When It Rains

When It Rains
new adult, romans
angielski
lulamae

One night changed my life forever. Beau Bennett has been my best friend since I can remember. He was my first crush before everything came crashing down, and now he wants more, but it's more than I can give him. Things are different now. I wish I could tell him why, but I can't. I haven’t told anyone. I never knew how much I really needed him until the day he left for college, and I was...

One night changed my life forever.

I haven’t told anyone.

I never knew how much I really needed him until the day he left for college, and I was completely alone.

Then one day, Asher Hunt rides into town with his dark, captivating eyes and cocky grin. He doesn't care who I used to be, he's simply breathing life into what’s left. People warn me to stay away from him, but he helps me forget the pain that has held me hostage for so long; something I thought was impossible before he walked into my life.

I’ve been hurt.

I’ve been saved.

And I’ve found hope.

I thought my story was written that night, but now I know it was only a new beginning. Until one secret turns my world upside down…

Again.

źródło opisu: http://www.lisadejongbooks.com/

źródło okładki: http://www.lisadejongbooks.com/

Gosia | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Książka - można by powiedzieć - kompletna. Jest w niej miejsce na śmiech i łzy, jak w życiu. Kolejna powieść w krótkim czasie o głębokiej miłości młodych ludzi, prawie nastolatków. Każda z tych książek była trochę inna, ale ta była chyba najbardziej wzruszająca.
Zaczynając ją, nie spodziewałam się, że wywoła we mnie, aż takie emocje.
Właściwie rzadko płaczę przy książkach. Tu już początek był trudny, a w połowie było już po mnie. Nie pamiętam, kiedy ostatnio książka doprowadziła mnie do takich wzruszeń, ale Lisa de Jong potrafiła to zrobić.
I mimo że schemat wydaje się znany lub podobny do innych opowieści, to jednak ta historia dotarła do mnie jakoś bardziej.
Ciężko mi teraz wybrać następną lekturę, bo ciągle myślę o tej poprzedniej.
Polecam w zestawie z zapasem chusteczek.

kryminalnakuchnia | 2017-03-13

Sama nie wiem, dlaczego podchodziłam do przeczytania tej książki jak przysłowiowy "pies do jeża". Może spowodowała to zbyt nachalna nagonka medialna, może słodko słodka okładka, a może słowa które ujrzałam na okładce.

Bo cóż innego można sobie wyobrazić czytając zdanie "When it's rain, think of me"?? Rycerza na białym rumaku? Kąpiel w bali pełnej miodu? Miód ociekający zewsząd? Słodycz? Lukier? Jednorożec? Czy niestrawność?

Jak się okazało, w tym przypadku, niestrawności nie było. Były za to emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Stwierdzenie "nie oceniaj książki po okładce" idealnie pasuje do "Kiedy pada deszcz", bo to co w niej znalazłam było niesamowite i zaskakujące.

Nie pamiętam już, która z czytanych przeze mnie książek doprowadziła mnie do stanów, które towarzyszyły mi podczas lektury "Kiedy pada deszcz".

Lisa De Jong, w mojej opinii, stworzyła książkę kompletną.

Już od pierwszych stron obserwujemy życie wyrazistych i kolorowych bohaterów, którzy wzbudzają naszą...

mclena | 2015-12-28
Przeczytana: 06 czerwca 2015

"When it rains, think of me, I'll be your umbrella, Kate. I'll be your barrier from the storm, when life gets too heavy. Don't let the storm wash you away."

Uwaga! Książka nie zawiera niezbędnika każdej miażdżącej serce powieści. Karton chusteczek do nabycia osobno.

