Wyprawy krzyżowe. Etiopia

Seria: Wyprawy krzyżowe
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Najbardziej zaskakująca książka z cyklu Wyprawy Krzyżowe. Niejednemu przywiedzie na myśl pytanie: co wspólnego ma biedny afrykański kraj z krzyżowcami? Okazuje się, że dużo. Etiopia przyjęła chrześcijaństwo już w IV stuleciu n.e. Była wyjątkiem na tle wyznających islam państw Czarnego Lądu. Siłą rzeczy prowadziło to do licznych nieporozumień i walk. Andrzej Michałek stara się możliwie najpełniej przybliżyć czytelnikowi ten stosunkowo słabo znany okres. Książka, podobnie jak inne z tej serii, zawiera liczne, świetne ilustracje.

kono123 | 2015-10-21
sojowy | 2015-01-03