Dziewczyna z pociągu

Okładka książki Dziewczyna z pociągu Paula Hawkins Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Dziewczyna z pociągu
Paula Hawkins Wydawnictwo: Świat Książki Ekranizacje: Dziewczyna z pociągu (2016) kryminał, sensacja, thriller
The Girl on the Train
Świat Książki
2015-10-21
2015-10-21
Jan Kraśko
Ekranizacje:
Dziewczyna z pociągu (2016)
alkoholizm tajemnice pociąg Jan Kraśko suspens literatura brytyjska literatura angielska
Inne

Na właściwych torach

Książka zawiera kilka wątków skłonnych do przemyśleń. Jest urokliwa na swój sposób i ciekawa. Zapadnie mi w pamięć

Nie rozumie zachwytów nad tą książką. Nie przypadła mi do gustu

Nie rozumie zachwytów nad tą książką. Nie przypadła mi do gustu

Bardzo dawno czytałem ale pamiętam że nie zachwyciła, więcej promocji niż emocji :) Must read dla fanów niespełnionej obietnicy :D

Szału nie ma, d**y nie urywa. Nudna. Bardzo cię dłużyła

Szału nie ma, d**y nie urywa. Nudna. Bardzo cię dłużyła

Początek nie zachęca do dalszej lektury, ale jak już się przebranie to nawet ciekawie toczy się akcja powieści. Z chęcią obejrzę film dla porównania.

Mam wrażenie, że czytelnicy tej powieści podzielili się na dwa obozy - jedni piszą, że książka jest beznadziejna, drudzy, że super. Mnie się podobała.

Po raz kolejny, coś popularnego, okazało się nie być dla mnie. Nawet nie byłam w stanie dotrwać do końca, bo się nudziłam.

czuje duży niepokój po przeczytaniu tej książki

czuje duży niepokój po przeczytaniu tej książki

Hawkins mistrzowsko buduje atmosferę tajemnicy i niepewności, stopniowo odsłaniając przed czytelnikiem kolejne elementy skomplikowanej intrygi. Z każdą stroną pojawiają się nowe podejrzenia, a bohaterowie kryją przed światem swoje własne mroczne sekrety.
Styl pisarski autorki jest płynny, a narracja prowadzi czytelnika przez labirynt emocji i zawiłości fabularnych. Opisy miejsc, postaci i sytuacji są tak wyraziste, że czytelnik ma wrażenie, jakby był tam, gdzie dzieje się akcja.

Po prostu fajna. Po nudnawym (dość dlugim) początku się rozkręciło. Rzekłabym, że przyzwoity thiller psychologiczny. Ale stanowczo wolę bardziej sensacyjne klimaty :)

• 2016
  • Kryminał