Szary Mag, fantasy, czary
MontyP

Trzecia część trylogii Jarosława Prusińskiego, to intrygująca, pełna mistycyzmu opowieść o losach Keiko - córki Szarego Maga i Vivian. Bezimienni zostali wezwani i podążają za głosem, żeby wchłonąć słońca, żeby wchłonąć słowa. Świat stanął u progu apokalipsy. Nikt nie jest w stanie zapobiec zagładzie, nawet najstarsi Nieśmiertelni. Jedyna nadzieja w Wielkiej Księdze i magii, która jest w niej uśpiona. Czy Keiko zdoła ją odnaleźć i odczytać, zanim będzie za późno?
Także tym Czytelnikom, którzy nie poznali wydarzeń z poprzednich tomów Szarego Maga można z czystym sumieniem polecić tę książkę. To całkowicie odrębna opowieść, w dodatku chyba najlepsza z całej trylogii.

źródło opisu: Wydawnictwo E-bookowo, 2017

źródło okładki: www.e-bookowo.pl

Iwona | 2017-04-13
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Jakiś czas temu o "Trylogii" pisałam tak:

„Ta historia wybrała mnie, nie wymyśliłem jej, bo nie miałem nad nią władzy” – mówił Jarosław Prusiński, ale my jesteśmy zdolni kształtować historię naszego życia każdego dnia na nowo. Magia może w nim zagościć, bo światy realny i magiczny są gdzieś obok siebie. Jedynie od nas zależy, którą ścieżkę wybierzemy i jakich wyborów dokonamy po przebudzeniu. Każda z przeżywanych chwil może być tą najpiękniejszą, jeśli tylko odważymy się otworzyć okno i wpuścić do szarego życia więcej światła.

Ty też możesz zostać Szarym Magiem i na przekór wszystkiemu widzieć swój realny świat w magicznych oraz tęczowych barwach. Staraj się zawsze o tym pamiętać".

Pełna opinia na stronie: http://www.pieninyinfo.pl/kultura/szary-mag-trylogia-jaroslawa-prusinskiego-recenzja-iwony-niezgody-4701

Mimo iż poznałam całą opowieść, z ogromną przyjemnością sięgnęłam ponownie po "Wielką Księgę" wydaną w wersji elektronicznej. Przeczytałam ją dwukrotnie, ale jestem...

TINA | 2017-04-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

„Wielka Księga” to bardzo wciągająca książka - i mówiąc wciągająca mam na myśli, że przeczytałam ją w jeden wieczór... ale w moim odczuciu zbyt krótka i zagmatwana. Może to efekt tego, że dopiero zaczynam się zagłębiać w magiczny świat fantasy, ale jak dla mnie było za mało szczegółów. Epilog bardzo ogólnikowy, po jego przeczytaniu miałam w głowie chaos. Nie pomagał fakt, że niektórzy bohaterowie posiadali dwoje imion, w których początkowo się gubiłam i kilkakrotnie cofałam strony, żeby przeczytać jeszcze raz i zrozumieć kto jest kim i co robił. Brakowało mi jakiegoś jaśniejszego wprowadzenia w całą tą historię. Szczegółów, które od początku nakreśliły by mi po co, na co i dlaczego. Duży plusik za historię miłosną, która była bardzo piękna. Prosta ale prawdziwa, w taka miłość jestem w stanie uwierzyć. Postać Szarego Maga jak dla mnie niejasna… brakuje mi tu czegoś, czuję niedosyt...

Viol | 2017-04-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Ebook, 2017
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Czytałam inną książkę tego autorka, o bliższej mi tematyce, do "Wielkiej Księgi" podeszłam dość sceptycznie, bo miała być "inną". I była, ale to nie zmienia faktu, że jest niesamowita. Wciągająca jak diabli.

Książkę otrzymałam w prezencie i to był jeden z fajniejszych prezentów, które ostatnio dostałam. Usiadłam i przeczytałam. Kiedy się zacznie, nie można przerwać.

Ale jest jedna zasadniczą wada: za krótko! Chcę więcej!

MontyP | 2017-04-16
Akashiya Viv | 2017-05-29