Krwawa kampania

Okładka książki Krwawa kampania Brian McClellan
Okładka książki Krwawa kampania
Brian McClellan Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Trylogia Magów Prochowych (tom 2) fantasy, science fiction
Trylogia Magów Prochowych (tom 2)
The Crimson Campaign
Fabryka Słów
2015-10-23
2015-10-23
2014-05-06
Dominika Repeczko
magia magowie czary

Drugi tom okazał się lepszy od pierwszego, na kartach powieści pojawiło się znacznie więcej akcji, nowi bohaterowie o własnych pragnieniach i grzechach na sumieniu, a także zupełnie nowe wątki.

Myślałam że Obietnica krwi była lekko pogmatwana fabularnie, ale Krwawa Kompania spokojnie ją przebiła pod tym względem 😅 Mimo to czyta się drugi tom zaskakująco szybko i z nieukrywaną przyjemnością, głównie za sprawą dosłownego wsiaknięcia w świat przedstawiony za sprawą poprzedniej części. Brian McClellan z właściwą sobie manierą literacką powoli odkrywa nam karty, a w trakcie lektury niejednokrotnie wsiądziemy na emocjonalną karuzele.

Aż boję się myśleć co przyniesie trzeci tom kiedy drugi pozostawił mnie w fazie takiego hype'u 😆

Trzyma poziom.

Trzyma poziom.

Wyraźnie widać, że autor się rozkręca. O ile w „obietnicy” mieliśmy trochę chaosu narracyjnego, to tutaj historia doskonale się spina i wszystkie jej wątki świetnie współgrają.

Kolejna wspaniała odsłona, akcja nabiera tempa i robi się coraz goręcej! Czyta sie jednym tchem zapominając o całym świecie.

Dla mnie rewelacja . Niesamowicie energetyczna książka . Nie mogłem się od niej oderwać. Niesamowicie dynamiczna akcja , wyraziści bohaterowie, bardzo dobra historia. Trwa wojna, w którą na różnych frontach walczą nasi bohaterowie .Taniec dwa palce walczy z Kresimirem , Tamas przedziera się z armią przez Kez ... Czy losy naszych bohaterów znów się połączą? Ta odpowiedź to kolejna część ... wkrótce się przekonam .

Daje 9. Moim zdaniem dużo dużo lepsza niż pierwsza cześć. Polecam😉

Daje 9. Moim zdaniem dużo dużo lepsza niż pierwsza cześć. Polecam😉

Dużo akcji, dużo intryg, tom II trylogii bardzo dobry.

Dużo akcji, dużo intryg, tom II trylogii bardzo dobry.

Super kontynuacja bogowie magia akcja humor i wspaniali bohaterowie

Super kontynuacja bogowie magia akcja humor i wspaniali bohaterowie

W drugiej czesci cyklu autor postanowil znaczaco utrudnic zycie glownym bohaterom. I kiedy wydaje sie, ze bedzie lepiej, a calosc zmierza do pozytywnego zakonczenia, szpile zostaja wbite i nic nie toczy sie jak powinno. Swietna kontynuacja, choc moim zdaniem, pomimo znacznych rozmiarow niespelna 700 stron, "Krwawa kampania" jest jedynie lacznikiem miedzy wystrzalowym poczatkiem, a fenomenalnym zakonczeniem. I chociaz owo zakonczenie wydaje sie przewidywalne, mam nadzieje, ze jednak takie nie bedzie.

Rewelacja. Jeśli masz wątpliwości po pierwszym tomie - bo nie polubiłeś bohaterów na tyle, by przejmować się ich losami, albo fabuła czasem wydała ci się tu i ówdzie połatana na tyrytytki, czy tez narracja cię po prostu nie porwała - no to niniejszym te wątpliwości chciałbym rozwiać.
Drugi tom jest moim zdaniem znacznie lepszy. Akcja pędzi bez trzymanki, bohaterowie się rozwijają w ciekawy sposób, stając się coraz bardziej mięsiści i bliscy czytelnikowi, a narracja jest spójna i angażująca tak, że nie mogłem się oderwać od lektury, zarywając pół nocy, co już dawno mi się nie zdarzyło. Owszem, czasem miałem uczucie, że coś mogło zagrać lepiej, ale na Kresimira! - Przy takim nasyceniu bogów, magów (operujących w co najmniej trzech różnych systemach magicznych),szpiegów, zdrajców, żołnierzy, zabójców - wydaje mi się, że autor i tak to udźwignął bez większych wtop i chyba w ogóle bez wywoływania bólu zębów - a było to niewątpliwie karkołomne zadanie.
Z minusów - nie wszystkie pomysły na strategiczno-taktyczne rozgrywki militarne mnie przekonują - nie jestem w żadnym razie ekspertem, ale ta kwestia budzi moje największe wątpliwości, co do sensowności przyjętych założeń. A że tom jest wypełniony akcjami wojskowymi... Myślę, ze gdyby tu wszystko zagrało dałbym i 9 gwiazdek.
Bardzo podoba mi się, jak autor "mimochodem" rozbudowuje naszą wiedzę o świecie, sposobie działania magii itp. Niejako przy okazji, bez wykładania wszystkiego na tacy na samym początku - ale stopniowo na wszystkie nurtujące pytania odpowiedzi się pojawiają.
Także po chwili na złapanie oddechu - od razu wziąłem się za tom trzeci.