Zapisane w wodzie

Data 1. wydania:
2017-05-02
Jan Kraśko
Świat Książki
literatura angielska obsesja relacje rodzinne rodzeństwo samotność strach śmierć thriller trauma ucieczka od życia wspomnienia
Into the water
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko
Inne

Książka na początku wymaga od nas wiele cierpliwości i bardzo uważnego czytania. Potrzeba pełnego skupienia czytelnika, aby ten zdołał pojąć wszystkie wątki i postacie. Przekonałam się o tym na własnej skórze przy moim pierwszym podejściu do tej pozycji, które zakończyło się odłożeniem jej na półkę. Pewnego razu, z braku innych propozycji lektury i wyzwania rzuconego samej...

Wiedziałam od początku, że nie będzie łatwa. Autorka lubi bardzo komplikować wątki.
Niestety wynudziłam się, czytałam bo czytałam. Nie sprawiła, że nie mogłam się oderwać.
Jak dla mnie strasznie chaotyczna, czasami gubiłam się w postaciach.

Niestety jest to moje drugie i jednocześnie ostatnie zetknięcie z książkami tej pani.
Nie rozumiem fenomenu obu tych książek.
,,Zapisane w wodzie" ma bardzo dużo wad i przy tym może dwie zalety.
Czytelnik zaczyna od nudnych 250 pierwszych stron, idzie przez mnóstwo chaosu, niepotrzebne wątki i zbyt dużą liczbę bohaterów, a kończy na szybkim oraz niedokładnym...

„Zapisane w wodzie” to kolejna książka napisana przez Paulę Hawkins, autorkę bestsellerowej powieści „Dziewczyna z pociągu”.
Akcja powieści rozgrywa się w miasteczku Beckford, o którym krążą makabryczne legendy okrywające tragiczne wydarzenia sprzed lat. W miejscu określanym jako Topielisko wiele kobiet zdecydowało się na odebranie sobie życia. Tak też postanowiła zrobić...

Przeczytałem jednym tchem. Dla mnie super. Duża ilość bohaterów może komuś przeszkadzać ale dla mnie działała na plus. Trzyma w napięciu a chwilami staje się nawet mroczna.

Niezła, ale do Dziewczyny z pociągu nie umywa się.

Fajnie się czytało trzymała w napięciu i zaskakujące zakończenie polecam

Ta książka była dobra,ale lekko dziwna.Historia krążyła wokół rzeki i utonięć kobiet.Jedne został zamordowane,inne uznane za czarownice,a jeszcze inne skoczyły z własnej woli.Warto przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to moje drugie spotkanie z panią Paulą i mam nadzieję, że nie ostatnie. Z niecierpliwością czekam na kolejną książeczkę!
W skrócie : rewelacyjna historia napisana bardzo przystępnym językiem. Wciąga niesamowicie! Tytuł godny polecenia!

Niestety to jedna z gorszych książek, jakie dane było mi przeczytać.
Już od początku naiwność bohaterów kłuje solidnie w oczy.
Ma się wrażenie, że czytelnik czyta historyjkę papierowych ludzików, które wiszą nad kominkiem i nie wiedzą co z nimi będzie.
Thriller ma za zadanie trzymać czytelnika w swego rodzaju "napięciu". Otóż nie tym razem. Akcja się wlecze. Można by...

Dyskusje

8 625