Karaluchy

Okładka książki Karaluchy Jo Nesbø
Okładka książki Karaluchy
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Harry Hole (tom 2)
2011-06-14
2009-06-01
Iwona Zimnicka
Harry Hole

Polecam, szczególnie jako audiobook, super realizacja, jedna z lepszych na rynku.

Mimo , że 1 tom o Harrym jakoś nie wzbudził u mnie pozytywnych reakcji i szczerze mówiąc po prostu nudził to jednak zdecydowałem się sięgnąć po 2 tom i powiem szczerze , że pozytywnie się zaskoczyłem. Spodziewałem się podobnego poziomu jak przy 1 tomie , ale było o wiele lepiej. Na plus świetny Harry(W 1 tomie trochę irytował) Polubiłem również policjantów , którzy mu pomagali w śledztwie , a zwłaszcza komisarz policji. Jej relacja z Harrym była świetna. Co do sprawy to zabójstwo Ambasadora naprawdę intrygowało i wraz z Harrym chciałem odkryć prawdę i powiem , że finał mnie zaskoczył. No i było mi szkoda pewnej postaci. Szkoda , że Harry nie zdążył uratować tej osoby. I pewnie teraz będzie się o to winił. I po tym tomie już wiem , że kolejne też przeczytam

Dla mnie początek spotkania z Harym Hole. Zobaczymy co będzie dalej bo Karaluchy nie do końca do mnie trafiły. Słuchałem świetnie zrealizowanego słuchowiska Audioteki i to pomogło mi przebrnąć do końca.
Historia zagmatwana ale układająca się w całość.
Nazwiska norweskie są trudne i ciężko je zapamiętać, szczególnie jak jest ich sporo.
Ciut mało Tajlandii.
Jakiś policjant z kraju A może jechać do kraju B i robić tam samodzielnie rozpierdziel bo tak to wygląda w tej książce?

Historia zagmatwana ale układająca się w całość.
Ciut mało Tajlandii.
Jakiś...

Słuchałam w wersji słuchowiska i jak dla mnie była rewelacyjna. Zastanawia mnie tylko jedno czy Harry Hole i jego problemy z alkoholem w kolejnych częściach nie będą mi się nudzić. Tutaj mamy wartką akcję, ale niezbyt budowana trudność w odkryciu kto jest mordercą. Wydaje mi się, że historia daje radę.

Słuchowisko robi tu niesamowitą robotę. Książka również znacznie lepsza od pierwszej części. Chociaż sprawca jest wiadomy już w połowie

Jak dla mnie najsłabsza książka z serii o Harrym Hole

Jak dla mnie najsłabsza książka z serii o Harrym Hole

Nie skończyłem, podobno pierwsze dwa tomy najgorsze, dlatego odpuszczam i dam jeszcze szansę 3 tomowi, ale to na prawdę będzie ostatnia szansa.

Świetny kryminał, podobał mi się bardziej niż pierwszy tom. Śledztwo toczy się powoli, ale bohaterowie są fajni, a zakończenie emocjonujące. Plusem jest też mroczny, duszny klimat Bangkoku.

Przyznam, że czasem się gubiłem, bo fabuła odbiegała od głownego wątku. Pierwsza część wydaje się nieco lepsza

Polecam serdecznie Audiobook - Superprodukcje Audioteki - Kalaruchy Jo Nesbo. Jest bardzo wciągający i ciekawy w słuchaniu, można się fantastycznie wsłuchać w odgłosy Bankoku a osoby mówiące są świetnie dobrane. Akcja jest szybka i bardzo ciekawa, więc polecam sięgnąć po książkę!

Pokaż mimo tovideo - opinia

• Kryminał