Dziewczyna z pociągu

Świat Książki
2015-10-21
2015-10-21
Jan Kraśko
alkoholizm tajemnice pociąg Jan Kraśko suspens literatura brytyjska literatura angielska
Inne

Oficjalne recenzje i

Na właściwych torach

Link do recenzji

932 55 94

Co za mół! Intryga średnia, styl banalny a główne postaci, które mnie poprostu zniesmaczyły.

Bardzo dawno żadna książka mnie tak nie zmęczyła... Bardzo długo ją czytałam, być może przez monolog który dominuje w książce, a może przez fakt że akcja nie jest dynamiczna i ciekawa? Spodziewałam się czegoś lepszego, ale niestety zawiodłam się.

Może być. Fabuła ciekawa, główna bohaterka niesamowicie męcząca. Książka nieco się dłużyła.

Ależ się zmęczyłem.
Kryminał cieniutki. Po prostu rozczarowujący.

Książka jest za to wspaniale przygotowana pod kątem psychologii głównych postaci. Wszystko poprowadzone jest w głowach głównych bohaterek, co jest i ciekawe, i uzasadnione.

Problem - mój problem - w tym, że paskudnie i bardzo realnie pokazuje życie. Obleśne, trudne życie, z wyzwaniami nie do rozwiązania i pętlami wiążącymi się wzajemnie na życiorysach.

Zatem dla masochistów, ale wartościowa, mądra, chwilami ciekawa. Niestety, głównie męcząca i dołująca. Na miejscu autorki poszedłbym nie w kryminał, a pełen dramat. Wyszłoby jeszcze bardziej wiarygodnie, ale pewnie by się nie sprzedało. Kolejny dylemat.

Autorka wybrała tę drogę. A czytelnik? Dla jednego warto, dla drugiego nie. Ja przebrnąłem i sam nie wiem. Książka raczej dobra. Ale czy warto?

Ależ się zmęczyłem.
Kryminał cieniutki. Po prostu rozczarowujący.

Ciężko mi ją ocenić. Z jednej strony pokazuje i uczy, co alkochol robi z człowiekiem, a z drugiej zmuszałam się trochę do czytania bo była nudna, główna bohaterka jest POTWORNIE irytująca, miała totalną obsesję na punkcie Blenheim road, ciągle tam jeździła i podglądała swojego byłego i ich sąsiadów, nawet po tym kiedy obiecała zaprzestanie swojemu byłemu mężowi i groziła jej policja.

Dla mnie nic ciekawego,nie lubię lubię ksiązek ,monologów.

Dla mnie nic ciekawego,nie lubię lubię ksiązek ,monologów.

Na początku wydała mi się ciekawa. Niestety w trakcie czytania mi się dłużyła. Trochę męczące przeciąganie wątków. Dodatkowo główna bohaterka jest strasznie męcząca ciągle popełnią te same błędy i zachowuję się nie logiczne.

Bardzo wciągający dreszczowiec, ciekawie i autentycznie skonstruowane postaci. Bardzo dobre tłumaczenie.

Wspaniały thiller! Na początku zaciekawienie ale im dalej w las tym bardziej porywa! Można poznać życie ludzi z obserwacji poprzez pokonywanie codziennie tej samej drogi do pracy.. Tworzyć historie ich życia uznając że można stać się ich częścią poprzez obserwację..

Początek ksiażki nie porzypadł mi za bardzo do gustu, nie mogłam wkręcić się w fabułę. Jednak im dalej tym ciekawiej i ostatecznie kilku końcowych rozdziałów słuchałam z ogromny zainteresowaniem.

Video

Video