Karaluchy

Okładka książki Karaluchy
Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Harry Hole (tom 2) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka
Harry Hole

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Nudna. Dopiero na samej końcówce można było czytać z zainteresowaniem. Oby dalsze części były ciekawsze.

Boże co to była za książka.
G e n i a l n a.
Powiedzmy sobie szczerze, pod względem zagadki, sprawy, to jest po prostu mistrzostwo, w życiu, w życiu bym się nie domyśliła kto jest sprawcą. Co więcej, ciągle myślałam o złej osobie i pod nosem mówiłam tylko "hm no tak, on to ukantował, przecież pokazał już jak inteligenty jest". Ale nie. Okazało się, że mój tok myślenia był okropnie zły i bardzo w tym wszystkim zabłądziłam.
Ostatnie strony to ciągle napięcie i szok.

Boże co to była za książka.
G e n i a l n a.

Kiedyś “Karaluchów” nie lubiłam. Nadal nie będzie to mój ulubiony tom, ale podobał mi się bardziej niż pierwsza część serii (co mnie zdziwiło).

Jak nie Australia, to tym razem Tajlandia. Raj dla wszelkiej maści zboczeńców, korzystających z usług nierzadko nieletnich prostytutek. A wszystko da się ukryć, jeśli jest się wysoko postawionym politykiem lub urzędnikiem.

Nesbo mącił, mącił w tej części, pozwolił, by Hole mylił się w swoich osądach i błądził po omacku. Czytelnik wie, kto jest sprawcą, ale szuka odpowiedzi razem z komisarzem.

I jest mniej szaro w tym tomie.

Nesbo...

Tym razem Harry zostaje wysłany do Bangkoku w Tajlandii gdzie ma rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci ambasadora z Norwegii.

Duszna i gęsta atmosfera Bangkoku, który słynie z prostytucji i barów go-go udzieli się także Harry'emu który właśnie w tych miejscach będzie szukał klucza do rozwiązania śledztwa.
Książka ciekawa, intryga także, świetnym pisarzem jest Nesbo i nie dziwi mnie sukces jaki przyniósł mu cykl z Harrym Hole bo czyta/słucha się to z przyjemnością 👏
Polecam ❤️

Książka ciekawa, intryga także, świetnym pisarzem jest Nesbo i nie...

Słaby i durnowaty kryminał. Wynurzenia Harrego Hole od czapy. Nie polecam

Słaby i durnowaty kryminał. Wynurzenia Harrego Hole od czapy. Nie polecam

Kontynuując remanent przeczytanych w kwietniu tego roku książek, natknąłem się na… „Karaluchy”. No, cóż przypadek sprawił, że 750 wpis będzie dotyczył nie tyle tych nieprzyjemnych owadów, lecz książki Jo Nesbø.
Jak już kiedyś wspominałem nie jestem specjalnym fanem Jego pisarstwa, lecz po pierwszej przeczytanej książce dałem kolejną szansę. No i jest lepiej, widocznie Harry Hole lepiej czuł się w klimacie Tajlandii, nawet słowne riposty lepiej się prezentują. Wydaje się, że akcja rozwija się żwawiej, choć szczerze powiedziawszy osoba sprawcy morderstwa wydawała mi się dość oczywista. I nie był to ogrodnik :-) Jest za to bardziej brutalnie i krwawo, co niektórych czytelników może odstręczać. Generalnie – duży postęp na plus.

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek Jo Nesbø.
Jak cała seria Harrego Hole jest jakby na "jedno kopyto", tak tutaj - z racji początku całej serii - czuć jeszcze powiew świeżości i można liczyć na zaskakujące elementy. Oczywiście jeżeli czytamy serię chronologicznie. Wątek kryminalny znakomicie opisany.

Potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że obecnie to chyba jedyna część, która została nagrana jako słuchowisko, z całym zespołem lektorów, muzyką, dźwiękiem itp. Słuchowisko swoją drogą wykonane znakomicie.

Przez całą historię czuć lekki dreszcz emocji, autorowi udaje się zachować tajemnicę do jakiejś 3/4 książki - potem już idzie się domyślić kto, co i dlaczego.

Klimat Tajlandii świetnie opisany. A w słuchowisku mistrzowsko wkomponowany.

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek Jo Nesbø.

Potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że obecnie to chyba jedyna...

Bardzo dobrze zbudowane postaci i ciekawie pokazane sprawy społeczne. Intryga zacna choć trochę podejrzewałam winnego. Koniec i tak mnie zaskoczył. Lubię Harryego i jest dla mnie wiarygodny jako śledczy. Dobry kryminał i będę kontynuować.

Ogólnie jak dotąd najlepsza książka jaką czytałam od niego, zapewne na duży plus jest osadzenie fabuły w Tajlandii. Wszystko jest spoko do momentu nie wiem 47 rozdziału?, po prostu te zakończenia w jego książkach są tak przedłużane, patrzysz 50 rozdział no jeszcze 4 a tu to sie ciągnie i ciągnie i nawet to nie jest ciekawe co jest tam pisane. Wracając jeszcze do fabuły to była ciekawa i oryginalna, zakończenie jest nudne po prostu bo dostaje natłok jakiś szczegółów w ogóle nie znaczących, które sprawiają, że nagle odsuwa się na drugi plan zakończenie....

Bangoskie klimaty to niekoniecznie moje klimaty ale wątek kryminalny - OK.

Bangoskie klimaty to niekoniecznie moje klimaty ale wątek kryminalny - OK.