Pokolenie Ikea. Kobiety

Wydawnictwo: Novae Res
BUKA

Prowokacyjna, pełna czarnego humoru, obrazoburcza kontynuacja bestsellerowej powieści Piotra C. „Pokolenie Ikea”, która – drukowana fragmentami w Angorze – wywołała wśród czytelników szereg skrajnych reakcji – od zachwytu po obrzydzenie. Ostry romans biurowy tylko dla dorosłych? Autobiografia? Powieść o marzeniach lemingów, życiu w korporacji i tęsknocie za anarchią? Satyra na społeczeństwo...

Ostry romans biurowy tylko dla dorosłych?
Autobiografia?
Powieść o marzeniach lemingów, życiu w korporacji i tęsknocie za anarchią?
Satyra na społeczeństwo skupione na konsumpcji?
Instruktaż dla mężczyzn, którzy nie rozumieją kobiet?

źródło opisu: http://zaczytani.pl/ksiazka/pokolenie_ikea_kobiety,druk

źródło okładki: https://merlin.pl/pokolenie-ikea-kobiety-piotr-c/6618553/

Łokieć_Pana_D | 2017-03-25

Jakie to jest płaskie. Jakie płytkie. Serio? Czy ludzie myślący tymi kategoriami to obraz pokolenia? Czy jego zakała? Kobiety, powtarzające stereotypowe "prawdy-oczywiste", bez ambicji nawet, by jedno całkiem własne zdanie w życiu powiedzieć? Faceci, których życie sprowadza się do "młotkowania", i porównywania tegoż z "młotkowaniem" kumpla?
Ja jestem pokolenie IKEA. Wiekowo i geograficznie. Nie odważyłbym się jednak życia tak spłaszczyć. Tak go stępić i zbłaźnić. Oczywiście, można założyć, że to taka satyra, ośmieszenie. Jeśli tak - to wciąż słabych lotów. Mam wrażenie, że ośmieszając pustkę i nicość autor sam dał się w paplaninę słowną zaciągnąć. Szkoda czasu, choć bohaterowie i tak nie wiedzą, co z czasem począć. Ot, takie pokolenie. Na szczęście - nie całe.

boookster | 2018-01-13

Książka jest kontynuacją "Pokolenie Ikea". Jak to w życiu bywa, kontynuacje są z reguły gorsze. Tutaj książka gorsza już być nie może. Obie są na podobnym poziomie-dno.
Autor piszący pod pseudonimem z zawodu jest prawnikiem, chociaż szczerze w to wątpię. Jeśli jednak jest to prawdą, to jest to kolejny przedstawiciel tego zawodu piszący książki, a który nie powinien tego robić.
Co się tyczy samej książki to jest to książka o niczym. Jedyne co przewija się w tym "dziele" to seks. Jest to książka o bzykaniu. Rozumiem zamysł autora chwaleniem się podbojami. Rozumiem że zabawa kto? ile? i w jaki sposób zaliczy panienki jest fajna, ale na etapie uczęszczania do gimnazjum. Potem gentleman tym się nie przechwala.
Bohaterowie dążący do sukcesu myślący głównie przyrodzeniem, dialogi płytkie i wymuszone. Pseudonimy wzięte prosto ze szkoły, brak inwencji w tym zakresie.
Jedną z częściej powielanych zasad w pisarstwie, jest kasa, seks, władza. Światem rządzi piniondz. Autor też stwierdził, że...

Piotr Kościelny | 2017-12-06

Pierwsza część wywarła na mnie negatywne wrażenie. Tamtą czytałem dwa razy aby upewnić się że nie było warto. Po tą część sięgnąłem za namową, ponoć lepsza. Z doświadczenia wiem że kontynuacje nie zawsze są lepsze, często są wręcz gorsze. Nie dziwię się autorowi że książkę wydaje jako Piotr C. Też nie chciałbym się podpisać pełnym lub własnym nazwiskiem pod takim "arcydziełem".

tysya | 2018-06-16
Na półkach: 💙 2018, Przeczytane
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Po wyjątkowo nieudanej lekturze pierwszej części "Pokolenie IKEA" postanowiłam dać drugą szansę autorowi i przeczytać drugą część. Niestety nie była to dobra decyzja. Miałam wrażenie, że książka jest o niczym, byle tylko zapełnić kolejne strony, spodziewałam się czegoś lepszego lecz niestety tego nie otrzymałam...

