Nocny dom

Wyróżniona opinia i

Nocny dom

przeczytanych książek 912 napisanych opinii 911

1966

Zaczęło się świetnie - motyw żarłocznego telefonu to wyobraźnia godna najgorszych horrorów klasy B, uwielbiam - ale im dalej, tym bardziej zaciekawienie spadało.

Czytając miałam wrażenie, że czytam jedną ze słabszych książek Stephena Kinga.

Czytając miałam wrażenie, że czytam jedną ze słabszych książek Stephena Kinga.

Taka trochę dla młodzieży a trochę nie. Nie wiadomo jak ją scharakteryzować. Zdecydowanie jednak wolę Nesbo w wydaniu Harrego.

Książkę czytało mi się naprawdę sprawnie, a co za tym idzie bardzo szybko ją skończyłem. Część pierwsza to prosta i składna powieść grozy dla młodzieży, powiedziałbym, że dosyć typowa, ale jednocześnie intrygująca i przynajmniej dla mnie przyjemna w czytaniu. Następnie w części drugiej autor zaskakuje nas ogromnym plot twistem i zupełnie zmienia całe spojrzenie czytelnika na historie w wyniku czego robi się ona coraz bardziej niezrozumiała. W końcu część trzecia, w której wszystko okazuje się mieć niby proste, ale zupełnie niespodziewane wyjaśnienie. Szczerze nie wiedząc, że to książka Jo Nesbø, nie powiedziałbym, że on to napisał, bo to takie trochę nie w stylu książek, której jak do tej pory od niego czytałem, ale w sumie mi się podobało. Uważam, że autor naprawdę dobrze sobie poradził z tą historią i jest to zwyczajnie przyjemna lektura, którą polecam, szczególnie osobom lubiącym nietypowe powieści grozy :]

Gdybym nie znał autora, w życiu bym się nie domyślił, że "Nocny dom" wyszedł spod pióra (klawiatury) Jo Nesbo. Najpierw mamy powieść grozy dla młodzieży, która okazuje się następnie powieścią grozy dla dorosłych, by finalnie okazać się tak naprawdę powieścią obyczajową traktującą o chorobach psychicznych i PTSD. Czytało mi się tę książkę średnio, ale też zupełnie nie są to gatunkowo "moje klimaty" i sięgnąłem po nią tylko przez wzgląd na nazwisko autora. Stąd ocena w środku skali.

Ta książka była tak pokręcona, że aż wspaniała! Dostajemy opowieść grozy, która nagle dostaje potężny plot twist. Granice pomiędzy prawdą a czeluścią podświadomości zacierają się, tworząc jedną harmonijną całość. Przeczytałam to jednym tchem, i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to godna polecenia książka!

Bardzo pozytywne zaskoczenie~
Na początku wydaje się, że to będzie niczym niewyróżniająca się, kolejna zwyczajna powieść grozy... Niedorzeczne wydarzenia, które jedno po drugim sprawiają wrażenie wątpliwej jakości pulpu....Potem jednak autor wywraca sprawę do góry nogami, abyśmy już sami nie wiedzieli co się faktycznie dzieje... co jest snem a co jawą. Ostatnia "część" książki zaskoczyła mnie najbardziej i to ona sprawiła, że ostatecznie uważam, że to była dobra rozrywka. A mam wrażenie, że o to właśnie autorowi chodziło~
Moje pierwsze spotkanie z autorem.
Koniecznie muszę sięgnąć po którąś ze sztandarowych pozycji pisarza, który nie jest w sumie znany z pisania horrorów, jaki "Nocny Dom" niewątpliwie jest~

Bardzo pozytywne zaskoczenie~

To nie jest horror :(

To nie jest horror :(

E-book

E-book

Nic nadzwyczajnego. Grozy nie poczułam. Więcej psychologii niż strachu. Nie ma to jak Harry Hole.

• Audiobooki