Intymnie. Rozmowy nie tylko o miłości

Wydawnictwo: Znak
Ag2S

Czego pragnie kobieta, a czego mężczyzna? Czy monogamia może być podniecająca? Czy nimfomankę kiedykolwiek boli głowa? I po co ludziom wierność? Jak kocha się ginekolog? Autorów tej książki pewnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden jest wybitnym seksuologiem, drugi autorem wielu bestsellerowych powieści i jednocześnie naukowcem, który chemię miłości potrafi rozłożyć na czynniki...

Autorów tej książki pewnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden jest wybitnym seksuologiem, drugi autorem wielu bestsellerowych powieści i jednocześnie naukowcem, który chemię miłości potrafi rozłożyć na czynniki pierwsze.
Zbigniew Izdebski i Janusz L. Wiśniewski spotkali się, by porozmawiać o najważniejszych sprawach w życiu człowieka: o miłości i o tym, co z tą miłością jest nierozerwalnie związane - o seksualności, intymności, bliskości i czułości.
Ich rozmowa wciąga, skłania do refleksji, czasami zaskakuje. Nie ma w niej tematów tabu, ani niewygodnych pytań; jest wiedza, są konkretne porady i obrazowe przykłady, a także bardzo intymne wyznania.
A co więcej - obok należnej tematowi naukowej powagi - znajdziecie w tej książce także bardzo dużo humoru.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

| 2014-12-03

Co może wyniknąć z rozmowy dwóch akademickich wykładowców zafascynowanych pojęciem miłości??Jeden to seksuolog ,drugi-chemik,fizyk,informatyk (i Bog jedyny wie kto jeszcze :-)).Obydwaj dojrzali i świadomi swojego spojrzenia na to uczucie. Dzięki konwersacji obou panów powstaje mieszanka wybuchowa w czerwonej okładce,którą czytelnik pochłania z coraz większym zainteresowaniem.
Tak kochani mamy tu do czynienia z literaturą naukową,ale napisaną tak prostym językiem ,ze czyta się ją lekko i przyjemnie,choc nie frywolnie bo jest to także lieteratura poważna i potrzebna. Każde pojecie jest dokładnie wyjasnione i nawet laik nie cierpiący chemii ,czy biologii z zapałem bedzie pochłaniał jej rozdziały.
A tytuły tch rozdziałów to kolejny smaczek . Zapoznawałam się z nią w samolocie i mina starszej pani siedzącej obok gdy zerkala na dany rozdzial książki była bezcenna.No bo jak tu zignorowac lekture, która zaczyna się od tytulu "O mrocznej historii samogwałtu i zaletach...

marysmusial | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Książka z dużą ilością informacji dotyczących seksualności Polaków i nie tylko. Bardzo ciekawe anegdotki a wszystko to w postaci rozmowy pomiędzy Zbigniewem Izdebskim a Januszem Leonem Wiśniewskim.
Bardzo polecam :) Ja się bardzo dobrze bawiłam czytając książkę- jednocześnie dowiedziałam się dużo interesujących rzeczy związanych z naszą sferą intymną.

Kjuna | 2014-11-29
Przeczytana: 23 listopada 2014

O czym rozmawiają dojrzali faceci, gdy się spotkają? Jak znam życie to, o pracy, polityce, ewentualnie o samochodach. O seksie niekoniecznie, chyba, że jest to chwalenie się podbojami, bo gadanie o seksie, pragnieniach i kłopotach wymaga otworzenia się i pokazania miękkiego podbrzusza. Dlatego książka panów Izdebskiego (seksuolog) i Wiśniewskiego (fizyk, chemik i pisarz), wydaje się kropelką super glue, wylaną na wielką męską dziurę niewiedzy, co do funkcjonowania swojego ciała. Tematy, jakie w swojej rozmowie poruszają Janusz L. Wiśniewski i Zbigniew Izdebski mówią o życiu łóżkowym codziennym. Dotykają spraw delikatnych, drażliwych, obarczonych tabu, szczególnie w Polsce, ale niezmiernie ważnych dla mężczyzn, bo myślę, że ta książka jest właśnie im dedykowana. Kobiety są bardziej zaprzyjaźnione ze swoim ciałem przez fizjologię, kontakty z lekarzami ginekologii, i rozmowy w kobiecym gronie. Panowie nie bardzo mają kiedy przyjrzeć się z bliska, w jaki sposób funkcjonuje ich organizm...

Mariusz Bartosik | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Rozmowy znanego seksuologa i popularnego pisarza (tym razem w zawodowej roli biochemika i neurobiologa).

Spektrum poruszanych tematów jest dosyć szerokie. Wśród nich: o aktywności seksualnej Polaków, monogamii, przyzwyczajeniu, chemii miłości, impotencji, masturbacji, nerwicach, seksualności kobiet, celibacie, marzeniach erotycznych. Łącznie 16-cie rozdziałów-rozmów. Jak na naukowców przystało, autorzy wykorzystują w rozmowach wyniki badań, statystyki i nazwy chemiczne, ale wszystko to podają w przystępnej formie. Bardzo ciekawy jest temat, w którym JLW schodzi na poziom molekuł i opisuje działanie tlenku azotu, cykloguanomonofosforatu (cGMP) i jego inhibitora PDE5, oraz wpływu cytrynianu sildenafilu (Viagry) na ten ostatni. Wyjaśnia również, dlaczego efektem ubocznym stosowania niebieskiej pigułki może być też widzenie na niebiesko...

Rozmowy toczą się swobodnie; czasem poznajemy szczegóły życia osobistego autorów, a czasem pojawia się humor sytuacyjny, gdy np. na wieść o...

