierwszej strony i to w o wiele większych ilościach niż w poprzedniej części. Sceny batalistyczne są napisane bardzo realistycznie. Czytając je sama nabijam karabin, nakładam bagnet, zabijam i ginę.

Bohaterowie są wielowymiarowi, prawdziwi, żywi, nawet postacie...