Powolne spalanie

Data 1. wydania:

Wyróżniona opinia i

Powolne spalanie

przeczytanych książek 83 napisanych opinii 81

Trzecia książka autorki jakoś mnie nie porwała. Czytałam, bo czytałam. ale bez większej przyjemności.
📖
"Powolne spalanie" to w mojej ocenie najsłabsza powieść autorki. Fabuła choć ciekawa to jednak mnie nie wciągnęła. Jeśli mam być szczera, to powiedziałabym, że troszkę się przemęczyłam z tą książką. Pomysł był ciekawy, ale nie wykorzystany - główne bohaterki były dla mnie kompletnie nijakie a ich historie jakoś do mnie nie przemawiały. Miałam też wrażenie, że nie są do końca przemyślane i niezbyt sprawnie poprowadzone i zinterpretowane - po ukończeniu książki nie znalazłam satysfakcjonującego zakończenia żadnego z wielu wątków, które stworzyła autorka. No nie, po prostu się nie wciągnęłam 🤷‍♀️.

Podsumowując: zdecydowanie najsłabsza powieść autorki. Nie wciągnęłam się, bohaterowie mnie nie zachwycili, fabuła nie urzekła. Książka taka sobie.

📖

Lubię książki osadzone w miejscach, które znam, a akcja Powolnego spalania rozgrywa się przy londyńskim Regent Canal, wiec nie obcy mi jest klimat tych okolic. Bardzo polubiłam też jedną z bohaterek- Laurę, a sam pomysł na fabułę, motyw i wzajemne relacje wplątanych w tę historię osób też był interesujący. Jednakże prowadzenie niektórych wątków nie do końca mi pasował, no ale nie sposób wymagać od autorki, żeby pisała pode mnie. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się iż historia śmierci mieszkającego na barce Daniela rozwinie się tak wielowątkowo wplątując w nią tyle osób.
Podobał mi się też wątek przyjaźni między starszą kobietą a młodą dziewczyną. Zabrakło mi tu jednak takich prawdziwych emocji. Generalnie nie najgorzej.

Jestem bardzo rozczarowana tą książką. Akcja rozwija się bardzo długo ( jeśli można powiedzieć o jakiejkolwiek akcji), fabuła jest zawiła ale jakby na siłę. Książka jest potwornie nudna. Nie polecam.

To jest Hawkins z "Dziewczyny z pociągu", a nie z "Zapisane w wodzie". Dobry kryminał obyczajowy pełny zwrotów akcji. Czytałam jednym tchem.

To moje drugie spotkanie z tą autorką i skończyło się bardzo podobnie - wynudziłam się okrutnie.

Książka mnie nie porwała, niczym nie zaskoczyła... Czytało się szybko ale to była bardziej książka obyczajowa niż kryminał. Przeczytać można ale szału nie ma

Nie jest tak mroczna jak poprzednie książki autorki.
Można przeczytać ale zdecydowanie nie trzyma w napięciu :)

Nie jest tak mroczna jak poprzednie książki autorki.
Można przeczytać ale zdecydowanie nie trzyma w napięciu :)

Polecam:

👉 Bardzo dobrze naszkicowani bohaterowie
👉 Powieść pełna zwrotów akcji
👉 Odważny i pikantny kryminał
👉 Dramat rodzinno-obyczajowy

Co to była za książka, nie spodziewałem się tego. Nie jest to kryminał, bo wszystko w zasadzie wiadomo od początku, bardziej hologram.

Chyba nie polubimy się z książkami Hawkins... Miałam nadzieję, że powrót po latach dostarczy mi coś, przy czym chociaż częściowo będę się dobrze bawić, ale niestety ta opowieść okropnie mnie wymęczyła i wynudziła. Pomysł był fajny, nie powiem, ale realizacja mnie nie powaliła. Gdzieś w połowie się pogubiłam kto jest kim i było mi już obojętne, co się wydarzy.

Video

Video