His
angielski
chiqibabe

Nigdy nie chciałam tu być: związana w łóżku obok seryjnego mordercy. Kiedy go śledziłam, chciałam po prostu zagrać Nancy Drew. Odkryć sekret. Jego pocałunek był odurzający i myślałam, że nieszkodliwy. Myliłam się. Nancy Drew nigdy nie skończyłaby w piwnicy, przykuta do kaloryfera, dręczona do granic szaleństwa, błagająca o możliwość odejścia. Wkrótce przestałam prosić o odejście....

Odkryć sekret.

Jego pocałunek był odurzający i myślałam, że nieszkodliwy.

Myliłam się.

Nancy Drew nigdy nie skończyłaby w piwnicy, przykuta do kaloryfera, dręczona do granic szaleństwa, błagająca o możliwość odejścia. Wkrótce przestałam prosić o odejście. Wkrótce zaczęłam błagać, aby stać się JEGO.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/23298686-his?ac=1

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/23298686-his?ac=1

Anastazja | 2019-04-01
Przeczytana: 2019 rok

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zaintrygował mnie bardzo jej opis.

Historia wciąga i bardzo szybko się czyta, ogólnie wywarła na mnie dobre wrażenie. Niestety brakowało mi w niej większego rozwinięcia bohaterów i ich emocji związanych z zaistniałą sytuacją. Po przeczytaniu innych książek o tematyce „dark romance”, ta pozycja nie zaskoczyła mnie ani nie porwała.

Uważam, że powieść ta ma potencjał i przeczytałam ją z zainteresowaniem, lecz istnieją pozycje, które wywołały we mnie większe emocje.

Pandora | 2019-03-05
Przeczytana: marzec 2019

Niebanalna. Interesująca fabuła, intrygujący bohaterowie. Obrzydliwa i na swój sposób wciągająca. Nie moja bajka, ale czyta się szybko i do końca. Uczucia mam mocno zmieszane.

Magnify_woman | 2019-02-15
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2019

Byłam przekonana że sięgam po dobra książkę ale z przykrością muszę stwierdzić że nie dla mnie. Do głowy przychodzą mi raczej same minusy.
Rozumiem że zamysł autorki był taki, aby główna bohaterka zobaczyła coś czego nie powinna... ale błagam nie w taki sposób. Jaka zdrowa na umyśle dziewczyna zaczyna śledzić nieznajomego faceta i jedzie z nim Bóg wie gdzie, przełazi przez jakieś ogrodzenia i prawie włamuje do domu?! Co ona oczekiwała że niby tam znajdzie? Czy może zamierzała go podglądać jak robi obiad - delikatnie mówiąc dziwne.
Cała relacja między bohaterami jakoś płytko opisana. Oczekiwałam większego zaangażowania a ich relacja skupiała się raczej na pożądaniu niż na uczuciach. Niby coś tam było opisane ale nie trafiło to do mnie. Te szczątki uczuć i reakcje na sytuacje wydawały się nierealne, niedopasowane.
No nie wiem...coś mi tutaj nie gra.
Rozumiem że mogła mieć syndrom sztokholmskim. Ale to również jakoś średnio realnie wypada.
Wpleciona przeszłość bohaterów miała nadać...

Kasia | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Uff, jakoś dobrnęłam do końca, ale było ciężko... (Dalej mogą pojawić się spoilery).

Spodziewałam się czegoś lepszego, a dostałam romans, z jakby na siłę upchniętym wątkiem dramatycznym i facetem, który morduje innych złych facetów... I wydaje mu się to całkiem słuszne i normalne. No i ta główna bohaterka, która do niego trafiła, a on ją po prostu uwięził i postanowił w sobie rozkochać. Dla mnie to zwykły psychol i morderca, a tu znowu został zastosowany ten "trik", za którym zbytnio nie przepadam, że ze zwyrodnialca zrobimy dobrego człowieka, a jeszcze pokażemy, że on naprawdę miał powody, żeby zabijać innych... A że w głębi serca wspaniały z niego facet, wystarczyło tylko spotkać na swojej drodze odpowiednią kobietę, która odpędzi od niego tą "ciemność". Otóż nie, totalnie to do mnie nie przemawia. I nie znoszę jak jakieś złe zachowanie bohatera jest opisywane jako "zła moc" czy "ciemna strona" która go opanowuje i nie może nad nią zapanować...

Poza tym strasznie dużo było tu...

