Słowianie Zachodni. Monarchie wczesnofeudalne

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Z początkiem drugiego tysiąclecia nowej ery w Europie Środkowej ukształtowały się dwie monarchie wczesnofeudalne: Polska i Czechy. Próby utworzenia państw narodowych przez Wieletów i Obodrytów spaliły się na panewce, a ziemie zamieszkane przez te plemiona znalazły się w granicach Rzeszy. Bogato ilustrowany album-informator znanego popularyzatora dziejów wojskowości średniowiecznej przybliża...

Bogato ilustrowany album-informator znanego popularyzatora dziejów wojskowości średniowiecznej przybliża Czytelnikowi barwne dzieje wczesnych państw słowiańskich.

WarHammster | 2016-07-20

Pozycja dla najmłodszych, jednak zawarte w książce informacje (w porównaniu do innych źródeł) nie są rzetelne, błędy w faktografii itd. Jednak, gdybym miał kupić dziecku coś z historii, wybrałbym książki śp. Michałka, a to głównie z powodu ilustracji i prostych opisów. Każdy z nas wychowywał się na podobnych ilustrowanych książkach, a później i tak korygowaliśmy informacje z innych źródeł. Podsumowując, jest to taki ilustrowany atlas historyczny dla najmłodszych.

Stonewall | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2010

Szkoda, że nie ma nowych wydań. Książka ciekawa i przyjemna w odbiorze.

Misza | 2016-08-25
nightowl | 2016-01-09