Hallowed Ground
ew_cia

Josh Walker chciał być pilotem i został nim. Marzył o December Howard i jest z nią. Wiele razem przeszli, kochają się, ona kończy studia, mieszkają razem. Ale Josh jest żołnierzem i armia wysyła go do Afganistanu. Już tam był i omal nie zginął. Ember jest przerażona, bo w Afganistanie straciła ojca. Ta śmierć nauczyła ją, że bywają przeszkody, z którymi nawet miłość nie może wygrać. Ale może trwać. Wbrew tragediom, dramatom i pożegnaniom…

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Kasiek | 2016-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Jest to czwarta część serii, według mnie jednej z lepszych z tego gatunku. Nie zastanawiam się przed sięgnięciem po kolejny tom, nie czytam opisu na okładce, bo wiem, że mogę liczyć na dobrą lekturę. Jak do tej pory, nie zawiodłam się. Autorka trzyma poziom, a każda kolejna książka dorównuje poprzedniej pod każdym względem.
Ta część stanowi kontynuację losów Ember i Josha. Autorka stawia ich wobec trudnych dylematów, trudnych decyzji, które będą mieć zasadniczy wpływ na ich przyszłość. Autorka nie wątpi w siłę uczucia, co można zauważyć na niemalże każdej stronie tej książki. Szafuje naszymi emocjami, gdyż historia jest dość ckliwa, a przy tym utrzymuje czytelnika w ciągłej niepewności co do przyszłości związku głównych bohaterów.
Wiele się też dzieje jeśli chodzi o wątki poboczne, dotyczące postaci, w tym przypadku drugoplanowych, a które mieliśmy okazję poznać w poprzednich częściach. Ich losy są niezmiernie ważne i mają ogromne znaczenie dla bieżącej fabuły. Autorka potrafiła...

Kaśka | 2016-08-28

4 i ostatnia część – autorka w każdej książce ukazywała nam siłę miłości oraz silę przyjaźni.
Siadając do czytania książki nie spodziewałam się że będą potrzebne chusteczki - mnóstwo chusteczek. Książka była pełna emocji, wzruszeń, zaufania, strachu, bólu, nadziei, pożegnań, radości i wielu innych uczuć.

„Miłość to taki stan kiedy rezygnujesz z siebie dla szczęścia drugiej osoby. Starasz się być jej potrzebny, stajesz się lepszym człowiekiem, bo to ona na to zasługuje. Kochać to znaczy wiedzieć, kiedy walczyć o tę osobę a kiedy uznać że nie jesteś najlepszą partią. Trzeba czasem umieć odpuścić , godząc się na ból który się z tym wiąże.”

Ember wiedziała na co się decyduje będąc w związku z Joshem – wiedziała że gdy ten ukończy szkołę dostanie wezwanie na misję, a misja wiąże się z ogromnym ryzykiem. Ten lęk towarzyszy jej odkąd straciła ojca i rozpoczęła życie z Joshem – tylko nie spodziewała się że misja będzie tak szybko, tak nagle. Zaś Josh od początku próbował ją chronić...

AngelFire | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Miłość to bardzo silne uczucie i może przetrwać naprawdę wiele.Są jednak w życiu sytuacje,których nawet miłość nie pokona.Takie jak wojna i śmierć.I właśnie z tymi przeszkodami przyszło walczyć głównym bohaterom Joshowi Walkerowi i December Howard.

Ich związek przeszedł wiele.Mieli swoje wzloty i upadki.I choć myśleli,że znaleźli już swój happy end,to są w ogromnym błędzie.Ich sielankę przerywa wyjazd Josha do Afganistanu.Z tym miejscem wiąże się wiele przykrych wspomnień dla nich obojga.I choć wiara ma niezwykłą moc,tym razem może nie wystarczyć.

Wydawało się,że czeka ich szczęśliwa przyszłość,a przyszło im się zmierzyć z przerażającą przeszłością.Ich uczucie nie podlega wątpliwości,ale ich wspólna przyszłość owszem.Zarówno Ember jak i Josh muszą poukładać sobie wszystko,pogodzić się z tym co zesłał im los i znaleźć wspólne szczęśliwe zakończenie.

Książka bardzo dobra.Cieszę się,że autorka pokazała dalszy ciąg historii tej pary.Fabuła dobra,bohaterzy też.Niestety muszę...

mania_kch | 2016-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2016

Josh jest wojskowym pilotem, niebawem ma wyjechać na kolejną już misję do Afganistanu. Ta misja spędza sen z powiek jego dziewczynie December. Dziewczyna obawia się o jego zdrowie i życie, przeżywa to bardzo mocno tym bardziej, że Josh już raz został ranny w takiej misji a jej Ojciec stracił życie.
Mimo, że December jest wszystkim dla Josha to jego decyzje odnoście ich przyszłości mocno temu przeczą, a ich na zewnątrz idealny związek sypie się jak domek z kart. Czy wbrew problemom jakie na nich spadły, czy wbrew wszelkim pożegnaniom przed jakimi oboje stanęli uda im się odnaleźć siebie …? Aby się dowiedzieć zachęcam do przeczytania nie tylko tej części, ale całej serii.
Autorka powróciła do dwójki bohaterów, których poznaliśmy w części pierwszej, można było mieć obawy czy przypadkiem nie będzie to nudne i powtarzające się. Zdecydowanie nie! To nowa, świeża i wzruszająca historia, bardzo emocjonalna, zwłaszcza fragmenty dotyczące Willa.
To ciekawe spojrzenie na fragment życia...

