Karaluchy

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Kakerlakkene
2014-11-19
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Harry Hole

Mroczna i wciągająca historia. Kolejna świetna pozycja, która dzięki szczegółowym opisom, potrafi przenieść czytelnika w czas akcji. Nesbø i tym razem, porządnie namieszał mi w głowie.

Dobra, ale dla mnie trochę zbyt mroczna.

Bardzo dobra książka, zaskakujące zakończenie

Na okładce same zachwyty: Następca Stiega Larssona. Karaluchy trzymają w napięciu do ostatniej strony. Mistrz słowa. Świetny język i naturalne dialogi.
Z tym ostatnim na pewno się zgodzę. Nie wiem jak oni to robią - na ile to zasługa tłumacza, ale dialogi pisarzy norweskich są bardzo dobre. Nie ma dziwacznych konstrukcji, nienaturalnych zbitek, niepotrzebnych przekleństw -...

Główny bohater - Harry Hole, który potrafi swoim twórczym myśleniem zadziwić nie jedną osobę. Niewinne śledztwo, które kryje wiele tajemnic - każdy mógłby być współodpowiedzialny za śmierć ambasadora: żona, córka, maklerzy giełdowi, pracownicy ambasady, itd.

Wspólnie z autorem odkrywamy życie codzienne mieszkańców Bangkoku, którzy zmagają się z niekorzystną dla nich...

Nuda, nie wciąga

Do przeczytania lub przesłuchania w drodze do Tajlandii.

Choć należę do fanów Harrego Hole'a, to kryminałów jestem zwolennikiem umiarkowanym. "Karaluchy" polecam miłośnikom gatunku a także do czytania w samolocie do Bangkoku, bo atmosfera tego miasta została niestereotypowo oddana.

Całkiem spoko, choć nie jest to moja ulubiona pozycja od mistrza. Trochę mi tu brakuje tego skandynawskiego vibe. Intryga ok, jak zwykle tropy mylone non stop. Niby od początku podejrzewasz kto jest morderca, a potem kurde, no to jednak nie on! A potem jednak okazuje się, że on! Nie lubię jak facet wodzi mnie za nos, ale Nesbo na to pozwalam 😉 daje 8, bo trzeba oddać...

Najsłabsza z książek o Harrym Hole, które czytałam do tej pory. Tym razem norweski policjant przemierzał ulice Bangkoku wraz z łysą komisarz Liz by wytropić zabójcę ambasadora Molnesa. Morderstwa dokonano rytualnym nożem zatopionym w tłuszczu norweskiego renifera. Ciało odnalazła tajska prostytutka, zamówiona na telefon do przydrożnego motelu.

Motywy wykorzystane przez...

Dyskusje