Szary Mag. Sahi

Wydawnictwo: Self Publishing
fantastyka, walka

Niebo szarzało z każdą minutą. Pole bitwy rozświetlała już tylko lekka, czerwona poświata słońca, które już zaszło za wzgórzami. Czarne chmury wydawały się ciężkie, jakby były odlane z ołowiu. Śpiący zaczęli się budzić, tak jak każdej nocy i brani na smycz przez zaklęcia Sahi, ustawiali się karnie w szeregu. Jeden za drugim, rząd za rzędem. Topory i tarcze albo długie dzidy dzierżyli w...

Topory i tarcze albo długie dzidy dzierżyli w swoich martwych dłoniach, czekając na rozkaz swoich panów.
Jakie łatwe będzie to zwycięstwo!

[...] Śpiew. Wysoki, przenikliwy śpiew wydobył się najpierw z kilku, potem setek, wreszcie tysięcy i setek tysięcy gardeł. Pieśń przywołująca demony rozlała się po łąkach Świętej Ziemi!
Wojska ruszyły. Z wolna, ociężale, szereg po szeregu ruszał w stronę najeżonej pikami ściany wojsk Zakonu. Z każdą chwilą ludzie i Śpiący poruszali się coraz szybciej. Ciemne moce wstępowały w wojowników żywych i martwych.
Po chwili nabrali energii sztormowej fali i jak gigantyczna ludzka fala popłynęli na wojowników Zakonu.

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/

Kasia | 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

"Szary Mag. Sahi", to druga część przygód Szarego Maga i Vivian. Ciekawie opowiedziany konflikt w tym bitwy i starcia sił nadprzyrodzonych, wielu bohaterów złych i dobrych, więzy rodzinne i przyjaźnie. To wszystko gwarantuje ciekawe chwile z lekturą.
Niezakończone wątki wskazują, że autor przewidział ciąg dalszy.....i bardzo dobrze, czekam z niecierpliwością.
Polecam.

Zuba | 2015-03-08
Przeczytana: 05 marca 2015

Jeszcze nie zdarzyło mi się być pierwszą osobą oceniającą książkę na LC. Nie mam jak odnieść się do innych opinii i czuję brzemię odpowiedzialności (no, trochę jednak przesadzam;)).
Do rzeczy. „Szary mag. Sahi” to powieść w zasadzie w nurcie fantasy ale z największym naciskiem na wątki obyczajowe. Opis z okładki sugeruje, że będzie nawalanka ale większość książki jest o trudnej miłości w jej wielu odcieniach i kombinacjach, o przeznaczeniu, wyborach, obowiązkach, religii i polityce.
Każdy rozdział opowiadany jest z perspektywy innej postaci, dzięki czemu zmienia się nasza perspektywa, a całość jest bardziej ciekawa. Mamy też bitwy, czary (bardzo zgrabnie podane, a ja nie przepadam za czarami, magią itp.), nieumarłych niczym zombie kroczących przed siebie, magów, bogów – czyli cały pakiet podstawowy fantasy. Książka powinna spodobać się czytelnikom tego gatunku, chyba że ktoś koniecznie musi mieć furczące topory ucinające głowy i/lub efemeryczne elfy oraz tym, którzy cenią sobie...

| 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Przede wszystkim-NIE podoba mi się okładka.

A teraz plusy :)

Jako całość naprawdę bardzo dobra-podobała mi się. Czekam na więcej.

A rozbierając na czynniki pierwsze...jak to zrobić, aby nie zaspojlerować... doskonale przedstawiony sposób jak działa magia... posłużę się cytatem: "Gdyby przywołał czarami jadowitego węża, a on by cię ukąsił, umarłabyś. Jednak nie od ukąszenia. Zabiłby cie twój własny strach. To tylko iluzja"

Kolejny wątek-nabijanie na pal! majstersztyk, sama nogi zaciskałam :)

Kilka wątków do wyjaśnienia, czekam na kontynuację, generalnie bardzo fajna, lekka powieść u mnie 7 gwiazdek.
Pozdrawiam autora ;)

Pisarz między wersami ukrył gorący i niestety nadal aktualny apel o zaprzestanie bratobójczych walk: „Nie wolno zabijać. Nie ma na świecie tak ważnego powodu, dla którego można by to zrobić. Żadnego”. Wojny rodzą tylko śmierć i cierpienie, nie mając nic wspólnego z miłością.

Cała opinia na stronie: http://pieninyinfo.pl/kultura/szary-mag-trylogia-jaroslawa-prusinskiego-recenzja-iwony-niezgody-4701

Viol | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook, 2017
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Tą część trylogii przeczytałam jako ostatnią. To była niezwykła przygoda. Gdybym miała wybrać ulubioną część serii, to byłaby nią właśnie książka "Szary Mag. Sahi." Jest w niej wszystko czego oczekuję od dobrej książki: dynamicznie rozwijająca się akcja, barwników bohaterowie, szeroka paleta emocji. Myślę, że będę wracać.

maciulek0 | 2017-03-07
Marta Zagrajek | 2015-08-06