Karaluchy

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Kakerlakkene
2014-11-19
Iwona Zimnicka
Ślady zbrodni
Harry Hole

Więcej śledztwa niż w poprzedniej książce co dla mnie jest na plus, ciekawy motyw zbrodni, świetny Harry i reszta postaci. Godna polecenia.

Ksiazka niezbyt przypadla mi do gustu.Nie wiem, jak inni czytelnicy ja odebrali, ale niektore watki w moim odzcuciu jakby nie pasowaly do tej ksiazki .Za bardzo rozciagnieta akcja.

210209 audio G6.
Porządna powieść kryminalno-sensacyjna. Początek bardzo dobry, karty odkrywane powoli. Klimatyczne miejsce akcji - Tajlandia (za to plus do oceny). Dygresje i tło społeczno-polityczne również ciekawe. Gdy jednak poznałem już wszystkich pierwszoplanowych bohaterów, domyśliłem się kto "jest winny". Oczywiście nie znałem wszystkich odpowiedzi, ale od tego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

fajna książka

Po obiecującej pierwszej części, druga część o Harrym Hole nie zawiodła. Oryginalny pomysł na zbrodnie inspirowany wydarzeniami, które mogły lub mogą jeszcze wydarzyć się, a zwykły "zjadacz chleba" nie dowie się jak to w polityce bywa. Śledztwo prowadzone w wciągający sposób. Szybko czyta się. Dobre zakończenie. Tajlandia sprzed 20 lat. Jeszcze bardziej polubiłem postać...

Pierwsza książka z cyklu o Harry Hole podobała mi się trochę więcej. Ta nie była zbyt wciągająca. Ale jeszcze mam nadzieję, że kolejne będą lepsze.

Dobra ale bez fajerwerków.

Spodziewałam się czegoś więcej po piórze Jo Nesbo. Z jednej strony szybka akcja, ciekawe wątki, ale z drugiej jest tego tak dużo, że dla mnie wkrada się chaos.

Świetna, wciągająca i trzymająca w napięciu do samego końca książka Pana Nesbø. Mam więc już za sobą dwie o Harrym Hole i śmiało mogę stwierdzić że nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnej 😃

Karaluch, karaczan wschodni (Blatta orientalis) – gatunek owada z rzędu karaczanów i rodziny karaczanowatych. Owad kosmopolityczny, w większości zasięgu synantropijny (Wikipedia).
I ta książka jest trochę jak taki karaluch. Trochę nieprzyjemna, ale siedzi w głowie i nie daje spokoju dopóki jej nie skończysz. I to największa zaleta tej powieści. Fabuła jest ciekawa, rozwój...

Dyskusje

15 263