Adriana | 2018-10-05

Ta książka przypadła mi do gustu, jest na prawdę dobra! Z pozoru nudna dziewczyna, po ciężkich przejściach w domu rodzinnym i próbie samobójczej, trafia w ręce psychopaty i.... oczywiście, zakochuje się w nim. A on w niej. Bardzo dobrze zarysowana postać głównego bohatera. Jego zachowanie, sposób bycia i mówienia, niska empatia, "cień"... jest w nim coś intrygującego. Polecam, książka do "połknięcia" w jeden wieczór.

Roza_V_Barlow | 2018-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Wiem, że nie powinnam tego robić, ale muszę... Muszę porównać tę książkę do "The Dark Duet."
Po pierwsze. Zacznijmy od tego, że tamte książki podobały mi się bardziej. Dlaczego? Więcej się działo. Tutaj akcja toczy się głównie w jednym miejscu i... właściwie niewiele tej akcji. Są ciekawe sceny, np. ta z żyletką. Jednak w tamtej serii dzieje się dużo więcej.
Główni bohaterowie. Caleb - morderca, ale trochę z przymusu. Nie czerpie z tego radości. Gav - morderca, ale bardzo psychopatyczny. Choć też zabija ludzi winnych, a nie niewinnych, to jednak sprawia mu to szaloną przyjemność. Z kolei Gav bardzo łagodnie traktuje Kat. Naprawdę jakby się od razu w niej zakochał. Te kilka brutalniejszych momentów jest tak naprawdę jakby za jej zgodą. Poza tym ona znalazła się w jego życiu przypadkiem. A Caleb? Cóż, on akurat pod tym względem był o wiele gorszy... Porywał niewinne kobiety i robił z nich niewolnice seksualne, poniżał je... Poniżał Livvie. Jednak też potrafił być dla niej dobry. I...

gosia | 2018-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2018

Syndrom Sztokholmski*Dark romance
Kat to zwykła,prosta dziewczyna- pracuje w bibliotece,jej życie jest ,,nudne,, do chwili kiedy zakłada się z przyjaciółką o to że pocałuje pierwszego napotkanego mężczyznę...no i tak właśnie robi..
Nie zdaje sobie tylko sprawy z tego że ten nieznajomy mężczyzna Gav(bo tak ma na imię) to bardzo niebezpieczny człowiek,a idąc za nim do jego domu podpisuje wyrok na swoje życie..
Kim tak naprawdę jest Gavin i dlaczego jest taki niebezpieczny? Jak wiele będzie w stanie znieść Kat i jak bardzo zmienią się jej uczucia względem Gavina..i czy psychopatyczny morderca może mieć jakieś uczucia? Jak na mój gust trochę za szybko to się rozwinęło na początku..ale później- była bardzo wciągająca- książka bardzo dobra-dlatego dostaje siedem gwiazdek. Polecam.

Olix | 2017-10-02
Przeczytana: 01 października 2017

Od jakiegoś czasu mam małą niechęć do czytania, bardzo mnie to smuci, ale nie mogę nic na nią poradzić. Jednak mimo wszystko postanowiłam zabrać się za jakąś opowieść i mój wybór padł na "His" Aubrey Dark.

Autorka o mrocznym nazwisku stworzyła równie mroczną historię, która plasuje się w kategorii erotyki. Książki z kategorii Dark erotic albo się lubi albo nie. Te pozycje są brutalne, niekiedy obrzydliwe, pełne przemocy - to nie są książki dla każdego.
A jakie było "His"?
Powiem tak, nie jest to tak mroczny erotyk jakiego się spodziewałam, ale całościowo historia mi się podobała. Spodobał mi się pomysł na fabułę, która w największym skrócie opowiada losy porwanej przez seryjnego mordercę dziewczyny. I jeśli jak już wspomniałam fabuła przypadła mi do gustu, to nie mogę tego powiedzieć o bohaterach, a w szczególności o żeńskiej postaci - Kat. Ta dziewczyna niekiedy niezmiernie działała mi na nerwy swoim zachowaniem. Od pierwszego momentu nie zapałałam do niej sympatią i tak było...

agata | 2017-09-14

No cóż, trzeba przyznać że książka jest nietypowa i inna, ale... W tym chyba cały jej urok. Jeśli szukasz dreszczyku emocji, dziwnej miłości to przeczytaj. Warto:)
Polecam:)

Paula | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Książka poprawna, ale nic w sumie ciekawego. Na jeden dzień, szybko o niej zapomnę.

Ktoś porównał ją do "Dotyku ciemności' C.J. Roberts - nie umywa sie do tej książki :)