Katherina87 | 2015-04-12

Prowokacyjna, pełna czarnego humoru, obrazoburcza, kontynuacja bestsellerowej powieści Piotra C. "Pokolenie Ikea", która- drukowana fragmentami w Angorze- wywołała wśród czytelników szereg skrajnych reakcji- od zachwytu po obrzydzenie.

Ostry romans biurowy tylko dla dorosłych?
Autobiografia?
Powieść o marzeniach lemingów,życiu w korporacji i tęsknocie za anarchią?
Satyra na społeczeństwo skupione na konsumpcji?
Instruktaż dla mężczyzn, którzy nie rozumieją kobiet?

My, lud pracujących dużych miast, wykształcony na uniwersytetach i politechnikach, pracujący ponad siły przez więcej niż dziesięć godzin n dobę przed błękitnymi ekranami komputerów, bez których nie wyobrażamy sobie życia, utrzymujący więzi międzyludzkie przez internetowe komunikatory i blogi, wiedzę o świecie czerpiący z tandetnych serwisów plotkarskich, nadużywający włoskiego jedzenia i czerwonego wina, i szybkiego seksu, który miał być niezobowiązujący, usilnie chcemy i potrzebujemy zmusić swój organizm do posiadania...

Magdalena | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 31 lipca 2014

Ta część okazała się ciekawsza od pierwszej. Jeśli ma ktoś ochotę na książkę z ostrym słownictwem, zbereźnymi scenami to zdecydowanie polecam. Czasem warto poczytać jak to faceci patrzą na kobiety. Niektórzy faceci, żeby płeć męska nie obraziła się moją opinią :>

devlon | 2013-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Ciężko powiedzieć coś, co wychodziłby poza "szału nie ma, głównie się dupczą".
Przypuszczam, że jestem stara i nudna, ale dla mnie jest to książka kompletnie o niczym. Być może miała to być satyra na pochłoniętą konsumpcją rzeczywistość, może jakaś krytyka tych wszystkich korporacji? Jeśli tak to nieudolna. Bohaterowie zarysowani nijak (serio facet myśli tylko o dupie i cyckach z przerwą na refleksję o nogach?). fabuła nijaka, jedynie zakończenie jako tako się broni.
Język dość toporny, próba adaptacji tego co się mówi, do tego co się pisze wyszła średnio. Bije bylejakością.
Do czytania w pociągu, ale zakładając, że nikt nie patrzy przez ramię, bo trochę wstyd.

Zastanawia mnie tylko jedno. Pierwsza cześć była nawet gorsza, więc z jakich przyczyn kupiłam i przeczytałam drugą? Za cholerę nie wiem ;)

Mariolafox | 2015-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

"Nie dam ci dzieci. Nie dam ci kredytu na mieszkanie ani dom. Nie dam ci ślubu, romantycznych kolacji , wizyt w kinie i czekania na emeryturę. Nie dam Ci szczęścia. Ale dam emocje."
Chyba na tym polega nasze obecne życie, które jest pokazane w tej książce. Wielkie korporacje, praca, praca, praca, imprezy i seks. Gdzie tu czas dla drugiego człowieka? Na uczucie? Na szczęście? Wszystko obraca się wokół pracy i spłacania kredytów..
Książka możne nam kobietą pokazać sposób myślenia mężczyzn. Faktycznie jest to bardzo proste. I sprowadza się do niewielu czynników.
Książka niekiedy skłania do przemyśleń nad sobą i życiem, ale jednak mnie nie zachwyciła. Plus za fajne zakończenie :)

Joa | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

O ile pierwsza część siliła się na przedstawienie w krytycznym świetle pokolenia pracującego w korporacjach, przyjezdnych do wielkiego miasta, pustych kobiet i jeszcze bardziej prostackich mężczyzn, o tyle część druga nie sieli się juz na nic. Ksiązka o tym ile głowny bohater i jego kumple są w stanie "zaliczyć" oraz w jakich konfiguracjach. Poziom "Ekipy z Warszawy". Można przeczytać z niedowierzaniem i jak najszybciej zapomnieć.

corgi | 2016-06-12

Autor stara się być prowokacyjny tak bardzo, że w pewnym momencie czujemy przesyt i kolejne banały na temat kobiet i związków zupełnie przestają robić na nas wrażenie.