Walker | 2014-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2014

Pozycja, której Polacy bardzo potrzebują. Luźne, ale profesjonalne podejście do tematu z konwencją konwersacji, która jednak momentami może irytować przez prywatne wstawki. Nie przesłania to jednak wartości książki, ani nie jest aż tak bardzo uciążliwe. Autorzy mają niepełną wiedzę o młodzieży, to widać najbardziej. Poza tym, zdecydowanie warto!

Zaczytana | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Dotychczas nie czytałam książek o tej tematyce, autorów znałam raczej z wywiadów. Książkę w Księgarni Matras - nie ukrywam - nabyłam w cenie mocno promocyjnej, zaciekawiona jej dobrymi ocenami. Właściwie nie skończyłam jej jeszcze czytać, ale myślę, że mogę co nieco na jej temat napisać. Przede wszystkim nie jest to nudny wywód albo naukowa rozprawa, choć znajdziemy w niej elementy tego drugiego drugiego. Zapoznamy się ze statystykami ale z praktycznym odniesieniem do życia przede wszystkim Polaków. To wszystko w formie czasem mniej, czasem bardziej luźnej rozmowy, niejednokrotnie z dużą dozą humoru (zdarzało mi się nie raz parsknąć śmiechem). Lekturę polecam - nawet jeśli nie po to by zyskać konkretne informacje, to chociaż po to by poszerzyć swoją wiedzę na temat nieszczególnie w Polsce popularny (choć coraz bardziej) za to bardzo ważny.

Sylwia Michałowska | 2016-04-12

Czy to możliwe, że więcej bakterii mamy na ustach niż na penisach?
Czy naprawdę okres fascynacji trwa nie więcej niż 4 lata?
O tym, że kobieta odczuwa pożądanie po pierwszym pocałunku lub dotyku.
O tym, czy zdołamy pokochać impotenta.
O tym, że wielkość może nie mieć znaczenia, ale sztywność i grubość już tak i o wielu innych- ciekawych i rozwijających sprawach dotyczących każdego człowieka piszą dwaj szalenie interesujący mężczyźni- naukowiec i seksuolog. Kobiecość, męskość, intymność i pożądanie.
377 stron, z których dowiesz się o tym, czy miłość to jedynie neuropeptyd, suma impulsów i poznawcza interpretacja, czy może jest w tym mimo wszystko jakiś ułamek magii? Na to skrycie liczymy i wierzymy w to do końca. Wielowymiarowe spojrzenie na relacje. Wzbogaca sposób interpretowania własnych zachowań i pozwala lepiej zrozumieć skomplikowaną naturę człowieka intymnego, pożądającego i będącego obiektem pożądania.

Polecam książkę tym osobom, które intryguje seksualność człowieka...

LMA | 2014-11-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 listopada 2014

Jakkolwiek byłam sceptyczna, teraz wszystko odwołuję. Książka jest lepsza od wszystkiego, co napisał Lew-Starowicz, bo jest dużo bardziej praktyczna. Są statystki, ale ciekawe, dużo mówi sie o chemii, ale to jest fascynujące. Jeszcze więcej mówi sie o miłości i seksie - tutaj mamy zaś do czynienia z kopalnią informacji i praktycznych wskazówek dotyczących własnego życia intymnego. Nie wiem, czy to zasługa Wiśniewskiego, ale tak czuję. Jako pisarz i chemik w jeden osobie wie jak mówić, żeby miłość wciąż oczarowywała swoją tajemnica. Naprawdę świetne. Myślę, że będę do niej jeszcze zaglądać. Polecam.

Magdalena Gałaszewska | 2014-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2014

W książce spodobała mi się przede wszystkim otwartość i brak tabu. Panowie rozmawiają na tematy i odpowiadają na pytania, które nurtują nie jednego z nas, ale równocześnie boimy się o nie zapytać. Jestem jeszcze dość młoda, ale książkę czytałam nie tyle z przyjemnością, ale z zaciekawieniem. Teorie popierane statystykami nieraz dziwiły, nieraz przerażały, ale przynajmniej uświadamiały. Myślę, że jest to pozycja, którą powinna mieć przed sobą większość Polaków. Żeby uświadomić się na niektóre sprawy, żeby w związku się lepiej układało, żeby po prostu wiedzieć. Przydatna, napisana przyjemnym językiem, szybko czytająca się książka.

Ola | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 14 lipca 2015

Książka absolutnie godna polecenia. Jej prosty i bezpośredni styl powoduje, że temat seksu wychodzi z tej sfery sacrum i przychodzi do codzienności, jako ludzka rzecz, z którą każdy z nas się przecież styka. Dzięki tej lekturze sama zdałam sobie sprawę, że moje życie łóżkowe jest kwestią, która zależy tylko ode mnie. Nie od natury. Nic się nie stanie bez mojego działania. Autorzy uświadamiają czytelnikom, że seks jest częścią życia i nie należy się go wstydzić, tylko robić wszystko, żeby spełniał on nasze oczekiwania. I przede wszystkim nauczyć się o nim rozmawiać.
Wydawać by się mogło, że skoro autorzy to badacze, naukowcy, to nie czeka nas w tej książce nic ciekawego, ale wyniki przeprowadzonych badań, czy różne statystyki są wplecione w różne wątki tak, że stanowią świetną bazę informacji. Polecę książkę każdemu. Młodym dziewczynom, starszym paniom, a nawet facetom! (Którzy często mają wypaczone spojrzenie na seks!) Edukujmy się, bo to temat dotyczący nas samych!
"JLW:...