Brenda 7 wymiar

Wydawnictwo: Rozpisani.pl
minika1975

Kontynuacja sagi która zapoczątkowała Ametysta 7 wymiar. Po wielkim wybuchu powstaje nowy wymiar. Powoli zasiedlają go mieszkańcy Kotaliny. Nie zdają sobie sprawy, że pod ziemią istnieje państwo rządzone przez królową Mestę – okrutną, cyniczną i psychopatyczną wiedźmę. Obozy śmierci i rządy twardej ręki trzymają ten podziemny świat w ryzach. Pewnego dnia oba królestwa zderzą się ze sobą. Co z...

Kontynuacja sagi która zapoczątkowała Ametysta 7 wymiar.

źródło opisu: informacja prasowa

źródło okładki: www.rozpisani.pl

ZaczytanywKsiążkach | 2015-03-07

Tytuł: Brenda
Autor: Victoria Armstrong
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Data wydania: 16 grudnia 2014
Liczba stron: 245

Viktoria Armstrong – pseudonim polsko-amerykańskiej pisarki. Socjolog, swoją wiedzę wykorzystuje w biznesie. Jej inspiracją są ludzie. Zdeklarowana kociara. Matka dwóch nastolatek. Uważa, że marzenia trzeba realizować.

Utwór czyta się jednym tchem tak, jak poprzedni tom. Rozpoczęcie jest intrygujące, gdyż pojawiają się nowi bohaterowie, których wcześniej się nie poznało, więc normalne będą pytania typu: Kto to jest? W oczy kolą liczne powtórzenia i błędy, będące dużym minusem dla tak wspaniałego pomysłu. Zakończenie znów okazało się dla mnie klapą. Skończyło się, jak w większości książek: dobro zwycięża zło.

Nie jestem człowiekiem, wampiry nie płaczą.

Bardzo dużym plusem jest okładka, która wyróżnia się z wszystkich innych powieści. Bazuje na paru kolorach, które połączone ze sobą dają nieziemski efekt. Nie ukrywam faktu, że w bardzo dużym stopniu zachęciła mnie...

ampH | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Po przeczytaniu pierwszej części książki Viktorii Armstrong - "Ametysta 7 Wymiar" z niecierpliwością czekałem na kolejną część. Na pewno urzekł mnie sam świat - zarówno Kotalina jak i pozostałe wymiary, które występują w uniwersum. Dlatego też kiedy tylko miałem okazję zamówiłem drugą część - "Brendę". Co prawda otrzymałem ją dopiero w Wigilię, jednak błyskawicznie ją wchłonąłem. Czytając ją miałem jednak początkowo dość ambiwalentne uczucia, jednak w ostatecznym rozrachunku książka wyszła na plus.

Jakiś czas po wielkim wybuchu Vik rozpoczyna kolonizację nowego wymiaru, noszącego imię Ametysty. Pierwsi osadnicy pojawiają się na pięknych, niebieskich terenach tworząc małą społeczność. Czy są jednak sami i czy równowaga tutaj także zostanie zachwiana?

Po lekturze pierwszej części, w której znajdowało się trochę błędów drukarskich, zwróciłem na to uwagę w Brendzie. W tym przypadku Rozpisani.pl wykazali się odrobiną woli i szacunku dla czytelnika - nie popełnili błędów. A jeśli...

minika1975 | 2014-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Książka utrzymana w moim ulubionym klimacie Fantasy :). Kontynuacja pierwszej części gdzie tym razem Brenda i Max stają się główną osią wydarzeń. Tym razem autorka postanowiła przez okulary fantasy pokazać nasz świat. Jest tam wiele wątków bardzo aktualnych ale ubranych w świat magii. Mankamentem jest to, że jest zdecydowanie za krótka. Choć z drugiej strony czyta się ją bardzo szybko i po prostu wciąga. Tym razem moją ulubioną bohaterką jest Mesta. Przyznam się, że okrucieństwo jakim się cechuje było dla mnie szokujące bo jakoś może z powodu stereotypów zupełnie nie kojarzę kobiet z takimi zachowaniami. Wyobraźnia autorki jest naprawdę godna podziwu. Mimo, że to fantasy to sama lektura i sytuacje jakie tam się pojawiły dały mi do myślenia. Może to wykształcenie socjologiczne autorki ? Nie wiem ale zdecydowanie czekam na kolejny tom. I na odpowiedzi na pytania które pozostają po przeczytaniu tego tomu.

Asvalin | 2017-01-05
Przeczytana: 01 listopada 2016

Książka z dobrą historią, chociaż jej potencjał nie został do końca wykorzystany. Dużo wątków można by bardziej rozwinąć, rozpisać i przez to ma się to poczucie, że cała opowieść jest zbyt krótka. Kończąc ją, przychodziło mi na myśl: "Ale jak to?! To już koniec? Brakuje mi stron!?".

Całość jest dość prosta, nie wymagająca od czytelnika doszukiwania się pod tekstów, nie zmuszająca do refleksji itp.. Ot książka idealna na rozrywkę, prosta jak budowa cepa. I mimo to, jest w niej coś takiego, że jednak czeka się na kolejną część ;)

Oliwia Potocka | 2015-04-17

Zaraz po skończeniu Ametysty zabrałam się za czytanie drugiego tomu sagi 7 wymiar. Skoro miałam taką wygodę to czemu nie? Sama publikacja recenzji Brendy nieco odwlekła się w czasie, ale jestem tu i teraz żeby podzielić się z Wami moją opinią na temat tej książki.

Po wielkim wybuchu powstaje nowy wymiar. Powoli zasiedlają go mieszkańcy Kotaliny. Nie zdają sobie sprawy, że pod ziemią istnieje państwo rządzone przez królową Mestę – okrutną, cyniczną i psychopatyczną wiedźmę. Obozy śmierci i rządy twardej ręki trzymają ten podziemny świat w ryzach. Pewnego dnia oba królestwa zderzą się ze sobą. Co z tego wyniknie? Między innymi to, że bez względu na płeć władza absolutna wyciąga na światło dzienne nasze najgorsze cechy. (Źródło: lubimyczytac.pl)

Ach... Jak dobrze było wrócić do Kotaliny! W tym tomie, jak się można domyśleć po tytule śledzimy nieco dokładniej losy pobocznej bohaterki z pierwszej części,...

Kubunio | 2015-10-30
Przeczytana: 28 października 2015