Wbrew pożegnaniom

Cykl: Odważmy się kochać (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Hallowed Ground
ew_cia

Josh Walker chciał być pilotem i został nim. Marzył o December Howard i jest z nią. Wiele razem przeszli, kochają się, ona kończy studia, mieszkają razem. Ale Josh jest żołnierzem i armia wysyła go do Afganistanu. Już tam był i omal nie zginął. Ember jest przerażona, bo w Afganistanie straciła ojca. Ta śmierć nauczyła ją, że bywają przeszkody, z którymi nawet miłość nie może wygrać. Ale może trwać. Wbrew tragediom, dramatom i pożegnaniom…

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Weronika Pabianek | 2018-09-05
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Wracamy do historii Josha i Ember. Związek trwa w najlepsze, ale pojawiają się ciemne chmury. Josh początkowo miał odsłużyć parę lat, jednak wyszło inaczej. Mieszkają już z Ember razem, ale mogą się nacieszyć tylko paroma tygodniami. Josh dostaje rozkaz wyjazdu na 9-miesięczną misję do Afganistanu. Wraca tam gdzie został ciężko ranny. Ember jest załamana, boi się, że ukochany może zginąć. Wspiera go jednak. Sama dostaje propozycję wyjazdu do Turcji na badania archeologiczne. Początkowo nie chce się zgodzić, nie chce zostawiać Josha samego, kiedy już wróci do kraju.
Podczas misji wydarza się najgorsze, Jagger, Josh i Will mają wypadek. Ember ciężko przeżywa całą sytuację, Paisley też, w końcu jest już żoną Jaggera i do tego w ciąży.
Josh po powrocie nie jest sobą. Nie może zapomnieć momentu kiedy już wiedział, że zginie. Nie radzi sobie emocjonalnie, ale na terapię też nie chce chodzić, traktuje ją jak zło konieczne. Mimo to Ember jest jego podporą, ale wszystko do czasu.
Fajne...

Ireena | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Losy wszystkich przyjaciół opisane w ostatniej części. Najbardziej skupione na December i Joshu. Czy miłość zwycięży serce żołnierza?

Herhighness | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Gdy przeżyłeś śmierć bliskiej osoby, czytając tą serie mam wrażenie, że okres żałoby nie minął, choć to prawda nigdy nie mija ale z czasem gaśnie, znika gdzieś w zakamarki... przy tej serii przeżywasz wszystko na nowo, swoje wspomnienia, ból, łzy - to wszystko wraca. Dodatkowo przeżywasz ból bohaterów, dotąd nie miałam świadomości, że tak się da. W myślach pocieszasz bohaterów, serio? To tylko książka. Nie, to pieprzona dawka emocji, od pięknej miłości, po seks, zrozumienie, dawno nic nie ściskało mnie za gardło. Spokojnie nie tylko są tam dramaty, jest porządanie, które powinno być w każdym związku, zrozumienie a raczej wyrozumiałość bohaterki pełen podziwu, która z nas by się na to odważyła? I zaufanie, fundament na którym opiera się związek. Skończyłam serie 10 minut temu, a myśląc o niej dalej ściska mnie w sercu. Coś pięknego...

Angel | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Kontynuacja pierwszej części była najgorszą i zarazem najlepszą z całej serii. Była mieszaniną strachu i miłości.
Josh i Ember układają sobie życie, kochają się, aż nagle Josh zostaje wezwany na misję, misję przez którą jego życie wywróci się do góry nogami, ale nie tylko jego, wszystkich wokół. Josh przez swoje koszmary jest bliski spieprzenia wszystkiego co zbudowali razem z Ember. Próbuje naprawić wszystko, ale również niszczy to, co jest najważniejsze, miłość. Ale Ember nie wątpi w jego uczucia i czeka, aż na nowo przed jej oczami stanie, ten jej Josh i tak się dzieje.
Książka najbardziej drastyczna z nich wszystkich, najbardziej poruszająca, czytając ją śmiałam się i płakałam razem z bohaterami, a trudno o taką książkę. Życzę Ember i Joshowi jak najlepiej, ponieważ chyba z nimi jak również z Jaggerem i Paysley zżyłam się najbardziej.

SłonecznaStronaŻycia | 2017-09-28
Przeczytana: 28 września 2017

"Wbrew pożegnaniom" to czwarty tom cyklu "Odważmy się kochać" Rebecci Yarros. Autorka wraca w nim do losów bohaterów pierwszego tomu - December i Josh'a. Oczywiście w tle występują inni bohaterowie, obecni we wcześniejszych tomach. Ta część jest jednak trochę inna od poprzednich, nie przedstawia bowiem historii rodzenia się uczucia, ale bardziej skupia się na problemie stworzenia związku z żołnierzem i tym, z czym obie strony muszą się w związku z tym zmierzyć. Styl pisania jest jednak taki sam i tam samo szybko się czyta:)

Magnolia0401 | 2017-05-18
Przeczytana: 18 maja 2017

"Świat nigdy nie wydawał mi się mniejszy, bo moje serce nigdy nie wydawało się tak wielkie"
To chyba najlepsza część spośród wszystkich!!CUDOWNA!!! POLECAM!!! Warto!!! :)

Ewa | 2017-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 maja 2017

Sięgnęłam po tą pozycję, bo bardzo chciałam poznać dalsze losy December i Johna. Już po przeczytaniu pierwszych rozdziałów wiedziałam, że popełniłam błąd. To, w jaki sposób ta historia popsuła wszystko to, co tak ceniłam w pierwszej części, jest niewyobrażalne. Autorka zdaje się kpić ze swoich czytelników dając im coś takiego do przeczytania. To jedna z pierwszych książek z serii New Adults, do której musiałam się zmuszać, by ją skończyć. Nie polecam.

Martyna2905 | 2017-03-02

Uwielbiam !!!!

agateczka5 | 2016-12-08
Na półkach: Przeczytane, E-book

Dla mnie świetna seria ☺️ wciągająca, wzruszająca, ekscytująca. Polecam

Małgorzata | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Fajna, ciekawa, jedna z lepszych, ale taka na jeden raz :)