Gus

Okładka książki Gus Kim Holden
Okładka książki Gus
Kim Holden Wydawnictwo: Filia Cykl: Promyczek (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Promyczek (tom 2)
Gus
Filia
2022-08-10
2016-09-07
2015-05-19
Katarzyna Agnieszka Dyrek

Okładka książki Porozmawiajmy o pierwszej miłości Anna Bellon, Anna Dąbrowska, Augusta Docher, Małgorzata Falkowska, K.N. Haner, Kim Holden, Katarzyna Berenika Miszczuk, Elżbieta Rodzeń, Daria Skiba
Porozmawiajmy ... Anna Bellon, Anna D...

Kocham Kellera miłością czystą i najmocniejszą ale jednocześnie zakochałam się w Gusie. Boshe jak ten człowiek potrafi kochać ludzi i odpowiadać na okazywaną mu miłość😍😍😍. Skradł mi serce a przede mną jeszcze Franco ale nie szkodzi moje serce jest pojemne zmieści się i on. A tak nawiasem mówiąc przydługi by się Książka o Kellerze aż się prosi żeby ten wspaniały mężczyzna znalaz kobietę na całe życie. Nie zrozumcie mnie źle ale uwielbiałam Kate Lili też pewnie była wspaniała ale Keller ma w sobie tyle miłości że przydła by musie kolejna połówka jego serca

Wzruszajaca, pokrzepiajaca ksiazka.
Kocham Gusa!
Uwielbiam jego milosc do Promyczka.
Uwielbiam jego zalobe.
Jego pasje do muzyki, do zycia.
Jego charakter, szczerosc, radosc.
To wspaniala, inspirujaca postac.
Niecierpliwa.
Intrygujaca, niepowszednia bohaterka, ktora skradla moje serce.
Promyczek.
Choc Kate opuscila ziemskie padoly, jej obecnosc wyczuwalna jest na kazdym kroku. To wspaniale! Uwielbiam te dziewczyne.
Ciesze sie, ze w drugiej odslonie, pojawiaja sie Keller, Stella, Aundrey, Clayton, Pete, Dunc i Shelly.
"Promyczek" zrobila na mnie piorunujace wrazenie, a "Gus" jest godna kontynuacja. Historia Katie i Gusa pochlonela mnie calkowicie. W pierwszej czesci plakalam jak bobr, druga czesc bardzo wzrusza, pociesza, daje ukojenie.
To co czuje, swiezo po odlozeniu ksiazki, jest nie do opisania! Buzuja we mnie skrajne emocje, a serce galopuje. Najchetniej zaczelabym czytac od nowa, w tej chwili.
Podoba mi sie realnosc i prostota tej ksiazki. Autorka bardzo trafnie oddala uczucia, przezycia bohaterow.
Kolejna playlista przede mna:)
Czuje, ze do "Promyczka" wroce nie raz.
Po stokroc polecam!

Wzruszajaca, pokrzepiajaca ksiazka.
Kocham Gusa!
Uwielbiam jego milosc do Promyczka.
Uwielbiam jego zalobe.
Jego pasje do muzyki, do zycia.
Jego charakter, szczerosc, radosc.
To wspaniala, inspirujaca postac.
Niecierpliwa.
Intrygujaca, niepowszednia bohaterka, ktora skradla moje serce.
Promyczek.
Choc Kate opuscila ziemskie padoly, jej obecnosc wyczuwalna jest na kazdym...

Długo zwlekałam z zabraniem się za kontynuację Promyczka, bo jej historia nieco mnie zawiodła, ale przerwa pozwoliła mi podejść z czystą głową, kiedy emocji po przesłuchaniu jedynki dawno opadły.

I, kurna, chrzanić Promyczka, bo Gus jest sto razy lepszy. Nie zrozumcie mnie źle - tamta książka nie była zła, ale była dziwnie napisana, czasami czuło się, że niektóre teksty są na siłę, a optymizm Kate miał być jej mocną stroną, a to była aż byt dziwne. Gus jest dojrzalszy, ma lepszy warsztat, a historia łapie za serce i nie puszcza nawet na chwilę. Autorka chyba też wzięła głęboki oddech i napisała przepiękną opowieść o radzeniu sobie z żałobą, poszukiwania swojego własnego i odnajdywania się w nowej rzeczywistości. Gus to nie tylko cień Promyczka. Gus to... po prostu Gus.

