Słowianie Zachodni. Początki państwowości

Wydawnictwo: Bellona
831110560X
historyczna

Trzecia część trylogii poświęcona Słowianom. Tym razem - Czechom, Słowakom i Polakom. Bogato ilustrowana publikacja opisuje pojawienie się Słowian, przemieszczanie się plemion, początki kształtowania się państw narodowych.

Triskel | 2016-06-27

"Słowianie Zachodni. Początki państwowości" jest publikacją naukową, która pokazuje czytelnikom wczesne dzieje Słowian Zachodnich. Informacje przedstawione w tej książce są niezwykle interesujące i przekazują czytelnikowi sporą dawkę nowej wiedzy. Michałek Andrzej w tej publikacji przedstawił początki państwowości Słowian Zachodnich. Książka jest ciekawa i przedstawia sporą dawkę wiedzy z czasów naszych przodków. Odnajdziemy w niej liczne informacje odnośnie stylu życia, bitew oraz religii tamtych ludzi. Wiele ciekawostek historycznych zostało okraszonych barwnymi ilustracjami, co dodatkowo przyciąga do lektury.

Tym razem w ręce czytelników zostaje oddany trzeci tom trylogii traktujący o Słowianach Zachodnich. Michałek Andrzej skupił się na omówieniu losów Słowaków, Czechów oraz Słowian połabskich, o których coraz częściej słychać w licznych publikacjach naukowych. Autor skupił się również w dużej mierze na historii państwa polskiego, z dokładnością i zaciętością. Dużą zaletą tej...

galahardema | 2016-07-08
Przeczytana: 12 sierpnia 2016