Dziewczyna z pociągu

Paula Hawkins Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
The Girl on the Train
Jan Kraśko
Świat Książki
alkoholizm tajemnice pociąg Jan Kraśko suspens literatura brytyjska literatura angielska
The Girl on the Train
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko
Inne

Oficjalne recenzje i

Na właściwych torach

[ 159 ] Link do recenzji

Opinie [4 191]

Paula Hawkins napisała naprawdę wciągający thriller. Nie ma tu co prawda niczego rewolucyjnego, ale też nic takiego nie było wcale potrzebne. Na plus działa sama intryga, która jest angażująca i nieoczywista. Kolejne elementy układanki są wykładane na stół w przemyślany sposób, tak, żeby nie za szybko można było się wszystkiego domyślić.

Podobać może się również sposób, w...

Czytałam, bo musiałam, bo ktoś mi dał i chciał poznać moją opinię. Męczyła mnie początkowo bardzo, ale przyznaje potem kiedy główna bohaterka zaczęła wychodzić z pijackiego dołka i rozwiązywać tajemnicę to już mnie wciągnęła

Filmu nie oglądałam, ale słyszałam, że średni, książka bardzo dobra. Wciągająca historia, którą szybko się czyta. Polecam 📖👍

Świetny thriller, ciężko oderwać się od czytania, historia wciągająca. Można pochłonąć w kilka wieczorów z czystą przyjemnością.

Do tej książki robiłam chyba 3 podejścia i finalnie zabrałam ją ze sobą w podróż... pociągiem. Przeczytana na dwa razy, raczej lekka lektura. Może okazać się idealna niedzielne popołudnie, ale nie zarwałabym dla niej nocy.

▪️ To co na pewno zapamiętam po lekturze, to uczucie jakie mi towarzyszyło podczas podróży po stronach. Miałam wrażenie, że sama jestem pijana! Nie...

Historia od pierwszych stron wciąga i chce się więcej.
Bardzo dobra książka. Warta polecenia.

Książkę przeczytałam już jakiś czas temu, ale przekazałam dalej, bo wzbudzała takie zainteresowanie, że każdy chciał ją przeczytać. Czy były ku temu podstawy? Pozycja ta długi czas widniała na liście bestsellerów. Muszę przyznać, że była interesująca (a przynajmniej druga jej cześć) i pochłonęłam ją dość szybko, ale nie zaliczyłabym jej do grona moich...

Taka prosta, wesoła historyjka ;)

O tej książce można powiedzieć, że jest "dobra", ale chyba niewiele więcej. Mimo perturbacji życiowych głównej bohaterki, wzbudza ona sympatię. Sama historia kryminalna nie jest specjalnie wymyślona, a pod koniec nagle komplikuje się tak, że kieruje na trop zupełnie niespodziewany i trochę wzięty z niczego.

Fajnie, szybko się czyta. Wciągająca fabuła. Jednakże mniej więcej w połowie już się domyśliłam kto jest mordercą, więc niestety zaskoczenia nie było. Trochę też , moim zdaniem, zbyt długo przeciągnięte zakończenie. Niemniej jednak polecam. Teraz przymierzam się do obejrzenia ekranizacji tej pozycji ;)

Dyskusje

41 814