Isztar

Wydawnictwo: E-bookowo
Isztar, bogini, fantastyka
Bezimienna

Powieść Isztar jest ciekawym połączeniem SF i książki historycznej. Są to dwie opowieści zbiegające się w jednym punkcie. Każda jest inna, każda pisana w innym stylu i innej narracji. Historia przedstawiona jest z punktu widzenia współczesnego mężczyzny i kobiety urodzonej kilka tysięcy lat p.n.e. To powieść momentami zabawna, momentami refleksyjna, pokazująca wiele ciekawostek ze starożytnego, wymarłego świata. Z pewnością nietuzinkowa i oryginalna. Długo można o niej pisać, ale można też krótko – to jest po prostu świetna książka.

źródło opisu: https://www.e-bookowo.pl/proza/isztar,do-przechowalni.html

źródło okładki: https://www.e-bookowo.pl/proza/isztar,do-przechowalni.html

Angelic | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Od przeczytania „Zapomnianych Bogów”, które znalazły się w wąskim gronie moich ulubionych książek, z ciekawością patrzę w stronę Pana Jarosława Prusińskiego, więc nie posiadałam się z radości, mogąc położyć łapki na jego nowej książce.

Czytałam wprawdzie ebooka, jednak wersja papierowa ma bardzo ciekawą cechę, a mianowicie dwie okładki. Można zacząć historię od strony ‘z czaszką’, bądź twarzą pięknej kobiety. W zależności od tego na co się zdecydujecie, uzyskacie inne odczucia, a elementy układanki wpasują się w odpowiednie miejsca, w zupełnie niespodziewany sposób.

Jeśli miałabym podsumować fabułę, obawiam się, że wyszłoby mi coś głupiego, bo ciężko złapać sedno tej książki i opisać je kilkoma zdaniami. Mamy czasy Sumeru, bogini miłości, królów i skomplikowanych zależności społecznych. Magia i niesamowitość splatają się, żeby zostać rzucone na pastwę zwyczajnej miłości. A to wszystko okraszone przeskokami w czasie i masą specjalistycznego sprzętu, rodem z filmów...

Anna | 2018-06-16
Przeczytana: 16 maja 2018

Mam zgryz z oceną tej książki i musiałam odczekać trochę, żeby nabrać do niej dystansu.

Po pierwsze za wielkie nieporozumienie uważam strategię promocyjną przyjętą dla książki – że niby autor kontrowersyjny, a książka skandalizująca i demoralizująca. Strategia na dłuższą metę nieskuteczna, bo fałszywa. Ani Autor nie jest kontrowersyjny, ani książka niemoralna.

Mam żal do Autora, że idzie w tę stronę. Wszystkie jego książki są świetnie napisane, ta również. Wszystkie bardzo dobrze się czyta. Napisane z dużą lekkością, bardzo ładną polszczyzną, z naturalnymi dialogami. Ciekawi bohaterowie, interesująca fabuła… wszystkie te cechy ma również Isztar. Dodatkowo pomysł z pisaniem historii „z dwóch stron” – bardzo udany (osobiście polecam zacząć od końca)
A jednak tę książkę, ze wszystkich książek Autora, lubię najmniej. Trąci fałszem. Tak jakby Autor stracił cierpliwość i postanowił pójść z komercyjnym nurtem. Co się sprzedaje? Seks. No to piszemy książkę o seksie.

Przeczytałam dzisiaj...

Iwona | 2018-07-04
Przeczytana: 07 czerwca 2018

"Isztar" to kawał świetnej pikantnej prozy, w najlepszym, przemagicznym wydaniu, która płynąc wielotorowo, pobudza komórki i poszerza horyzonty. Pieszczota zmysłów i rozkosz słowna, gwarantowane!

Hanka | 2018-05-30

Jest moc. Przede wszystkim jest coś nowego na rynku wydawniczym. Prusiński, jak na liberaturę przystało, bawi się konwencją i puszcza oko do czytelnika. Są dwie okładki i dwie perspektywy jednej historii. I to jakie perspektywy. Autor zabiera nas zarówno w przeszłość jak i w przyszłość a wszystko spotyka się w środku. Zaskakująco i porywająco. Przede wszystkim też, książka skłania do refleksji. To nie tylko rozrywka i zarwana noc. Prusiński, jak wymagający ojciec, każe nam się zastanowić i wyciągnąć wnioski. To pozycja wyjątkowa, nie tylko ze względu na swoją inność, choć jest to dużym atutem, ale także na opowiedzianą historię. Wciągająca, refleksyjna, ale i zabawna. Polecam.

Małgorzata Sambor-Cao | 2018-05-26
Przeczytana: 26 maja 2018

Jestem bardzo wymagające, jeśli chodzi o książki. Oczekuję od lektury czegoś więcej niż tylko rozrywki. Chciałabym by była przyczynkiem do refleksji, albo wzbudziła emocje, albo wciągnęła mnie do wspólnego odkrywania zagadki.
Czy Isztar Jarka Jarek Prusiński spełniła te oczekiwania?
Z całą pewnością!
Jedna z ciekawszych pozycji jakie dane mi było czytać. Może nie jest to arcydzieło ;), ale jest na pewno na tyle unikatową pozycją, że warto dla niej zarwać noce. Nie będę Wam za dużo opowiadać, bo warto czytać tą książkę i samemu odkrywać jej tajemnice. Mogę jednak powiedzieć, że książkę można czytać z dwóch stron - dlatego ma dwie okładki. Od tego, z której strony zaczniemy zależy jakie emocje przeżyjemy. Miłośnikom rozwiązywania zagadek polecam zacząć od tej strony bez czaszki :)
Jarek zabiera nas w podróż w czasie - do czasów Sumerów i ich bogini wojny i miłości - do czasów, gdzie seks nie był grzechem tylko aktem zespolenia z bogami, aktem pięknym, czymś co miało i powinno...

jagodowa18 | 2018-10-26
Przeczytana: 09 listopada 2018