Mine

Cykl: A Dark Erotic Romance Novel (tom 2)
Wydawnictwo: Wydanie własne
Mine
angielski
adulka1996

Ludzie noszą maski. Wycinam je. Wie o tym, ale jest już moja. Wszystkie są. Płaczące. Krzyczące. Błagające o życie. Prawda jest taka, że wszyscy noszą maski. Nawet ja. Jestem jedynym, który nie boi się spojrzeć na to, co znajduje się w głębi. *** Mam związane ręce. Nawet gdybym mogła się uwolnić, jestem zamknięta w bibliotece chirurga plastycznego. On jest w pokoju obok. Zabija...

Ludzie noszą maski. Wycinam je.

Wie o tym, ale jest już moja.
Wszystkie są.
Płaczące. Krzyczące. Błagające o życie.
Prawda jest taka, że wszyscy noszą maski. Nawet ja.

Jestem jedynym, który nie boi się spojrzeć na to, co znajduje się w głębi.

***
On jest w pokoju obok.
Zabija kogoś.

Ale gdybym powiedziała, że chcę, aby mnie wypuścił, skłamałabym.

Anastazja | 2019-04-24
Przeczytana: 2019 rok

Mam niestety problem z tą częścią. Z jednej strony historia jest ciekawa i z potencjałem, ale z drugiej strony występuje tutaj ta sama sytuacja, co w części pierwszej – nierealność.

Nie przekonuje mnie tak szybki rozwój uczucia między ofiarą i oprawcą i czytając opis spodziewałam się, że poznawanie się bohaterów i cały proces ich znajomości będzie przebiegał stopniowo.

Książka pozostawiła we mnie niedosyt i rozczarowanie.

Pandora | 2019-03-05
Przeczytana: marzec 2019

Styl utrzymany z poprzedniej części. Fabuła jakby mniej dopracowana, akcja bardziej brutalna, bohaterowie nieco rozmyci. Nie przepadam za taką literaturą, ale w tej serii jest coś intrygującego, coś co sprawia, że pomimo obrzydzenia, braku zrozumienia i totalnego potępienia motywacji bohaterów, czyta się do ostatniej strony.

Adriana | 2018-10-09

Pierwszy tom "HIS" wciągnął mnie niemal od pierwszej strony. Z "MINE" było podobnie. Główny bohater Rien (wspomniany na końcu pierwszego tomu) torturuje człowieka i gawędzi przy tym beztrosko ze swoim przyjacielem Gavem (tak tak, to główny bohater pierwszego tomu). Miło go było spotkać, uwielbiam tego psychopatę! Cała książka utrzymana w formie pierwszego tomu, różnice są niewielkie, mimo wszystko podobało mi się. Główna bohaterka jest tu bardzo interesująca, zaintrygowało mnie jej ironiczne podejście do całej sytuacji, a sytuacja w którą się wplątała nie jest kolorowa. Uwięziona w bibliotece anestezjologa i mordercy zachowała zimną krew i jak łatwo się domyśleć zakochała się w swoim porywaczu. Ze wzajemnością, ale tego chyba nie musiałam pisać. Polecam!

Roza_V_Barlow | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Trochę się bałam, że ta książka nie spodoba mi się tak jak pierwsza część, a tutaj miła niespodzianka. Jestem jeszcze bardziej zadowolona niż poprzednio!
Bohaterowie są bardziej przyciągający niż w pierwszej części. Poczułam, że zbliżam się do Sary i Riena. Próbowałam ich zrozumieć.
Książka jest naprawdę ciekawsza i więcej się dzieje. Wszystko jest bardziej złożone. Jest też o wiele brutalniej! Rien morduje ludzi, których przysyłają mu federalni. I robi to w taki sposób... Cóż, gdy jadłam obiad, akurat czytałam opis o wycinaniu fragmentu mózgu... Okropne. Ale to dobrze, że autorka poszła tak odważnie w tę stronę!
Zastanawiałam się jak Sara znajdzie się u Riena i cóż, kolejny plus. To było nietypowe i niespodziewane.
Im bliżej końca, tym wiadomo, więcej emocji i strona za stroną mija w zastraszającym tempie!
Sara na koniec zupełnie mnie zaskoczyła. To, co była w stanie zrobić z miłości do Riena...
Naprawdę ciekawa książka. Okrutna, ale ciekawa. Jednak myślę, że na razie...

