7 (6 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny

Kolejny, doskonały zbiór opowiadań spod ręki Jarosława Prusińskiego. Różnorodne, barwne historie przedstawione w bardzo plastyczny, czasem żartobliwy sposób. Doskonała lektura na kilka popołudniowych posiedzeń przy kawie. Równie smakowita jak kawałek tortu, za to mniej tucząca. Niektóre opowiadania są mocniejsze niż w poprzednim zbiorze, mniej ocenzurowane, co pozytywnie wpłynęło na siłę...

Niektóre opowiadania są mocniejsze niż w poprzednim zbiorze, mniej ocenzurowane, co pozytywnie wpłynęło na siłę przekazu. Można rozpisywać się długo o historiach zawartych w Niedopowiedzianych. Każda jest inna, w inny sposób pobudzająca wyobraźnię i każda znakomicie opisana. Najbardziej wymagający Czytelnik znajdzie tu coś dla siebie. To jest po prostu dobre!

źródło opisu: opis okładkowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Iwona | 2017-10-20
Przeczytana: 31 lipca 2017

Niecierpliwie wyczekiwany, (ku mojej przeogromnej uciesze przeczytany na długo przed premierą), w końcu się pojawił: nietypowy, niebanalny, niegrzecznie nieocenzurowany zbiór opowiadań "Niedopowiedzianych" skłaniający do refleksji nad życiem na wielu jego płaszczyznach. Nie warto go nie przeczytać.

Angelic | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Mając ostatnio kilka potknięć przy wyborze zbioru opowiadań, postanowiłam sięgnąć po autora, po którym spodziewałam się trafienia w gust i ciekawych treści. Jako, że "Zapomniani Bogowie" należą do moich ulubionych książek, z miłym zaskoczeniem powitałam fakt, że postaci z tej książki, doczekały się krótkiego opowiadania, jak również sporego fragmentu wyjętego z fabuły, który dotyczył Amazonek.
Jeśli mam oceniać całość, to jest naprawdę bardzo dobrze. Chyba tylko jedno z opowiadań nie trafiło w mój gust, natomiast pozostałe czytałam z ciekawością. Język, pomysły i wykonanie spajają wydarzenia niesamowite z codziennością i nie ukrywam, że kiedy na koniec przeczytałam, że opowiadanie 'Isztar', które podobało mi się najbardziej, doczeka się osobnej książki, ucieszyłam się niezmiernie. Polecam serdecznie :)

książek: 2054
jamczyk | 2017-11-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 04 listopada 2017

Zbiór opowiadań i fragmentów powieści (wg. autora stanowiących zamkniętą całość) głównie w klimacie sf i fantasy, o bardzo zróżnicowanym poziomie. Parę pomysłów intrygujących, parę odniesień do klasyki gatunku, ogólnie - krótki przegląd możliwości twórczych autora i co wyraźnie jest podkreślone, że bez cenzury, lecz droga daleka przed p.Jarosławem, by dorównać choćby H.Millerowi. W ocenie skłaniam się do opisu okładkowego - to jest po prostu dobre (ale bez wykrzyknika), co nie oznacza, że nie sięgnę po jakąś dłuższą formę.

Anna | 2017-11-01
Przeczytana: 31 października 2017

Świetne opowiadania!
Napisane, co typowe dla tego Autora, soczystym językiem, bardzo przyjemnym do czytania.
Fabuła niejednokrotnie naprawdę zaskakująca, świadcząca o nieograniczonej i niestereotypowej wyobraźni. Zdecydownie chciałabym przeczytać większą formę s-f tego Autora.

Opowiadania są bardzo zróżnicowane tematycznie, chociaż wszystkie na tym samym wysokim poziomie, i, co podkreśla sam Autor, nieocenzurowane.
I to jest mój zarzut. Chyba lepiej byłoby je ocenzurować. Niektóre sceny seksu są tak bez związku z fabułą, że sprawiają wrażenie dodanych na siłę. Czyżby Autor chciał udowodnić, że nie boi się być kontrowersyjny?
Ale o tym najlepiej przekonać się samemu, bo zdecydowanie warto tę książkę przeczytać. Doskonały relaks na jesienne wieczory :)

atryda | 2018-03-09
MontyP | 2017-10-20