Kate to dziewczyna, którą los nie oszczędził nawet odrobinę. Od dłuższego czasu zmaga się ze skrywaną tajemnicą, która zabiła w niej radość życia. Jako ofiara gwałtu nie potrafi odnaleźć w sobie sensu życia i odsuwa od siebie Beau - jej jedynego przyjaciela i chłopaka, którego skrycie kocha od lat. Kiedy więc kończąc liceum przychodzi czas podjąć decyzję o kolejnym kroku, ona postanawia zrobić przerwę i przekonuje Beau, by wyjechał studiować nie zwarzając na nic. Nie chce, by jej osoba ograniczała go i by poświęcał swoje marzenia i plany dla niej. Kiedy chłopak wyjeżdża zaczyna go ignorować. Choć nie jest jej łatwo, postanawia sie poświęcić. Kiedy więc w miasteczku pojawia się Asher, wszystko zmienia się na lepsze,...

Kasiek | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 lipca 2016

Książka nie tylko interesująca i wciągająca, ale przede wszystkim mądra i wzruszająca. Historia Kate, jej dramatycznej przeszłości, niełatwej teraźniejszości i niewiadomej przyszłości daje do myślenia i pozostaje w pamięci. Trudne przeżycia głównej bohaterki autorka ukazała nie tylko w przenikliwie smutnym świetle, ale też z dużą dozą optymizmu, stawiając na jej drodze odpowiednich ludzi. Autorka kładzie nacisk na takie wartości jak miłość, przyjaźń, zaufanie. Śmierć nie tylko nie jest kresem uczucia, ale lekcją życia i wskazówką na przyszłość. Znaczna część fabuły skupia się na uczuciach i rozterkach emocjonalnych Kate. Nie tylko boryka się ona z dramatem z przeszłości, ale też dzieli serce pomiędzy dwóch ważnych dla niej mężczyzn. Rozwiązanie tej patowej sytuacji może nie jest zaskoczeniem, ale jakże subtelnie ukazane.
Może pomysł na fabułę nie jest zbyt oryginalny, ale sposób, w jaki został zrealizowany i umiejętność autorki grania na emocjach czytelnika wynagradza...

katala | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Autorki nie znałam, a uwagi o niej i jej książkach chyba do mnie nie docierały, albo jestem już uodporniona na nadmierny zachwyt czy krytykę. A więc…
Tak, czuję się zaskoczona. Bo choć nie gustuję w książkach, w których młodym rzuca się pod nogi coraz to większe kłody, a im większą traumę się im zgotuje, tym lepiej książka wypada w ocenie, to uderzyło mnie prawdopodobieństwo tej historii. Oczywiście, że swoim zwyczajem poobdzierałabym ją z wszelakich nadmiernych ozdobników emocjonalnych (nadmiernych powtórzę) bo przekonana jestem, że pewna suchość zrobiłaby by dobrze prawdzie tej historii. Ale jest jak jest, podejrzewam, że to może być „właściwość” autorki więc, albo trzeba się przyzwyczaić, albo porzucić. Ja chyba spróbuję się przyzwyczaić, bo mam część drugą serii w domu i chyba nabrałam ochoty na sprawdzenie na ile historie autorki są prawdziwe.
Myślę, że Kiedy pada deszcz to historia skierowana w dużej mierze do młodego czytelnika,...

Agnieszka | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Kochani, czy pamiętacie dzień, kiedy kończyliście liceum i wybieraliście się na studia? A może właśnie teraz kończycie ten wyjątkowy etap w swoim życiu i chcecie iść naprzód, wyruszając w samodzielną „podróż”. Jest to ten wyjątkowy moment dla każdego młodego człowieka, kiedy czujemy podekscytowanie i radość tym, że teraz możemy sami pokierować naszym życiem, decydując, w jakim kierunku ma ono podążać. Z entuzjazmem patrzymy w przyszłość. Wydaje się to takie proste i oczywiste. Niestety jak się za chwile przekonacie, nie zawsze taki bieg wydarzeń jest pewnikiem w życiu. Bo wystarczy tylko jedna chwila, jedna nieprzemyślana decyzja, by nasze życie stało się bolesną egzystencją, w której zostaje nam odebrane wszystko, co najcenniejsze, a nasze plany i marzenia umierają razem z nami.