Pinina_Paulina | 2016-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

To już czwarta część a Pani Rebecca nie zwalnia ani na chwilę.
Wszystkie książki utrzymane na takim samym wysokim poziomie.
Każda postać idealnie wykreowana, każdy wątek dociągnięty do końca, każda tajemnica zostaje wyjaśniona.

Znów spotykamy December i Josha.
W tej części trochę zamienili się rolami. Ember jest pewna ich związku, wierzy w siłę ich miłości, zrobi dosłownie wszystko żeby życie z Joshem było idealne. Natomiast nasz przystojniak zostaje wysłany na misję do Afganistanu, a tam rodzą się w nim wątpliwości czy aby na pewno jest odpowiednim mężczyzną dla Ember i czy jest wart jej uczucia.
Trochę nam się tu pokomplikowało, ale jak sobie z tymi problemami poradzili to musicie dowiedzieć się już sami.
A epilog? Wspaniały!
Mam nadzieję, że to nie koniec serii bo czyta się ją z ogromną przyjemnością.
Polecam!

dkwiatkowska26 | 2016-08-20
Na półkach: Przeczytane, Tu wrócę

Uwielbiam tą serię!
Ile tu miłości w tej części .. ile smutku, ile poczucia winy, ile wszystkiego !
Ucieszyłam się że z tej części, ponieważ od początku polubiłam tę parę i z całego serca im kibicowałam i oto jest :) Poolecam wszystkim fanom stylu pisania autorki :)

W moje ręce trafił już czwarty tom jakże cenionej przeze mnie serii "Odważmy się kochać". Nie było mowy o tym bym sięgając po nią miała jakiekolwiek wątpliwości czy czytać. Po prostu musiałam to zrobić po tym co przeżyłam z wcześniejszymi częściami. Wreszcie coś co zagrało na emocjach, ruszyło sercem, spowodowało, że oczy zalśniły, niejedna łza została starta z policzka, uśmiech zagościł na twarzy. To Rebecca dała mi to czego szukam w książkach, a tak ciężki mi to dostać - emocje. I to nie te na papierze tylko we mnie, nie te płaskie nic nieznaczące, ale te odciskające na mnie piętno. Te które powodują, że długo będę żyłą życiem bohaterów, bo zapomnieć się ich nie będzie dało, a na pewno nie nazbyt szybko...

Josh od dawna chciał być pilotem i właśnie spełnił marzenie - został nim. Od dawna też marzył o December. Od pewnego czasu są razem. Na prawdę dużo mają za sobą, wiele dzieje się w ich życiu aktualnie, a jeszcze więcej przed nimi, ale dla nich aktualnie najważniejsze jest to,...

Monika Szulc | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

„Wbrew pożegnaniom” to czwarty tom serii „Odważmy się kochać”. Nie jest to książka opowiadająca losy nowych bohaterów, lecz tych dobrze nam już znanych. Josh Walker i December Howard po raz kolejny odsłaniają przed czytelnikiem kawałek swojego życia, który jest pełen emocjonalnych wzlotów i upadków.

Obawiałam się tej książki. Nie przepadam za takimi „powrotami” do już zakończonych historii, tym bardziej, że pierwsza część skończyła się w pełni satysfakcjonujący sposób, a epilog był pięknym dopełnieniem. Nie wiedziałam, czego się spodziewać i skrycie prosiłam, aby autorka nie zniszczyła mojego wyobrażenia związku łączącego Josha i December. Pomimo targających mną obaw, zdecydowałam się na lekturę. Dlaczego? Po pierwsze, seria „Odważmy się kochać” ta naprawdę kawał dobrej literatury New Adult. Po drugie, pierwszą część, czyli „Wszystkim zmysłami” mocno przeżyłam i liczyłam no kolejną dawkę piorunujących doznań. Po trzecie, lubię styl autorki i nawet ostatnia, trochę słabsza jej...

Gosia | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016

Kocham tę serię z wszystkimi jej niedoskonałościami, to całość zachwyca, a nie poszczególne tomy, chcoiaż nie twierdzę, że były złe, były też rewelacyjne.
Ostatni 4 tom przeczytałam jednym tchem, chyba jak dla mnie był najbardziej emocjonalny, a że ja jestem raczej wrażliwą osobą, zdarzyło mi się parę razy korzystać z chusteczek. Czekałam na ten tom z niecierpliwością.
Przeżywałam wszystko razem z bohaterami, kibicowałam im w walce o szczęście, miłość, marzenia. Płakałam nad tym, co musieli przeżyć bohaterowie, nad stratą, nad śmiercią bliskich osób.
Chociaż zachowanie Josh czasami mnie denerwowało, to chyba inaczej nie wyobrażałam sobie tej części. Dobrze, że skończyła się Happy endem, bo chyba bym tego nie przeżyła ;)

g0411 | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Piękna, mądra, wzruszająca ... jak zresztą cała seria "odważmy się kochać". Autorka jako jedna z nielicznych potrafi oddać emocje bohaterów w tego typu literaturze, co sprawia że nie jest to kolejny schematyczny romans czy erotyk, tylko piękna historia o życiu, miłości, przyjaźni, poświęceniu i wielu innych trudnych sytuacjach oraz wyborach jakie dokonujemy przez całe życie. Książek Pani Rebeccki się nie czyta je się pochłania, z niecierpliwością czekam na więcej.
Szczerze polecam nie tylko tę książkę ale całą serie "odważmy się kochać".