Mine przeczytałam szybko, bo jest to pozycja szybka, na jeden wieczór. Wcześniej czytałam His i to właśnie ta pierwsza część zdecydowanie bardziej mi się podobała. Obie cechuje lekka naiwność, przewidywalna fabuła i brak rozwinięcia w postaci emocji, psychiki bohaterów, wszystko dzieje się za szybko jak da mnie, więcej czasu powinno poświęcić się na pogłębianie relacji głównych bohaterów.
Kolejnym chybionym aspektem jest główna bohaterka, początkująca aktorka, która oki znajduję się w niewłaściwym miejscu i czasie, ale kurcze ani nie jest przerażona, ani buntownicza, kurcze więcej emocji, łez, buntu, strachu...w końcu kobieto jesteś w pułapce seryjnego mordercy!
Nie ważne jakie ma motywy, jest mordercą, kolekcjonerem...
Całość troszkę kupy się nie trzyma, koniec jak dla mnie mało realny, mimo to przeczytałam jako kontynuację :)
Ciekawym aspektem jest dla mnie powrót do postaci Gava z pierwszej części...jak widać mroczna strona nie umiera nigdy!

Ewelina | 2016-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Znow mam mieszane uczucia.
Pomysl na ksiazke calkiem dobry, niebanalny w kazdym badz razie ale po raz kolejny nie potrafie zrozumiec bohaterow.
Nie pojmuje jak po 2-3 dniach znajomosci Rien i Sara sa w stanie zapalac do siebie taka "miloscia".
Zauroczenie - tak oczywiscie ale nie Milosc.
Dlatego jest to dla mnie nieprawdziwe.
Ta czesc zdecydowanie lepsza od poprzedniej ale dalej nieprzekonujaca.

Przeczytana: 22 stycznia 2016

Jak dla mnie mocniejsza od pierwszej części i szybsza, że tak to ujmę. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie nasze życie jest puste, do momentu kiedy zabawi się nami los i nie wejdziemy prawymi drzwiami lub nie zgodzimy się odgrywać pewnej roli... Od pierwszego spojrzenia ciągnie ich do siebie, od pierwszej wymiany zdań można zauważyć, że jedno rozumie doskonale drugie a jaki seks będzie? Ciekawa, inna, polecam gdyż takich pozycji znam osobiście mało.

Ewitka | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Książka napisana w podobnym tonie co His, tym razem nasz morderca nie traktuje swoich ofiar piłą, ale jak na chirurga plastycznego przystało, zdejmuje im twarze. Młoda aktorka Sara pakuje się w niezłe tarapaty, kiedy przyjmuję rolę udawania żony tajemniczego gościa, na którego został wydany wyrok śmierci. Wykonawcą tego wyroku ma być Rien - na co dzień chirurg plastyczny zabijający na zlecenia amerykańskiego rządu. Jest on równocześnie przyjacielem Gavriela, którego poznaliśmy w poprzedniej części. I tak to Sara, chociaż unika śmierci, to jednak ląduje w bibliotece Riena i mamy małą powtórkę z rozrywki. Mało wiarygodna, ale szybko i całkiem dobrze się czyta.

adulka1996 | 2016-01-04

Książka utrzymana w stylu podobnym do poprzedniego tomu, ale jednak trochę inna. Zdecydowanie więcej akcji, więcej 'obrzydliwych' scen.

Kreacja bohaterów jest dość skomplikowana. Trzeba zagłębić się w ich charaktery, aby dostrzec ukryte motywy i sposób myślenia.

Rien jest zabójcą, podszywającym się za chirurga plastycznego, opłacanym przez amerykański rząd. Jest podstępny i manipulujący, czasami trudno stwierdzić, kiedy kłamie, a kiedy mówi prawdę. To pozbawiony skrupułów morderca. I artysta! Tworzy rzeźbę z ludzkich tkanek mózgowych.
Jest totalnym psychopatą.

Natomiast Sara, początkująca aktorka, jest, można powiedzieć, całkiem zagubiona. Z czasem zaczyna plątać się w swoich myślach i uczuciach. Z jednej strony pragnie uciec od Riena, z drugiej jednak się waha. Odgrywana przez nią rola i jej 'prawdziwe ja' zaczynają mieszać się ze sobą.

Oczywiście, jakby nie było to romans, z upływem czasu jedno zaczyna dopuszczać do siebie drugie. Sara odkrywa, że wszystko - przyjaciele,...

Katarzyna | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Dobra książka, dobry dark, ale pierwsza część była dla mnie lepsza. Nie wiem, jakoś bardziej były opisane budzące się uczucia bohaterów.
Sara znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. To, co miało być szybkim zarobkiem okazało się drogą śmierci. Ale unika jej, staje się JEGO zabawką.."Ona jest moja", ta neandertalczyk!! Szybko się czytało, pochłonęłam od razu, nie mogłam się oderwać:)