Druga część serii o Promyczku. Poznajemy tutaj dalsze losy Gusa , przyjaciela Promyczka. Pierwsza część podbiła moje serce , tutaj też się fajnie czytało ale nie było takiego wow jak przy Promyczku.

Dalsze losy bohateròw "Promyczka". Bardzo szybko się czyta, moc wzruszeń. Polecam.

Ból i cierpienie po śmierci Promyczka ale zawsze wychodzi słońce, prędzej czy później . Polecam przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Obawiałam się trochę tej książki... Po tym co zostało mi w głowie po "Promyczku" myślałam, że będzie w tej książce rozpamiętywanie i użalanie się Gusa nad utratą ukochanej osoby. Ale pozytywnie się zaskoczyłam - owszem jest tutaj żałoba, rozpacz, ale nie przesadzona.
Jest to bardzo dobra książka, o przyjaźni, miłości i wiary w siebie. Pełna optymizmu- warto po nią sięgnąć!

Książka jest kontynuacją Promyczka, opowiada historię Gusa, jej przyjaciela. Historia pokazuje jak odpowiednią osobą może podnieść nas na duchu, pomoc nam przejść trudny czas, jeśli tylko podzielimy się problemami i tym co nas boli z drugą osobą. Pokazuje, że ważne jest to co mamy w środku i warto w to wierzyć.

~ ᴊᴇsᴛ ᴛʏʟᴋᴏ ʙᴏʟ ɪ ᴘᴜsᴛᴋᴀ, ᴊᴀsɴᴇɢᴏ sᴡɪᴀᴛᴇʟᴋᴀ ᴊᴜᴢ ɴɪᴇ ᴍᴀ ...
Autor: Kim Holden
📚
⭐ 4.5
🤍 Wydawnictwo filia, wydawnictwo hype

[recenzja]
Gus to drugi tom promyczka i kocham tych bohaterów, poczucie humoru, relacje występujące między ludźmi i emocje. Emocje, które ta książka daje, ale również te, które ma w sobie.
Tak bardzo jak pokochałam Kate, pokochałam i Gusa. To jak codziennie toczy walkę z życiem, stając się kim lepszym, bardziej kochanym i kochającym jest naprawdę cudowne.
Życie na naszej drodze stawia różne osoby. Rzadko z przypadku. Przeważnie mają one duży wpływ na naszą codzienność i przyszłość. W przypadku Gusa było tak z Scouts. Z początku nie pałał do niej sympatią, unikał kiedy tylko mógł i rozmawiał głównie z przymusu. W ostatecznym rozrachunku oboje potrafili pomóc sobie nawzajem przezwyciężyć demony przeszłości, zaakceptować teraźniejszość i zaplanować lepszą, wspólną przyszłość.
Historia o zagubieniu i odnalezieniu, który nie byłby możliwy bez bliskich, bez wspierających osób i bez Promyczka, która nawet po śmierci dodawała nadziei, była inspiracją i motywacją do dalszej walki.
"Stwórz legendę" ~ motto zespołu Rook, które znaczy o wiele więcej, niż może się zdawać. Te dwa słowa są najlepszym wspomnieniem i obietnicą.
Czytając tą książkę nie mogłam się od niej oderwać. To ile emocji się w niej kryje i ile emocji wywołuje w człowieku jest niesamowite. Po pierwszym tomie czułam niedosyt i musiałam sięgnąć po kolejny tom. Książki cudownie się uzupełniają i już czuje, że po przeczytaniu ostatniego tomu nie będę chciała żegnać się z bohaterami.

~ ᴊᴇsᴛ ᴛʏʟᴋᴏ ʙᴏʟ ɪ ᴘᴜsᴛᴋᴀ, ᴊᴀsɴᴇɢᴏ sᴡɪᴀᴛᴇʟᴋᴀ ᴊᴜᴢ ɴɪᴇ ᴍᴀ ...
Autor: Kim Holden
📚
⭐ 4.5
🤍 Wydawnictwo filia, wydawnictwo hype

[recenzja]
Tak bardzo jak pokochałam Kate, pokochałam i Gusa. To jak...

Gus próbuję sobie poradzić po stracie ukochanej przyjaciółki i pogrąża się w smutki w czasie trwania trasy koncertowej. Możemy już go poznać w innej książce tej autorki Promyczku. Tutaj również nie obyło się bez chusteczek. W końcu jednak do każdego uśmiecha się powoli szczęście. Szybko się czytało mimo wzruszających momentów.

• 2017