Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Filia
Living with Regret
9788380751958
ew_cia

Miałam zaplanowane całe życie. Idealny chłopak. Świetni przyjaciele. Wszystko układało się dokładnie po mojej myśli. Było tak aż do pewnej feralnej nocy, z której nic nie mogę sobie przypomnieć. To wszystko moja wina, a teraz zostały mi po nim jedynie wspomnienia. Tonęłam w wyrzutach sumienia, póki Sam Shea nie wrócił do mojego życia i nie pomógł mi się pozbierać. Powoli otworzył moje serce...

Tonęłam w wyrzutach sumienia, póki Sam Shea nie wrócił do mojego życia i nie pomógł mi się pozbierać. Powoli otworzył moje serce i zamieszkał w nim, zanim się zorientowałam, co właściwie się dzieje. Wiem, że na niego nie zasługuję.

Próbuję poukładać swoje życie na nowo, ale zaczynają wracać do mnie okruchy wspomnień z tamtej pamiętnej nocy. Kłamstwa i sekrety powoli niszczą wszystko, co dla mnie drogie.

Okazuje się, że być może nie jestem jedyną, która powinna czegoś żałować.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

mclena | 2016-07-14
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Life is like a sealed cardboard box. Some are full of wanted treasures, but others are just empty. That’s mine."

Nie mam już co ukrywać, że Lisa De Jong stała się jedną z moich ulubionych autorek. Pasuje mi jej styl. Potrafi banalną historię, którą czytało się nie raz, przekształcić tak, że staje się wyjątkowa. Zmiany które wprowadza, sposób w jaki to robi, sprawia, że książka mimo tandety, przewidywalności, nadal potrafi zaskoczyć.
Historia opowiada o Rachel - kolejnej koleżanki Kate z Collage'u o której wspomina w "After the rain". Tam Rachel jest w wieloletnim związku z Cory'm. Tutaj zaś sytuacja przedstawia się już zupełnie inaczej. Rachel budzi się w szpitalu. Okazuje się że miała wypadek samochodowy prowadząc pod wpływem alkoholu, w którym ginie Cory. Dziewczyna nie dość, że musi pogodzić się z tym, że zabiła ukochanego chłopaka, z którym planowała przyszłość, to na dodatek musi sobie poradzić z amnezją, przez którą nie pamięta ostatnich 24 godzin sprzed wypadku. Pogodzić...

Kasiek | 2017-02-16
Przeczytana: 13 lutego 2017

Kolejna część serii „Rain”, podobnie jak dwie poprzednie, porusza trudne kwestie natury emocjonalnej. Tym razem główna bohaterka musi poradzić sobie ze stratą ukochanej osoby. Jest jej o tyle trudniej, że czuje się winna śmierci swojego chłopaka. Nie tylko żałoba jej doskwiera, ale i ogromne wyrzuty sumienia. Do tego nie radzi sobie dobrze w relacjach z rodzicami, zwłaszcza z ojcem. No i w tym momencie pojawia się niezastąpiony Sam, wieloletni przyjaciel, powiernik i pocieszyciel, który przez długi czas był nieobecny w jej życiu. Ma on pozytywny wpływ na Rachel. Ponownie staje się jej bliski, choć jak to zazwyczaj bywa ma też coś do ukrycia.
Książka całkiem dobra. Niemniej jednak uważam, że wraz z każdym kolejnym tomem cyklu, jest on coraz słabszy. Fabuła jest dość przewidywalna, a zakończenie nie zaskakuje. Jednak ogrom emocji i problemów wewnętrznych głównych bohaterów, które przewijają się przez całą lekturę, sprawiają, że czyta się z ją zainteresowaniem.

Mystery | 2017-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Jedno słowo: REWELACJA! :)

Zdecydowanie najlepsza część serii "Rain".
Zawiera wszystko to, co uwielbiam w książkach:
dramat, łzy, żal, smutek, miłość, pożądanie, sekrety, zwroty akcji, zaskakujące informacje, happy end :D

Polecam :)
Zatraciłam się bez reszty w losach Rachel i Sama, pochłonęłam książkę w kilka dni.

Piękne cytaty:

" Łatwo zapomnieć o cudzie normalności, ponieważ człowiek przyzwyczaja się do życia w niej."

"Życie można porównać do kartonowego pudełka. Jedno jest pełne skarbów, a inne po prostu puste."

"Życie to podróż, w której niewielu czeka droga bez zakrętów i wybojów."

"Ci, którzy mówią,że piękno nie istnieje, nie wierzą w nie wystarczająco, by za nim podążać."

"Najtrudniejsze rzeczy do zrobienia w życiu powinny być najbardziej satysfakcjonujące."

<333

Kocham te serię ♥️♥️♥️. Rachel żyje w swoim na pozór szczęśliwym, idealnym związku z Corym. Niestety wszystko wali się jak domek z kart, gdy pewnej nocy chłopak ginie w wypadku samochodowym. Dziewczyna spędza długi czas w szpitalu na oddziale intensywnej terapii w śpiączce, a gdy otwiera oczy niczego kompletnie nie pamięta. Mówią, że czas leczy rany, ale czy w tym wypadku też tak będzie? Czy przypomni sobie wszystko? Jak zareaguje? Jak potoczy się cała historia? Osobiście powiem jedno - Polecam!!!♥️ I już teraz po cichu proszę św. Mikołaja o całą serię w prezencie, bym mogła je mieć tylko dla siebie i wracać do nich kiedy tylko zechcę z przyjemnością.