Drogi czytelniku dziś zapraszam Cię na lekturę książki, która boli, wzrusza i porusza. Książki, która uświadomi Ci, że nic w życiu nie jest Ci dane na zawsze. To, że dziś wygląda ono tak, jak wygląda, nie...

wiooletka13 | 2014-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

UWAGA ! Nie zabierajcie się za nią bez dużej paczki chusteczek,ciepłych kapci oraz butelki wina.

Tak dobrze czytacie.Nie pamiętam kiedy miałam okazję czytać taką niezwykłą książkę.Zabierając się za nią miałam całkiem inne nastawienie, a w zamian za to dostałam: emocjonalną,pełną miłości oraz bólu pozycje.

Piękna historia,która może zdarzyć się każdej z nas. Ale nie każda może mieć takie szczęście,aby w tym całym bagnie znaleźć swojego Ashera.Ale życzę tego każdej.

magpie101 | 2016-04-09

Gdybym mogla to dalabym tej ksiazce 11 gwiazdek! Pieknie opisana milosc, ktora rozdarla mi serce i wyplakalam czytajac ja wiele lez ale warto bylo. Ona jedna i ich dwoch, jeden zostal odrzucony i cierpial (nie lubie ksiazek, w ktorych sa trojkaty), ona wlasciwie nie miala dylematu kogo wybrac, bo zrobila to co dyktowalo jej serce. Zycie samo napisalo dla nich ciag dalszy, a zadne z nich nie mialo na to wplywu. Uwielbiam Kate, Beau i Ashera, a cala ksiazke kocham i bardzo polecam.
Ksiazka ma 2 czesc ale tak naprawde konczy sie tak, ze 2 czesc jest calkowicie zbedna i smialo mozna czytac 1.

Gosia | 2018-05-03
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2018

Od momentu kiedy Kate zostaje skrzywdzona zaczyna się od wszystkich odsuwać. Nawet jej przyjaciel Beau nie potrafi dowiedzieć co się stało. Kiedy do miasteczka przyjeżdża nowy chłopak i zaczyna się zaprzyjaźniać z Kate, wszystko ulega zmianie. Jednakże ich zaczynająca się miłość jest wystawiona na wielką próbę.
Książka mądra, wzruszająca i potrzebujesz wielu chusteczek by ją przeczytać.
Dla fanek Jojo Moyes i książki "Zanim się pojawiłeś" pozycja obowiązkowa!

Anna | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

NA DESZCZOWE DNI TRZEBA TEŻ COŚ MIEĆ...

„Kiedy pada deszcz” Lisy de Jong to przejmująca historia miłosna.
Główną bohaterką jest nastolatka o imieniu Kate u progu dorosłości.
Fabuła powieści skupia się na uczuciach młodej dziewczyny, która pewnego dnia zostaje mocno skrzywdzona. Od tej chwili zamyka się w sobie. Obwiniając siebie za to co ją spotkało odsuwa się od rówieśników i przede wszystkim od chłopaka, najlepszego i najwierniejszego przyjaciela. Rezygnuje ze studiów. Wciąż rozpamiętuje zdarzenie które, jest przekonana zmieniło ją na zawsze. Nie jest gotowa na miłość. Jednak to uczucie, niesamowite, niespodziewanie dopada ją.
Miłość ją uleczy, ale i kolejny raz zrani jeszcze mocniej. Ocali, by zadać ból. Jednak i tym razem po burzy wyjrzy słońce.

„Czy jedna miłość jest lepsza od drugiej? Nie wiem, cieszę się, że odnalazłam je obie.”

„Kiedy pada deszcz” Lisy de Jong to love story dostarczające ogromnych emocji. Wzrusza. Dla wielu wyciskacz łez. GORĄCO POLECAM!