Dziewczyna z pociągu

Data 1. wydania:
2015-01-13
Jan Kraśko
Świat Książki
alkoholizm debiut literacki dziewczyna groza literatura angielska niebezpieczeństwo oszustwo poszukiwanie prawdy prawda strach tajemnica thriller
The Girl on the Train
kryminał, sensacja, thriller
2016-09-14
Jan Kraśko
Inne

Opinie [4 036]

Początek historii trochę się dłuży, ale jak już się rozkręci, to całkiem przyjemnie wciąga. Tożsamości zabójcy domyśliłam się na długo przed rozwiązaniem zagadki, ale nie zepsuło mi to jakoś bardzo zabawy. Dosyć ciekawa główna bohaterka oraz motyw jej poprzedniego małżeństwa, nie przekonała mnie za to jakoś historia Megan, a druga żona Toma wydaje się naprawdę płytką...

Książka pokazuje sytuacje z perspektywy wielu osób, co pomaga nam dostrzec i ocenić postacie i wydarzenia. Podobała mi się nieprzewidywalność książki. Raczej gdy czytam jakąś książkę lub oglądam film mówię co się zaraz wydarzy, a tu to się nie sprawdzało w większości wypadków. Może mi miałam wielkiego ,,wow co tu się stało,, ,ale na pewno zdarzały się zaskakujące momenty.

Szału nie ma.

I dla kobiet i dla mężczyzn. :)

"Dziewczyna z pociągu" to dzieło Pauli Hawkins o losach Rachel Watson, która dojeżdżała codziennie rano pociągiem do pracy. Obserwuje co się dzieje w domostwach, które mija i dochodzi do tego, że ma wrażenie, że zna tych ludzi, którzy tam mieszkają. 📖Początek książki nie powalił mnie na łopatki. Do połowy książki akcja tak jakby stała w miejscu. Opisy bohaterów przeważały...

Bardzo trudny początek. Rozumiem zamiary, ale postawa głównej bohaterki jest niezwykle męcząca, co bardzo utrudniało przejście przez tę całkiem ciekawą historię. Chodź w pierwszej ćwiartce nic się nie działo, a ostatnia była oczywista.

Na półkach: , , , ,

Nie wiem ile zapłacili mistrzowi grozy, żeby móc umieścić jego nazwisko z tą krótką opinią na okładce, ale po przeczytaniu szczerze mnie bawi wizja króla literackiego strachu zaczytanego w tej książce.
Początek był nudny. Środek irytujący i ciągnący się w nieskończoność. Jedynie zakończenie odbiegało chociaż trochę od tego co założyłam po pierwszych kilkudziesięciu...

Biorąc pod uwagą jak bardzo była reklamowana i ile było pochlebnych opinii, to ja jednak się rozczarowałam.

Świetna książka!! kilka razy do niej już wróciłam

Zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło, ale uważam, że książka dość chaotyczna, męcząca.

Dyskusje

39 430