"Ludzie nie muszą robić wielu rzeczy, ale ci którzy robią to mimo wszystko, są coś warci"

Trzeci tom wspaniałego cyklu "Rain". Uwielbiam książki tej autorki. Na żadnej się nie zawiodłam i chociaż ta pozycja podobała mi się trochę mniej od poprzednich tomów, to i tak na długo pozostanie w moim sercu. Lisa De Jong potrafi w taki sposób wykreować bohaterów, że nie da się ich nie polubić lub o nich zapomnieć.

Od początku historii wiedziałam, że polubię Rachel (chociaż ma takie okropne imię). Jest naprawdę przesympatyczną osobą, która znalazła się w bardzo nieciekawej sytuacji. Nikt z nas nie chciałby stracić swojej najbliższej osoby, a właśnie to przytrafiło się głównej bohaterce. Dziewczyna nie umie sobie z tym poradzić. Chodziła z Cory'm przez pięć lat i nie wyobrażała sobie życia bez niego. Wtedy do szpitalnej sali wkracza jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa Sam.

Sam od zawsze kochał Rachel, lecz nigdy nie wyznał jej swoich uczuć. Chciał, żeby była szczęśliwa, dlatego nie...

mania_kch | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2017

Rachel, w wyniku wypadku traci ukochaną osobę. Jej dotychczas poukładany świat rozpada się. Jedyną osobą, która chce pomóc dziewczynie uporać się z tym dramatem jest Sam. Chłopak, który kiedyś był dla Rachel najlepszym przyjacielem, lecz ich drogi w wyniku błędnych decyzji rozeszły się.

To już trzecie spotkanie z serią Rain a drugie, które wypada dość słabo. Niestety w moich oczach trudno autorce powtórzyć sukces pierwszej części. Zabrakło głębi i emocji a sama historia niczym nie zaskakuje.

Magda | 2017-08-05
Na półkach: E-booki, Przeczytane, 2017
Przeczytana: lipiec 2017

Zdecydowanie najlepsza jest pierwsza część cyklu. Al;e i tym razem fabuła mnie wciągnęła. Los kpi z młodej dziewczyny. Pewna, że jej miłość będzie trwać już wiecznie, budzi się nagle w szpitalu i nie pamięta, co się wydarzyło. Okazuje się, że w wypadku zginął jej ukochany, a ona prowadziła auto. Żal jest więc podwójny - utrata chłopca i świadomość, że przyczyniła się do jego śmierci. Dziewczyna musi stawić czoła przeciwnościom. Z pomocą przychodzi jej przyjaciel z dawnych lat. Rachel zaczyna sobie powoli przypominać, co stało się tego strasznego wieczora. I gdy dociera do niej, co było powodem wypadku, załamuje się. Uporanie się z ogromem emocji nie jest łatwe. Czy bohaterka odnajdzie w sobie siłę, by wrócić do zwyczajnego życia?
Zakończenie jest przewidywalne, choć w kilku miejscach akcja książki mnie nieco zaskoczyła. Cóż, okazuje się, że nie zawsze wszystko jest takie idealne, jak nam się wydaje...

Book Emperor | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Często marzy się o dobrym, poukładanym życiu, które zakrawałoby na miano idealnego. Jednak nie da się walczyć z przeznaczeniem, a jeśli coś się zdarzyło, tak po prostu miało być. A jeśli w dążeniu do celu, zrobi się coś złego, to i tak do nas wróci. Taka karma. Lisa de Jong to autorka, która początkowo nie szczególnie mnie do siebie przekonywała. Ostatnio przekonuje się do książek obyczajowych, romansów i pochodnych. Do książek autorki zachęciła mnie znajoma z Anglii, którą poznałam przez portal tastebuds. Ange upierała się, że autora pisze świetnie, a jej książki są naprawdę zajmujące i nawet w kimś kto uważa się za buca bez empatii ( like mahself ) wzbudzą wielkie emocje. Powiedziałam: Okay. Bring it. I tak zaczęłam czytać.

Kiedy pozostaje żal opowiada historie Rachel, której życie było idealne. Cory był idealnym chłopakiem, Madison była cudowną przyjaciółką razem z grupą świetnych znajomych ze studiów.Wszystko było idealnie, tak jak sobie zaplanowała. Do jednej nocy. Tej...

marcziks | 2017-03-22
Przeczytana: 22 marca 2017
Magda | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Pani Lisa jak zwykle powaliła mnie na kolana swoim artyzmem.
Książka świetna pod każdym względem.
Każdy szczegół świetnie dopracowany, bohaterowie idealnie wykreowani, historia ściskająca serducho. To taka z historii, którą zapamięta się na długo. Serdecznie polecam ! ;)